czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Stawki bez zmian

Stawki bez zmian

Stawki bez zmian
Data publikacji: 2016-03-17 10:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1493 123645

- Nie będzie żadnych zmian w stawkach za wodę i kanalizację w sezonie 2016-17 - ogłosił prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. W przypadku np. gospodarstw domowych 1 metr sześcienny dostarczonej wody miałby wynosić 4,34 zł. Odprowadzonych ścieków - 6,75 zł. Teraz muszą się na to zgodzić szczecińscy radni.

Od 1 maja 2016 roku do 30 kwietnia 2017 roku miałyby obowiązywać takie same stawki za wodę i odprowadzanie ścieków jak w ubiegłym roku. Do prezydenta Szczecina trafił już wniosek o zatwierdzenie takich stawek. Na najbliższej sesji Rady Miasta - we wtorek 22 marca uchwałą w tej sprawie zajmą się szczecińscy radni.

- Proponujemy: jeden metr sześcienny dostarczanej wody dla gospodarstw domowych, odbiorców przemysłowych oraz innych miałby wynosić 4,34 zł brutto. Jeden metr sześcienny odprowadzanych ścieków, dla tych samych podmiotów, 6,75 zł brutto. Bez zmian proponujemy również zachować opłaty abonamentowe. Dla gospodarstw domowych, odbiorców przemysłowych oraz innych, rozliczanych na podstawie wodomierza głównego lub na podstawie wskazań wodomierza mierzącego ilość  wody bezpowrotnie zużytej, stawka miałaby wynosić brutto 9, 20 zł/miesiąc. Dla tych samych odbiorców stawka opłaty abonamentowej za każdy wodomierz dodatkowy lub każdy wodomierz ogrodowy, rozliczany w okresie wegetacji roślin od 15 kwietnia do 15 września, służący do określenia ilość wody bezpowrotnie zużytej do podlewania ogrodów, to 5,16 zł brutto na miesiąc. Stawka opłaty abonamentowej dla odbiorców rozliczanych na podstawie przeciętnych norm zużycia wody oraz odbiorców, u których odczytu wodomierza dokonuje przedsiębiorstwo trzecie - 4,04 zł brutto na miesiąc - wyjaśnia Waldemar Gill, prezes ZWiK.

 

(dar)

Więcej w czwartkowym "Kurierze szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 17.03.2016

Fot.Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie