Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Świąteczny tramwaj na trasie

Data publikacji: 02 grudnia 2016 r. 15:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Świąteczny tramwaj na trasie
Fot. Tramwaje Szczecińskie  

Ma ponad 50 lat i choć czasy świetności dawno za sobą, to nadal budzi duże zainteresowanie i sprawia, że nikt nie przechodzi obok niego obojętnie. Teraz wyjedzie na trasę w świątecznym wydaniu. Wagon historyczny z czapką św. Mikołaja i sznurami świetlnymi pojawi się 6 grudnia. Będzie można nim jeździć za darmo przez 5 wybranych dni.

Wszystkich, którzy chcą poczuć magię świąt zachęcamy do skorzystania z wyjątkowego kursu wagonem historyczny. Będzie on specjalne przystrojony światełkami, a na dachu zamontowana zostanie czapka Mikołaja. Trudno będzie nie zauważyć tak niezwykłego pojazdu!

Darmowy tramwaj świąteczny pojedzie trasą linii 12: Budziszyńska — aleja Powstańców Wielkopolskich — plac Szyrockiego — aleja Piastów — plac Kościuszki — aleja Piastów — plac Szarych Szeregów — Piłsudskiego — plac Odrodzenia — Piłsudskiego — plac Grunwaldzki — Piłsudskiego — plac Rodła — aleja Wyzwolenia — rondo Giedroycia — Kołłątaja — rondo Sybiraków — Asnyka — Orzeszkowej. 

6 grudnia tramwaj w mikołajkową podróż wyruszy z zajezdni i około 15:20 będzie na placu Szarych Szeregów, skąd zacznie zabierać pasażerów. Tego dnia w wagonie będzie można spotkać wyjątkowego gościa. Prezydent Piotr Krzystek będzie częstował słodkościami te osoby, które zdecydują się na podróż tym wyjątkowym pojazdem. Mikołajkowy kurs zakończy się o godzinie 20.

Świątecznym tramwajem będzie można jechać jeszcze kilka razy. Na trasę wyjedzie 9, 16, 23 i 30 grudnia i będzie kursował od godziny 16:20-20:00. Start na placu Szarych Szeregów. Tramwaj zatrzymuje się na wszystkich przystankach na linii. Będzie przejeżdżał w okolicy miejsc, gdzie w tym roku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Aleja kwiatowa oraz plac Żołnierza Polskiego wypełnione będą malowniczymi dekoracjami oraz atrakcjami dla dzieci i dorosłych od 16-23 grudnia.

(p)

Fot. Tramwaje Szczecińskie 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA