czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trwa remont Wiosennej

Trwa remont Wiosennej [GALERIA]

Trwa remont Wiosennej
Data publikacji: 2016-05-11 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2647 133050

Od kilku dni trwa remont ulicy Wiosennej na prawobrzeżu Szczecina. Według planów, prace potrwają do 22 września. Od pierwszych godzin zamknięcia arterii widoczne są utrudnienia w ruchu w obszarze skrzyżowania z ul. Struga i Łubinową. Kierowcy szukają innych alternatyw, m.in. na rondzie przy ul. Pomorskiej, gdzie w godzinach szczytu również tworzą się korki.

- Ruch został skierowany na ulicę Gryfińską, od skrzyżowania z zamkniętą ulicą Wiosenną, do skrzyżowania z ulicą Struga, następnie ulicą Struga do Łubinowej - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Planowany objazd do ulicy Jesiennej także będzie poprowadzony ulicą Gryfińską. Odpowiednio oznaczone będą także wjazdy do obiektów handlowych i usługowych.

Przebudowa ul. Wiosennej ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe, a także usprawnić dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga. Trwające właśnie prace to pierwszy etap inwestycji i obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Struga do przejazdu kolejowego. Dalszy, krótszy fragment od torów do ul. Gryfińskiej będzie remontowany w przyszłości (prawdopodobnie w 2017 roku).  W ramach trwającej przebudowy wykonane zostaną dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne. 

(sz)

Na zdj.: Trwa przebudowa ul. Wiosennej.

Fot. Szymon WASILEWSKI

Trwa remont Wiosennej Trwa remont Wiosennej Trwa remont Wiosennej Trwa remont Wiosennej

Komentarze

Szczecinianin od kołyski
Szukanie innych alternatyw...???!!! W szkole podstawowej uczyli mnie co to jest alternatywa. Autor powyższego kawałka - co widać - sadzi się na mądralę, ale nie pojął nawet tego pojęcia. Poza tym, z tych zdjątek wnioskuję, że ta przebudowa ul. Wiosennej nie tyle trwa, co leży odłogiem. Czyżby znowu zlecenie dostał słynny Energopol znany zwłaszcza z "solidności i terminowości realizacji komunalnych inwestycji"? Pytam, bo nie wiem.
2016-05-11 22:41:48
Podatek od hipermarketów
To ile dołożyły się hipermarkety, których klienci głównie generują ruch na tej ulicy?
2016-05-11 15:40:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie