Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Świąteczny tramwaj wyjedzie po raz ostatni

Data publikacji: 20 grudnia 2020 r. 08:16
Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2020 r. 23:49
Świąteczny tramwaj wyjedzie po raz ostatni
Fot. Grzegorz Siwa  

Co roku przewoził tysiące pasażerów w okresie przedświątecznym. Jest zwiastunem przyjemnego czasu i wprawia pasażerów w wyjątkowy nastrój. W niedzielę (20 grudnia) wagon typu N ostatni raz w tym roku wyjedzie na szczecińskie torowiska, ale cieszyć będzie jedynie nasze oko.

Staruszek przystrojony w wielką, czerwona czapkę i setki światełek wyjedzie na trasę w niedzielę (20 grudnia). Wagon historyczny to coroczny, szczeciński zwiastun zbliżających się świąt, jednak w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa nie zabierze pasażerów.

Zainteresowanie za każdym razem jest tak duże, że ciężko o kilka centymetrów dystansu pomiędzy osobami podróżującymi „Perełką”, nie mówiąc już o wymaganym w tym czasie dystansie społecznym.

Tramwaj mikołajkowy przygotowany przez spółkę Tramwaje Szczecińskie będzie można zobaczyć po raz ostatni w tym roku. Wypatrywać należy go w godzinach 16 - 19 na trasie: Potulicka- Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Protowa – Potulicka.

(n)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chemik
2020-12-21 22:27:57
Szkoda że na zakończenie objazdu nie jedzie na Głębokie gdzie po drodze przy jednostce wojskowej tramwaje jadą w ciemności (zgaduje że wagon ten stacjonuje w zajezdni na Wojska Polskiego). Taki oświetlony fajnie by się tam prezentował.
Tomek
2020-12-21 01:05:21
Szkoda ze nie polaczono tego z akcia charytatywna ,ograniczona ilosc pasazerow z bardzo drogim biletem ,napewno znalezli by sie chetni

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA