Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Nieuwaga, brawura, alkohol. Ostrożniej w weekend!

Data publikacji: 2015-12-20 10:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:38
Nieuwaga, brawura, alkohol. Ostrożniej w weekend!
 

W ciągu ostatnich dni w całym województwie policjanci zatrzymali 23 nietrzeźwych kierujących. Na drogach zachodniopomorskiego doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła a 10 zostało rannych - informuje asp. szt. Anna Gembala.

- Mundurowi z garnizonu zachodniopomorskiej Policji codziennie zatrzymują kierujących, którzy prowadzą samochód na tzw. „ podwójnym gazie”. W ciągu ostatnich dwóch dni najwięcej nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci ze Szczecina, Białogardu i Gryfic - wymienia rekordzistów A. Gembala.

Na drogach doszło także do 11 wypadków drogowych. Wszystkie te zdarzenia drogowe miały miejsce w piątek.

Już nad ranem na drodze krajowej nr 31 w powiecie gryfińskim kierujący samochodem marki Citroen podczas wyprzedzania ciężarówki potrącił idącego lewą drogą drogi 62- letniego mężczyznę, który zginął na miejscu - rozpoczyna wyliczanie zdarzeń drogowych A. Gembala.

Po godzinie 10.00 w miejscowości Krąpiel 60- letnia kierująca oplem corsa prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Kobieta trafiła do szpitala.

W Świnoujściu doszło do dwóch wypadków, we których obrażenia odniosła potrącona rowerzystka oraz pieszy. Także w Sławnie 21- letni kierowca cofając samochodem potrącił 79- letnią pieszą, która doznała urazu głowy.

Do kolejnych trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych doszło na terenie powiatu szczecineckiego. 72-letnia piesza wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd kierowany przez 20-latkę. Piesza jest w szpitalu.

Na krajowej 11 z Koszalina w kierunku Szczecina kierujący scanią potrącił 24-letniego pieszego, który będąc pod wpływem alkoholu zatoczył się nad jezdnię. Pieszy został przetransportowany do szpitala. W miejscowości Gwda Wielka kierujący samochodem marki Ford Fiesta potrącił 80- letnią pieszą. Kobieta ma złamaną nogę.

Przed godziną 17.00 w powiecie białogardzkim 42-latek kierujący hondą civic na prostym odcinku drogi prawdopodobnie zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył słup. Trzech pasażerów pojazdu zostało przetransportowanych do szpitala.

Ostatnie dwa wypadki miały miejsce w Szczecinie. Na Moście Pionierów kierujący toyotą uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. W wyniku zderzenia oba pojazdy uderzyły w barierę energochłonną.

Po godzinie 20.00 w Dąbiu 57-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się BMW. 30-letni kierowca trafił do szpitala.

- Pamiętajmy, że sprzyjająca ładna pogoda nie zwalnia nas kierowców z zachowania szczególnej ostrożności na drogach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze a także przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Uważajmy także na pieszych i rowerzystów. Obowiązkiem jest noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Możemy je mieć przy sobie zawsze i wszędzie. Nasze zdrowie i życie jest bezcenne - przypomina asp. szt. Anna Gembala.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA