Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Jeździł regatowy tramwaj [GALERIA]

Data publikacji: 01 grudnia 2016 r. 12:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Jeździł regatowy tramwaj
Fot. Ryszard Pakieser  

Przez trzy godziny w czwartkowy poranek (1 grudnia) po Szczecinie jeździł regatowy tramwaj. Można było w nim usłyszeć szanty, pasażerowie byli częstowani ciastkami.

Tramwaj-żaglowiec wystartował w czwartek o godz. 7 z przystanku przy pl. Szarych Szeregów, gdzie na podróżnych czekały marynarskie słodkości i kalendarze.

- Wiata stacji nawiązywała do przyszłorocznego finału regat The Tall Ship Races - mówi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik regat. Pasażerowie, czekający na swój tramwaj, mogli zrobić sobie selfie, wcielając się w postaci marynarza lub syreny.

Z kolei w specjalnym, regatowym tramwaju pasażerowie mogli posłuchać szant wykonywanych przez grupę Majtki Bosmana. Linia przejechała na dworzec Niebuszewo, aby zawrócić i pojechać przez centrum miasta i „zacumować" na Pomorzanach. Osoby, które zechciały dotrzeć nietypowym pojazdem do pracy lub szkoły, nie musiały kasować biletów.

Zlot wielkich żaglowców w Szczecinie odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia 2017 roku. Regaty rozpoczną się 3 lipca w Halmstad w Szwecji. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze zostaną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na Zachód.

(szymw) 

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tramwaj
2016-12-01 13:39:07
Na projekcie zupełnie inaczej wyglądał ten tramwaj, jak zwykle.
na stojąco
2016-12-01 12:53:00
Mam nadzieje, że był czysty i pachnący... Jak muszę jechać tramwajem lub autobusem, to niestety zawsze na stojąco... Fotele są niestety zanieczyszczone moczem i innymi odchodami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA