środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Strzelanie z torowisk i ulic

Strzelanie z torowisk i ulic

Strzelanie z torowisk i ulic
Data publikacji: 2016-01-04 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1519 86239

Długi sylwestrowy weekend, a właściwie to, co po nim zostało, widać było jeszcze wyraźnie wczoraj na szczecińskich ulicach, osiedlach, parkingach, a także...torowiskach tramwajowych. „Strzelnice” na jezdniach zdarzają się już, niestety, od lat, podobnie na parkingach czy trawnikach osiedlowych, ale usytuowanie ich między torami, to jednak nowość.

- Wyobraźnia ludzi używających petard i rakiet, którymi witają nowy rok, jest wielka, ale niestety, nie zawsze mieści się w niej pojęcie rozsądku i bezpieczeństwa, o zachowaniu porządku już nie wspominając. Dlatego stawianie „wyrzutni” dla środków pirotechnicznych na ruchliwej ulicy albo torowisku po prostu zaskakuje - mówi Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie.

Okazuje się, że sylwestrowe strzelnice ustawiono na przykład na ruchliwej ul. Europejskiej. W prawobrzeżnej części miasta stawiano je m.in. na ul. Gwarnej i to dokładnie na linii ciągłej, oddzielającej dwa przeciwległe pasy ruchu. Pozostałości po tym wyjątkowo hałaśliwym, chociaż kolorowym powitaniu 2016 roku, jest sporo. Z ulic i torowisk usuwali je wczoraj pracownicy Zakładu Dróg i Transportu Miejskiego, a na osiedlach pracownicy spółdzielni mieszkaniowych i przedstawiciele wspólnot. Sporo pracy z usuwaniem pirotechnicznych pozostałości miały też brygady firm wywożących odpady.

- Ciągle nie brakuje nieodpowiedzialnych zachowań przy odpalaniu rakiet i petard, ale na szczęście nie trwają one tak długo, jak dawniej. Pomogło w tym zarządzenie wojewody szczecińskiego, który zabronił używania pirotechniki, czyniąc wyjątek tylko w sylwestra i pierwszy dzień nowego roku. Zauważyliśmy, że jest ono raczej respektowane, na co wpływ ma także perspektywa kary finansowej, która może wynieść nawet pięćset złotych - dodaje Joanna Wojtach. ©℗

(mos)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Observer
Ok. godz.7. rano w Nowy Rok, na n o w y m torowisku, 200 mb. od Basenu Górniczego ekipa techniczna znów coś naprawiała na torach a tramwaje stały. Czy te tory i jazda SST jest bezpieczna, "prześwietlona" zbadana? SST jeżdzi raczej wolno niż szybko...jakoś baaardzo ostrożnie... Komu wierzyć, że jest wswzystko O.K?
2016-01-05 07:25:15
Ognie
Obfite strzelanie fajerwerkami jest domeną ludzi o specyficznej konstrukcji psychiki, więc skąd takie oburzenie?
2016-01-05 06:59:35
Slavko
Niech Pani rzecznik SM nie będzie taka zaskoczona... Droga lub torowisko może być ruchliwe w ciągu dnia , nocy ale w Noc Sylwestrową ??? Bez przesady ! Wczoraj sprzątali a dzisiaj syf jak był tak jest; np. wjazd do centrum od strony Trasy Zamkowej (okolice Pomnika Przyrody) czy Ku Słońcu od Ronda Gierosa w kierunku Lubieszyna .Może tutaj się SM popisze wynikami - ale wiadomo-Kruk Krukowi oka nie wykole ! Co dziwne , tereny Spółdzielni uprzątnięte natomiast Miejskie dalej w opakowaniach po fajerwerkach i rozbitych butelkach - a mamy dzisiaj 4 Stycznia.
2016-01-04 22:33:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie