niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Strażacy chcą się przenieść

Strażacy chcą się przenieść

Strażacy chcą się przenieść
Data publikacji: 2017-08-22 06:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:24
Wywietleń: 3168 289242

Szczecińscy strażacy chcą przenieść dwie swoje jednostki ratowniczo-gaśnicze - z ulicy Nad Odrą oraz z ulicy Grodzkiej. Nowa lokalizacja w tym pierwszym przypadku jest znana, w tym drugim - jeszcze nie.

Strażacy z ul. Nad Odrą mają przenieść się na ul. Bajeczną.

- Jesteśmy pełni optymizmu, że uda się nam się doprowadzić tą sprawę do końca - mówił st. bryg. Kazimierz Lesisz, komendant SP w Szczecinie, podczas posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności Rady Miasta.

Co do ulicy Grodzkiej - plan jest taki, żeby wyprowadzić z niej jednostkę RG, za to na miejscu ma zostać komenda. Sam budynek - o 150-letniej historii - ma być zmodernizowany. Ma tam powstać także izba pamięci. Strażacy oczekują na pieniądze od marszałka województwa.

Przewodniczący komisji, Witold Dąbrowski z Prawa i Sprawiedliości, zdziwił sie, że nie wskazano jeszcze terenu, na którym miałby powstać budynek, gdzie zostaliby przeniesieni ratownicy z ul. Grodzkiej.

- Nie ma na co czekać - stwierdził. - Trzeba to doprowadzić do końca, żeby nie było tak, że się okaże, że w budźecie państwa znajdą się pieniądze i straż je zechce wydać, a my będzie biegali wtedy za terenem.

- Jestem zniesmaczony brakiem dynamiki załatwienia tej sprawy - wtórował mu Waldemar Dzikowski z klubu Bezpartyjni. - Mówimy o jednostce, która ratuje ludzkie życie. Czego my szukamy? Szukać to możemy grzybów w lesie, bo raz są, raz ich nie ma. Grunt się nie zmienia, on jest, jutro też będzie. Straż Pożarna w tym mieście od zawsze traktowana jest po macoszemu.

Strażacy oraz Urząd Miasta mają do połowy listopada ograniczyć rożne lokalizacja brane pod uwagę do 2 - 3 i przedstawić je radnym.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: W budynku przy ul. Grodzkiej ma zostać sama komenda, bez jednostki ratowniczo-gaśniczej.

 

Komentarze

holub
W Koszalinie też by się przydała nowa JRG 1, najlepiej w rejonie ul. Morskiej i budowanego węzła obwodnicy (droga ekspresowa S6). Południe i zachód miasta mają swoją JRG 2 (notabene na Strażackiej), a północ to nie tylko wspomniana trasa, ale i największe osiedla miasta. Oczywiście, zabytkowy budynek wystarczyłby na pozostawienie Komendy Miejskiej PSP, a nawet może ew. utworzenie OSP w przyszłości, jak będą chętni (garaży nie zabraknie).
2017-08-24 14:37:26
:)
A czemu od marszałka do mswia sie zgloscie tam teraz jest wasz pracodawca najlepszy ktory rozdaje wszystko i wszystkim i zadluza kraj ,niedlugo kolejny zamach na ofe tym razem wszystko pojdzie z waszej kasy do zusu czyli ZNIKNIE ...
2017-08-22 18:50:53
podziwiam
Podziwiam kierowców wozów strażackich, że tak szybko mogą stamtąd wyjechać do wezwania. W szczycie jest tam pełno samochodów. Zawsze twierdziła, że powinni mieć inną lokalizację.
2017-08-22 10:50:31
a może ...
...może tę wieżę przykryć jakąś "czapą"? Czy w Szczecinie jest jakiś architekt miejski? Zgadzam się z @Robert.
2017-08-22 09:58:52
Robert
Na zdjęciu koszmarek architektury jak się patrzy. Tam generalnie trzeba by nie tylko straż wysiedlić, ale też cały kwartał pomiędzy pl. Orla Białego, Wyszyńskiego i Tkacką. Zrównać to wszystko, oprócz paru zabytkowych kamienic, z ziemią i na nowo coś wybudować na miarę centrum dużego miasta. Obecnie to wygląda jak osiedle w Łobzie np.
2017-08-22 08:03:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy