Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE. Parking regulaminowych niedoróbek

Data publikacji: 21 listopada 2016 r. 07:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
W KURIERZE. Parking regulaminowych niedoróbek
 

- W przyszłości parking ma być biletowany, a bilet będzie upoważniał do podróży komunikacją miejską. Teraz będzie nieodpłatny, niestrzeżony - tak o megaplacu na 420 aut osobowych, który na zlecenie miasta urządzony został przy trasie tzw. szybkiego tramwaju na obrzeżach dąbskiego lotniska w Szczecinie, mówi Andrzej Grabiec, zastępca dyrektora ZDiTM ds. infrastruktury drogowej. Parking kosztował ponad 7,2 mln zł i ma być uruchomiony w grudniu. W założeniu to właśnie tam jadący do centrum Szczecina mieliby zostawiać auta i przesiadać się do tramwajów na przystanku „Hangarowa na żądanie", a w drodze powrotnej także stąd z tramwajów przesiadać się do swoich aut.

Czy tak będzie? Ta lokalizacja postojowiska typu „Park&Ride" jeszcze na etapie planów i potem przetargu budziła zastrzeżenia i wciąż budzi co do jej wyboru. Teraz już jest i czeka na otwarcie, ale szczecińscy radni nie pozostawiają suchej nitki na projekcie regulaminu tego nowego parkingu w wersji zaprezentowanej przez ZDiTM. Odrzucili go w miniony czwartek podczas posiedzenia komisji ds. gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska. W ich ocenie, to regulamin zbyt licznych znów urzędniczych niedoróbek, spisany na kolanie, podsunięty do opiniowania na ostatnią chwilę i do przepchnięcia, czyli przegłosowania podczas wtorkowej sesji rady.

Do parkingu wjazd usytuowany jest tak, że najpierw kilkaset metrów zabiera dojazd doń prawym pasem północnej nitki jezdni ul. Eskadrowej na wysokości mostu Pionierów. Czas dojścia od najdalej położonego miejsca postojowego do kładki szybkim tempem - co sprawdziliśmy - zajmuje do 2 minut 20 sekund. Dodając dojście z parkingu przez kładkę na przystanek do centrum daje to już łączny czas w granicach 4 min. 15 sek. do 4 min. 25 sek. w zależności od tempa przechadzki. W tym czasie tramwaj pokonuje dystans dzielący Hangarową nż i przystanek Merkatora nż za pętlą Basenie Górniczym. Natomiast by wydostać się z parkingu - po powrocie tramwajem z centrum - na nitkę wylotową z miasta trzeba nadłożyć również sporo drogi. Najbliższy nawrót znajduje się u zbiegu ulic Eskadrowej i Przestrzennej na wysokości rozbieranego teraz mostu Cłowego. Póki co nie ma jakichkolwiek zachęt do zmiany środka transportu w tym miejscu. Nad tymi w ZDiTM dopiero się zastanawiają. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 21 listopada 2016 r.

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Parking przy dąbskim lotnisku dla 420 samochodów już jest. ZDiTM zamierza otworzyć go w grudniu. To ma być - według urzędników - nowe miejsce gremialnych przesiadek użytkowników prywatnych aut w szczecińskie tramwaje. 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sss
2016-11-21 20:23:27
"teraz bedzie nieodplatny" chcecie powiedziec ze Park&Ride mialby byc platny ? :))))))))
Nie wierzę
2016-11-21 12:03:10
Nie wierzę i nie chce wierzyć że mamy ułomnych nierozgarniętych z rozdwojeniem jaźni urzędników,bez zdolności analizowania,przewidywania na każdym etapie planowania.Ktoś chyba sprawdza kompetencje i uprawnienia ludzi,którym powierza się za państwowe publiczne pieniądze takie inwestycje do wykonania.
Honorat
2016-11-21 11:37:37
@ kierowca - ma Pan rację - wjazd na parking powinien być już z Hangarowej, jeszcze przed wiaduktem, którym jedzie się z Leszczynowej od strony Zdrojów. Przy takiej organizacji ruchu, jak jest teraz, kierowcy będą "się ściskać" na wjeździe na parking i przepychać podczas poszukiwania miejsca do zaparkowania. Do Redakcji - żeby wydostać się z parkingu na nitkę wylotową nie trzeba jechać aż do zbiegu ulic Eskadrowej i Przestrzennej. Można zawracać tuż za wiaduktem Mostu Pionierów (przed stacją benzynową), trzeba tylko tam zmienić oznakowanie poziome.
:)))))
2016-11-21 10:44:12
Dobre miejsce do grillowania latem a w tle wioskowe disco polo ,umcyk umcyk i piwko dla znajomych a jak bedzie sie działo.
kierowca
2016-11-21 10:28:47
Porażka !!!. Nie zrobiono wjazdu na parking z ulicy Hangarowej (przed zjazdem z Leszczynowej). Przez to będzie przepychanka pomiędzy tymi zjeżdżającymi z Leszczynowej i jadącymi do centrum, a tymi, którzy z Eskadrowej będą chcieli wjechać na parking. Dopóki tego nie poprawią , nie powinno być oddane do użytkowania. Panie Krzystek proszę pogonić podległych sobie urzędasów do pracy albo ich zwolnić. Te nieroby psują Panu opinię.
Dryja
2016-11-21 10:17:24
Pewnie się przyda na takie okazje jak Dni Morza
gość
2016-11-21 08:12:59
A jak będziemy włączać się do ruchu z estakady skoro tym samym pasem będą wjeżdżali na parking? No chyba, że zdjęcia nie oddają wszystkiego.
Parking
2016-11-21 07:53:50
A jeśli ktoś ma sieciówkę, to po co bilet z parkingu ma mu dawać darmową podróż?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA