Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Święto śledzia bałtyckiego w Niechorzu [GALERIA]

Data publikacji: 10 lipca 2022 r. 21:30
Ostatnia aktualizacja: 12 lipca 2022 r. 15:38
Święto śledzia bałtyckiego w Niechorzu
 

W Niechorzu na placu przed latarnią morską odbyło się XIX święto śledzia bałtyckiego, które zgromadziło wielu wczasowiczów i mieszkańców. Był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę ze śledzia przygotowaną przez miejscowych rybaków. Były gry i zabawy dla dzieci, a także występ Teatru IMPRO z Łodzi, który występuje w pobliskim Janowie.

Organizatorzy przygotowali także 1200 porcji paprykarza… rewalsko-niechorskiego, za którym ustawiła się spora kolejka chętnych. Były także śledzie smażone przez rybaków, które serwowano przez cztery godziny. Jak zawsze do takiej gratisowej konsumpcji ustawiały się tłumy chętnych, ale by je skosztować trzeba było odstać w kolejce przynajmniej godzinę.

W części artystycznej wystąpił Chór Amber Singer, zespoły Przepióreczki i Czerwona Róża, Majtki Bosmana, Nierobbers i Jacek Wójcikiewicz. Organizatorem święta była gmina Rewal i Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu. Głównym sponsorem imprezy była firma Gaz-System S.A. realizująca jedno z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w naszym kraju – projekt BALTIC PIPE

Wydarzenie kulturalne powstało również dzięki pomocy firm: Spółka Wodociągi Rewal i Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA