Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Prezydent: Wolność zawdzięczamy także strażakom [GALERIA]

Data publikacji: 05 maja 2018 r. 16:48
Ostatnia aktualizacja: 05 maja 2018 r. 16:50
Prezydent: Wolność zawdzięczamy także strażakom
 

Strażacy, jak mało kto w Polsce, zasługują na podniesienie na piedestał. Polska zawdzięcza im wolność i bezpieczeństwo - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się w sobotę (5 maja) w Warszawie.

- Strażacy, druhowie - jak mało kto w Polsce - zasługują na to, aby być podniesionymi na piedestał. Właśnie ze względu na charakter waszej służby, niezwykle ofiarnej, niezwykle odpowiedzialnej, a jednocześnie realizowanej z powołaniem i z serca. Służby tak niezwykle wszystkim potrzebnej - powiedział prezydent, który pogratulował strażakom i podziękował za ich pracę dla społeczeństwa.

Przypominając o tegorocznym 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, podkreślił też, że służba strażaków wpisana jest w zmagania o polską wolność, a także w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

- Kiedy przyszło do walki o odzyskanie niepodległości to właśnie oni - druhowie, strażacy - zasilili legiony, cały czas byli w organizacjach podziemnych, umieli służyć, byli bohaterscy, sprawni, wysportowani. Mieli wszystkie te cechy, które spowodowały, że mogli w zasadzie natychmiast stać się świetnymi żołnierzami - mówił Andrzej Duda. - To także polskim strażakom Rzeczypospolita zawdzięcza powrót na mapę Europy i świata. To właśnie strażakom także zawdzięczamy to, że dziś Polska jest wolna, suwerenna, niepodległa i bezpieczna, bo o nasze bezpieczeństwo dbacie Państwo na co dzień.

Podczas wydarzenia strażacy zostali promowani na pierwszy stopień oficerski. Prezydent Duda wręczył także nominacje generalskie. W ceremonii poza prezydentem udział wzięli premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński, szef BBN Paweł Soloch oraz komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski. 

(PAP, MK)

Fot. prezydent.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA