czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jeździł regatowy tramwaj

Jeździł regatowy tramwaj [GALERIA]

Jeździł regatowy tramwaj
Data publikacji: 2016-12-01 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 467 179869

Przez trzy godziny w czwartkowy poranek (1 grudnia) po Szczecinie jeździł regatowy tramwaj. Można było w nim usłyszeć szanty, pasażerowie byli częstowani ciastkami.

Tramwaj-żaglowiec wystartował w czwartek o godz. 7 z przystanku przy pl. Szarych Szeregów, gdzie na podróżnych czekały marynarskie słodkości i kalendarze.

- Wiata stacji nawiązywała do przyszłorocznego finału regat The Tall Ship Races - mówi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik regat. Pasażerowie, czekający na swój tramwaj, mogli zrobić sobie selfie, wcielając się w postaci marynarza lub syreny.

Z kolei w specjalnym, regatowym tramwaju pasażerowie mogli posłuchać szant wykonywanych przez grupę Majtki Bosmana. Linia przejechała na dworzec Niebuszewo, aby zawrócić i pojechać przez centrum miasta i „zacumować" na Pomorzanach. Osoby, które zechciały dotrzeć nietypowym pojazdem do pracy lub szkoły, nie musiały kasować biletów.

Zlot wielkich żaglowców w Szczecinie odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia 2017 roku. Regaty rozpoczną się 3 lipca w Halmstad w Szwecji. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze zostaną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na Zachód.

(szymw) 

Fot. Ryszard PAKIESER

Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj Jeździł regatowy tramwaj

Komentarze

Tramwaj
Na projekcie zupełnie inaczej wyglądał ten tramwaj, jak zwykle.
2016-12-01 13:39:07
na stojąco
Mam nadzieje, że był czysty i pachnący... Jak muszę jechać tramwajem lub autobusem, to niestety zawsze na stojąco... Fotele są niestety zanieczyszczone moczem i innymi odchodami.
2016-12-01 12:53:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy