piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nieuwaga, brawura, alkohol. Ostrożniej w weekend!

Nieuwaga, brawura, alkohol. Ostrożniej w weekend!

Nieuwaga, brawura, alkohol. Ostrożniej w weekend!
Data publikacji: 2015-12-20 10:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1424 65900

W ciągu ostatnich dni w całym województwie policjanci zatrzymali 23 nietrzeźwych kierujących. Na drogach zachodniopomorskiego doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła a 10 zostało rannych - informuje asp. szt. Anna Gembala.

- Mundurowi z garnizonu zachodniopomorskiej Policji codziennie zatrzymują kierujących, którzy prowadzą samochód na tzw. „ podwójnym gazie”. W ciągu ostatnich dwóch dni najwięcej nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci ze Szczecina, Białogardu i Gryfic - wymienia rekordzistów A. Gembala.

Na drogach doszło także do 11 wypadków drogowych. Wszystkie te zdarzenia drogowe miały miejsce w piątek.

Już nad ranem na drodze krajowej nr 31 w powiecie gryfińskim kierujący samochodem marki Citroen podczas wyprzedzania ciężarówki potrącił idącego lewą drogą drogi 62- letniego mężczyznę, który zginął na miejscu - rozpoczyna wyliczanie zdarzeń drogowych A. Gembala.

Po godzinie 10.00 w miejscowości Krąpiel 60- letnia kierująca oplem corsa prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Kobieta trafiła do szpitala.

W Świnoujściu doszło do dwóch wypadków, we których obrażenia odniosła potrącona rowerzystka oraz pieszy. Także w Sławnie 21- letni kierowca cofając samochodem potrącił 79- letnią pieszą, która doznała urazu głowy.

Do kolejnych trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych doszło na terenie powiatu szczecineckiego. 72-letnia piesza wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd kierowany przez 20-latkę. Piesza jest w szpitalu.

Na krajowej 11 z Koszalina w kierunku Szczecina kierujący scanią potrącił 24-letniego pieszego, który będąc pod wpływem alkoholu zatoczył się nad jezdnię. Pieszy został przetransportowany do szpitala. W miejscowości Gwda Wielka kierujący samochodem marki Ford Fiesta potrącił 80- letnią pieszą. Kobieta ma złamaną nogę.

Przed godziną 17.00 w powiecie białogardzkim 42-latek kierujący hondą civic na prostym odcinku drogi prawdopodobnie zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył słup. Trzech pasażerów pojazdu zostało przetransportowanych do szpitala.

Ostatnie dwa wypadki miały miejsce w Szczecinie. Na Moście Pionierów kierujący toyotą uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. W wyniku zderzenia oba pojazdy uderzyły w barierę energochłonną.

Po godzinie 20.00 w Dąbiu 57-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się BMW. 30-letni kierowca trafił do szpitala.

- Pamiętajmy, że sprzyjająca ładna pogoda nie zwalnia nas kierowców z zachowania szczególnej ostrożności na drogach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze a także przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Uważajmy także na pieszych i rowerzystów. Obowiązkiem jest noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Możemy je mieć przy sobie zawsze i wszędzie. Nasze zdrowie i życie jest bezcenne - przypomina asp. szt. Anna Gembala.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie