czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Na Luzie > SP 1 z rekordem Guinnessa!

SP 1 z rekordem Guinnessa!

SP 1 z rekordem Guinnessa!
Data publikacji: 2016-05-19 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-19 12:15
Wywietleń: 2890 134335

Uczniowie szczecińskiej SP nr 1 pobili Rekord Guinnessa, wraz z innymi polskimi szkołami, w ilości uczestników jednocześnie przygotowujących zdrowe śniadanie. Polski wynik, czyli 6778 osób, okazał się lepszy od poprzedniego o 444 uczestników. Ostatni rekord w tej kategorii należał do Chińczyków lepiących tradycyjne pierożki, a wcześniej do samego Jamiego Oliviera, słynnego kucharza - celebryty.

Próba bicia światowego rekordu odbyła się w listopadzie w SP 1, według ścisłego scenariusza przesłanego przez „Guinness Words Rekords Limited z siedzibą w Londynie". Wtedy przy stolikach, zapełnionych warzywami, pieczywem, twarożkami, jogurtem, owocami, wędliną i napojami, zasiadło 70 osób. Taka liczba uczestników bicia rekordu nie była przypadkowa. Szkoła w ten sposób chciała zaznaczyć, że właśnie obchodzi jubileusz - 70 - lecie istnienia.

Zanim mali kucharze wzięli się za robienie kanapek, szaszłyków owocowych oraz twarożku z warzywami i jogurtem, trzeba było dopełnić wszelkich formalności. Czuwali nad tym zewnętrzni obserwatorzy, którzy m.in. sprawdzali obecność zgłoszonych osób przed i po zrobieniu śniadania, liczyli stoperem czas realizacji posiłku (dzieci musiały go przygotować przynajmniej w pół godziny), a także pilnowali, czy uczestnicy przygotowują wszystkie wymagane elementy śniadania. No i w końcu zaczęto robić śniadanie. W tym samym czasie w wielu innych szkołach w całej Polsce, uczniowie robili to samo, w ramach programu „Śniadanie daje moc".

Weryfikowanie rekordu trwało od listopada w Londynie. W końcu do szkoły przyszła wiadomość, iż się udało i szczecińska placówka jest w gronie rekordzistów Guinnessa. Komisja londyńska uznała udział prawie 7 tys. uczestników i tym samym polska lekcja gotowania zdrowego śniadania okazała się najlepsza na świecie. To już drugi Rekord Guinnessa szczecińskiej SP 1. W 2004 roku szkoła przy al. Piastów pobiła rekord w liczbie osób malujących buzie. ©℗

M. GAPIŃSKA

SP 1 z rekordem Guinnessa!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie