Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Strzelanie z torowisk i ulic

Data publikacji: 04 stycznia 2016 r. 21:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Strzelanie z torowisk i ulic
 

Długi sylwestrowy weekend, a właściwie to, co po nim zostało, widać było jeszcze wyraźnie wczoraj na szczecińskich ulicach, osiedlach, parkingach, a także...torowiskach tramwajowych. „Strzelnice” na jezdniach zdarzają się już, niestety, od lat, podobnie na parkingach czy trawnikach osiedlowych, ale usytuowanie ich między torami, to jednak nowość.

- Wyobraźnia ludzi używających petard i rakiet, którymi witają nowy rok, jest wielka, ale niestety, nie zawsze mieści się w niej pojęcie rozsądku i bezpieczeństwa, o zachowaniu porządku już nie wspominając. Dlatego stawianie „wyrzutni” dla środków pirotechnicznych na ruchliwej ulicy albo torowisku po prostu zaskakuje - mówi Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie.

Okazuje się, że sylwestrowe strzelnice ustawiono na przykład na ruchliwej ul. Europejskiej. W prawobrzeżnej części miasta stawiano je m.in. na ul. Gwarnej i to dokładnie na linii ciągłej, oddzielającej dwa przeciwległe pasy ruchu. Pozostałości po tym wyjątkowo hałaśliwym, chociaż kolorowym powitaniu 2016 roku, jest sporo. Z ulic i torowisk usuwali je wczoraj pracownicy Zakładu Dróg i Transportu Miejskiego, a na osiedlach pracownicy spółdzielni mieszkaniowych i przedstawiciele wspólnot. Sporo pracy z usuwaniem pirotechnicznych pozostałości miały też brygady firm wywożących odpady.

- Ciągle nie brakuje nieodpowiedzialnych zachowań przy odpalaniu rakiet i petard, ale na szczęście nie trwają one tak długo, jak dawniej. Pomogło w tym zarządzenie wojewody szczecińskiego, który zabronił używania pirotechniki, czyniąc wyjątek tylko w sylwestra i pierwszy dzień nowego roku. Zauważyliśmy, że jest ono raczej respektowane, na co wpływ ma także perspektywa kary finansowej, która może wynieść nawet pięćset złotych - dodaje Joanna Wojtach. ©℗

(mos)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Observer
2016-01-05 07:25:15
Ok. godz.7. rano w Nowy Rok, na n o w y m torowisku, 200 mb. od Basenu Górniczego ekipa techniczna znów coś naprawiała na torach a tramwaje stały. Czy te tory i jazda SST jest bezpieczna, "prześwietlona" zbadana? SST jeżdzi raczej wolno niż szybko...jakoś baaardzo ostrożnie... Komu wierzyć, że jest wswzystko O.K?
Ognie
2016-01-05 06:59:35
Obfite strzelanie fajerwerkami jest domeną ludzi o specyficznej konstrukcji psychiki, więc skąd takie oburzenie?
Slavko
2016-01-04 22:33:02
Niech Pani rzecznik SM nie będzie taka zaskoczona... Droga lub torowisko może być ruchliwe w ciągu dnia , nocy ale w Noc Sylwestrową ??? Bez przesady ! Wczoraj sprzątali a dzisiaj syf jak był tak jest; np. wjazd do centrum od strony Trasy Zamkowej (okolice Pomnika Przyrody) czy Ku Słońcu od Ronda Gierosa w kierunku Lubieszyna .Może tutaj się SM popisze wynikami - ale wiadomo-Kruk Krukowi oka nie wykole ! Co dziwne , tereny Spółdzielni uprzątnięte natomiast Miejskie dalej w opakowaniach po fajerwerkach i rozbitych butelkach - a mamy dzisiaj 4 Stycznia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA