wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świąteczny tramwaj w trasie

Świąteczny tramwaj w trasie [GALERIA]

Świąteczny tramwaj w trasie
Data publikacji: 2019-12-06 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08 13:50
Wywietleń: 1704 431847

Mikołajowy tramwaj w piątek o godz. 16 po raz pierwszy wyjechał w świąteczną trasę po Szczecinie. Staruszek przystrojony w wielką, czerwona czapkę i setki światełek to coroczny zwiastun zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszym tegorocznym gościem świątecznego tramwaju był prezydent Piotr Krzystek. Pomimo, że wagon ma ponad 50 lat i czasy świetności za sobą, to nadal budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców.

Historyczny wagon z czapką św. Mikołaja i sznurami świetlnymi rozpoczął kursowanie w piątek i będzie można nim jeździć za darmo także 13 i 20 grudnia. Mikołajkowy tramwaj odjeżdżać będzie z pętli na ul. Potulickiej o pełnych godzinach, od 15 do 19.

Jego trasa wygląda następująco: Potulicka – Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy - pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Potulicka.

(kn)

Fot. Grzegorz Siwa

 

Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie

Komentarze

Waldi
W pompę se wsadźcie tę atrakcję. Tak teraz, jak i latem na linii 0 jest ciasnota. Niech prezio doczepę wyremontuje za fundusze z UE
2019-12-08 01:41:45
Prawdziwa Lewica
Koniec z zabobonami
2019-12-07 14:52:09
Capilano
Co ma piernik do wiatraka? Św.Mikolaj nie jest symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Św.Mikołaj przynosi prezenty 6go grudnia i koniec. Przyjechał saniami zaprzeżonymi w renifery i odjechał. Po Wigilii, pod choinką znajdują się prezenty od najbliższych. Mikołaja dawno już nie ma. Dziadek Moroz przynosi prezenty w Rosji, zastąpił on Św.Mikolaja, bo wiadomo że u nich świętych być nie moglo. U nas symbolem Swiąt jest zupełnie co innego, ale być może nie u każdego.
2019-12-07 08:20:46
Miś
Darmowy przejazd ale z prezydentem w pakiecie!
2019-12-06 18:50:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie