sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świąteczny tramwaj w trasie

Świąteczny tramwaj w trasie [GALERIA]

Świąteczny tramwaj w trasie
Data publikacji: 2019-12-06 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08 13:50
Wywietleń: 1416 431847

Mikołajowy tramwaj w piątek o godz. 16 po raz pierwszy wyjechał w świąteczną trasę po Szczecinie. Staruszek przystrojony w wielką, czerwona czapkę i setki światełek to coroczny zwiastun zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszym tegorocznym gościem świątecznego tramwaju był prezydent Piotr Krzystek. Pomimo, że wagon ma ponad 50 lat i czasy świetności za sobą, to nadal budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców.

Historyczny wagon z czapką św. Mikołaja i sznurami świetlnymi rozpoczął kursowanie w piątek i będzie można nim jeździć za darmo także 13 i 20 grudnia. Mikołajkowy tramwaj odjeżdżać będzie z pętli na ul. Potulickiej o pełnych godzinach, od 15 do 19.

Jego trasa wygląda następująco: Potulicka – Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy - pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Potulicka.

(kn)

Fot. Grzegorz Siwa

 

Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie Świąteczny tramwaj w trasie

Komentarze

Waldi
W pompę se wsadźcie tę atrakcję. Tak teraz, jak i latem na linii 0 jest ciasnota. Niech prezio doczepę wyremontuje za fundusze z UE
2019-12-08 01:41:45
Prawdziwa Lewica
Koniec z zabobonami
2019-12-07 14:52:09
Capilano
Co ma piernik do wiatraka? Św.Mikolaj nie jest symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Św.Mikołaj przynosi prezenty 6go grudnia i koniec. Przyjechał saniami zaprzeżonymi w renifery i odjechał. Po Wigilii, pod choinką znajdują się prezenty od najbliższych. Mikołaja dawno już nie ma. Dziadek Moroz przynosi prezenty w Rosji, zastąpił on Św.Mikolaja, bo wiadomo że u nich świętych być nie moglo. U nas symbolem Swiąt jest zupełnie co innego, ale być może nie u każdego.
2019-12-07 08:20:46
Miś
Darmowy przejazd ale z prezydentem w pakiecie!
2019-12-06 18:50:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie