Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Starcie radnych na początku sesji

Data publikacji: 29 września 2015 r. 11:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Starcie radnych na początku sesji
Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)  

- Ksenofobiczne lęki i gadanie w imieniu nas wszystkich jest niedopuszczalne - powiedział na początku wtorkowej sesji sejmiku Jan Kuriata. Radny PO był zirytowany wystąpieniem Krzysztofa Zaremby z PiS.

Polityk opozycji zaproponował, by na wtorkowej sesji dyskutować nt. uchodźców z Bliskiego Wschodu.

- Chcemy informacji od marszałka w sprawie uchodźców, czy też imigrantów - mówił Krzysztof Zaremba.

Dodał, że wojewoda poinformował ostatnio o przygotowanych w regionie 1600 miejscach dla osób z Bliskiego Wschodu. Do opinii publicznej nie trafiła jednak informacja, do jakich miejscowości mogą trafić imigranci.

- W pierwszej kolejności powinniśmy przyjmować Polaków ze wschodu i chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Nie potrzebujemy jednak grupy, w której w 90 proc. będą stanowić młodzi mężczyzn chcących żyć na cudzy koszt. Taka jest opinia publiczna - mówił radny PiS.
Ale powiedział też coś jeszcze.

- To jest sytuacja, która grozi niebezpieczeństwem dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. I chodzi nie tylko o bezpieczeństwo, a także o sprawy sanitarne i epidemiologiczne - podkreślał Zaremba. - Chcemy wiedzieć, gdzie są przygotowane lokalizacje.

Wypowiedź Zaremby zdenerwowała nie tylko Jana Kuriatę.

- Przeciwstawiam się ksenofobicznym wypowiedziom - mówił Artur Nycz, radny niezrzeszony.

Zarembę wspierał Kazimierz Drzazga. -

Ludzie są dobrzy, ale są wśród nich też źli. Nie chciałbym mieć w Policach ludzi wśród których są źli - mówił polityk PiS.

Dariusz Wieczorek (SLD) poparł potrzebę dyskusji, ale zrócił uwagę, że należałoby na nią zaprosić wojewodę. Ostatecznie wniosek Zaremby przepadł w głosowaniu.
©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Greg
2015-09-30 07:39:31
Poczekajmy jak rządzący wskażą miejsca zakwaterowania Arabów. Będzie gorsza awantura niż ta sprzed roku kiedy to w gminie Dobra lub w Warzymicach chciano wybudować lokale socjalne. Nawet najwięksi miłośnicy multi-kulti mieszkający w pobliżu będą przeciwni.
Amebofobia
2015-09-29 22:56:23
Radny niezrzeszony Artur Nycz chce się wykazać jako tropiciel i pogromca ksenofobów bo taka jest mądrość etapu na chwilę obecną. Za czasów Bieruta gorliwie mógłby się wykazać tropieniem "wrogów ludu". Fobia jest to stan chorobowy i wg radnego można by ją przypisać każdemu kto np. instaluje bramę i kamery na posesji czy domofon przy drzwiach. Jest to prostackie obrażanie ludzi, którzy zwyczajne zastanawiają się KTO ZAPŁACI RACHUNEK za pobyt ? Idzie zima - nie mamy noclegowni, łaźni, stołówek, lekarzy od chorób tropikalnych. Kto tych ludzi zatrudni ? Czy zgłosili się już jacyś pracodawcy w Powiatowym Urzędzie Pracy ? A może wezmą kredyty we frankach szwajcarskich "na zagospodarowanie" ?
@Sedina
2015-09-29 19:04:31
Nie, to przede wszystkim kraj ludzi odpowiedzialnych za przyszłe bezpieczeństwo swoich rodzin, bez względu na lewackie pomruki. Nie podoba ci się?
Sedina
2015-09-29 16:29:13
I to ma być kraj katolicki, w którym panuje miłość bliźniego?
hugo
2015-09-29 15:22:02
a ja i moja rodzina w tym roku pierwszy raz głosujemy na PIS ;))
Dąbiak
2015-09-29 12:07:19
Zaremba w imieniu PIS chce siać zamęt .Jaki on strachliwy a chce być parlamentarzystą .......
że po 8 latach ich rządów Polska jeszcze istnieje, to cud
2015-09-29 12:05:46
Te, Kuriata! Ja za twój polit-poprawny stołek nie będę ryzykował przyszłością mojej rodziny i kraju! 25 października całą rodziną idziemy głosować na PiS, żeby skończyć z tym igraniem przyszłością narodu. Emigracja to szansa jak mawia Komorowska, weź skorzystaj z rady i na własne oczy przekonaj się kto to są Muślimy!
karol
2015-09-29 12:01:40
Ja mam inny pomysł, by każdy nawołujący do przyjęcia uchodźców przyjął po jednym. Na szczęście mamy tylu wszelkiej maści radnych, posłów, senatorów, że spokojnie jak każdy przyjemnie pod swój skromny dach po dwudziestu-letnim wychudzonym biedaku, wypełnimy zobowiązania eurokołchozu. Niech władza da przykład!
Pokolenia
2015-09-29 11:58:42
Oczywiście, że radny Zaremba nie wypowiadał się ("gadał") w imieniu wszystkich, tylko mówił w imieniu prawdziwych Polaków, którym zależy na losie ich ojczyzny! Ludzie, na kogo Wy głosujecie, nie zależy Wam na losie własnych dzieci, przyszłych pokoleń i pamięci przodków?
Proponuje wpierw zapoznac sie z rzeczywistoscia....! !
2015-09-29 10:13:19
A moze by tak Ci co sa juz Radni alibo jeszcze bez-Radni, wybrali sie do takich chocby Krajow Europy jak Grecja, Wlochy, Wegry, Kroacja, Niemcy, Francja, Szwecja...itd..,itp, by wpierw zobaczyc na wlasne oczy i uslyszec na wlasne uszy... CO TAM SIE DZIEJE W RZECZYWISTOSCI ! A jak wroca to dopiero PO-djeli sie PO-waznej dyskusji na Forum Sejmiku...co z tym narzuconym Nam przez Bruksele Afrykanskim "Fantem" ewentualnie faktycznie zrobic...??
wyborca
2015-09-29 09:56:03
Kaziu Drzazga! Wulkan intelektu!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA