Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Trwa remont Wiosennej [GALERIA]

Data publikacji: 11 maja 2016 r. 14:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Trwa remont Wiosennej
 

Od kilku dni trwa remont ulicy Wiosennej na prawobrzeżu Szczecina. Według planów, prace potrwają do 22 września. Od pierwszych godzin zamknięcia arterii widoczne są utrudnienia w ruchu w obszarze skrzyżowania z ul. Struga i Łubinową. Kierowcy szukają innych alternatyw, m.in. na rondzie przy ul. Pomorskiej, gdzie w godzinach szczytu również tworzą się korki.

- Ruch został skierowany na ulicę Gryfińską, od skrzyżowania z zamkniętą ulicą Wiosenną, do skrzyżowania z ulicą Struga, następnie ulicą Struga do Łubinowej - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Planowany objazd do ulicy Jesiennej także będzie poprowadzony ulicą Gryfińską. Odpowiednio oznaczone będą także wjazdy do obiektów handlowych i usługowych.

Przebudowa ul. Wiosennej ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe, a także usprawnić dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga. Trwające właśnie prace to pierwszy etap inwestycji i obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Struga do przejazdu kolejowego. Dalszy, krótszy fragment od torów do ul. Gryfińskiej będzie remontowany w przyszłości (prawdopodobnie w 2017 roku).  W ramach trwającej przebudowy wykonane zostaną dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne. 

(sz)

Na zdj.: Trwa przebudowa ul. Wiosennej.

Fot. Szymon WASILEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecinianin od kołyski
2016-05-11 22:41:48
Szukanie innych alternatyw...???!!! W szkole podstawowej uczyli mnie co to jest alternatywa. Autor powyższego kawałka - co widać - sadzi się na mądralę, ale nie pojął nawet tego pojęcia. Poza tym, z tych zdjątek wnioskuję, że ta przebudowa ul. Wiosennej nie tyle trwa, co leży odłogiem. Czyżby znowu zlecenie dostał słynny Energopol znany zwłaszcza z "solidności i terminowości realizacji komunalnych inwestycji"? Pytam, bo nie wiem.
Podatek od hipermarketów
2016-05-11 15:40:01
To ile dołożyły się hipermarkety, których klienci głównie generują ruch na tej ulicy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA