Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sto dni na przebudowę

Data publikacji: 19 maja 2016 r. 08:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Sto dni na przebudowę
 

Społem modernizuje swój kolejny sklep w mieście. Trwa remont "Castora" przy ul. Emilii Plater. Prace ruszyły niecałe trzy tygodnie temu. Po dawnym pawilonie pozostała jedynie konstrukcja. Modernizacja ma potrwać sto dni.

- Przyjęliśmy zasadę stu dni. Staramy się, aby remont nie przekroczył tego czasu. Chcielibyśmy maksymalnie skrócić termin oddania obiektu do użytku - mówi Marek Kłoszewski, specjalista ds. inwestycji w Społem. - Przeznaczamy 90 dni na sam remont, a 10 na dotowarowanie sklepu. Właściwie trudno nazwać to remontem. Jest to raczej głęboka modernizacja, wyburzyliśmy wszystko poza metalową konstrukcją.

- Jakość konstrukcji jest tak dobra, że po prostu ją zachowaliśmy - uzupełnia Jerzy Malesa, wiceprezes zarządu ds. handlu.

Powierzchnia "Castora" będzie ta sama - 1000 m2, ale sala sprzedażowa powiększy się do 720 m2. Placówka funkcjonuje od grudnia 1975 roku, budynek wymagał gruntownego remontu. Obecnie trwają prace przy budowie dachu.

- Sprawa nowego wyposażenia i aranżacji wszystkich naszych sklepów jest dla nas bardzo ważna - mówi Jerzy Malesa. -  Przyjęliśmy pewne standardy, które w naszej sieci mają funkcjonować. Poza tak dużymi zmianami jak remonty, dbamy także o drobne naprawy i działania związane z modernizacją. Staramy się tworzyć wiele powierzchni schładzanych, jesteśmy nastawieni na świeże produkty, ale również te mrożone. Inwestujemy w doposażenie. Nakłady są dość duże i nie szybko się amortyzują, ale nie szczędzimy na to pieniędzy.

Koszty całego remontu "Castora" mogą wynieść ponad 5 mln złotych. Otwarcie sklepu przewidziane jest na 11 sierpnia, na godzinę 10.

Anna Moyseowicz

fot. Ryszard PAKIESER

Trwa modernizacja kolejnego pawilonu Społem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Społem ...
2016-05-19 12:19:00
Czas też na sklep na os. Kaliny bo też nędznie szczególnie z zewnątrz wygląda

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA