niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Świat > Papież wraca z Lesbos do Rzymu, zabrał 12 uchodźców

Papież wraca z Lesbos do Rzymu, zabrał 12 uchodźców

Papież wraca z Lesbos do Rzymu, zabrał 12 uchodźców
Data publikacji: 2016-04-16 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:48
Wywietleń: 1349 128427

Papież Franciszek zakończył w sobotę (16 kwietnia) pięciogodzinną wizytę na greckiej wyspie Lesbos, która jest symbolem obecnego kryzysu migracyjnego w Europie, i po południu odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu papież zabrał ze sobą 12 uchodźców.

Na wyspie Franciszek odwiedził obóz dla uchodźców i apelował do światowej opinii publicznej, a szczególnie do Europy, o solidarność z migrantami i odpowiedzialność w obliczu kryzysu humanitarnego. 

Franciszkowi towarzyszyli na Lesbos prawosławni dostojnicy: formalny zwierzchnik prawosławia, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej oraz arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim. 

 Był też premier Grecji Aleksis Cipras, któremu papież podziękował w rozmowie za gościnę, jakiej jego naród udziela przypływającym migrantom. 

Podczas swej krótkiej wizyty Franciszek mówił, że przybył na Lesbos, aby zwrócić uwagę świata na "poważny kryzys humanitarny i modlić się o jego rozwiązanie". 

 Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi poinformował, że w drodze powrotnej papież zabrał na pokład samolotu 12 uchodźców z Syrii, w tym 6 dzieci; są to trzy rodziny muzułmańskie. Wszyscy przebywali w obozie dla uchodźców na Lesbos. Ich pobyt sfinansuje Watykan, a na początku gościny udzieli im w Rzymie katolicka dobroczynna Wspólnota Świętego Idziego. (pap)

Komentarze

Kwita
Ale o co chodzi, muzułmanie też zabierają (porywają chrześcijan), więc jest kwita. Co prawda ci pierwsi ścinają głowy, ale liczy się.
2016-04-18 08:26:51
Wloski fryzjer,
Jak tak dalej pojdzie... to w koncu i Wlochy od tego wszystkiego - WYLYSIEJA !!
2016-04-17 22:56:21
@Tylko pytam
Nie do Watykanu, tylko do diecezji Rzymskiej, czyli podrzuci ich Włochom.
2016-04-17 13:36:09
Tylko pytam,
A tych 12-tu Muzulmanow / Islamistow, to Papiez zabral na stale do Watykanu... czy tylko na 1-no miesieczny urlop wypoczynkowy ??
2016-04-16 23:12:49
Europejskie NIE... dla IS-lamu ! !
Bank Watykan posiada miliardy na swoich Kontach... a Papiez zabral ze soba tylko 12 osob i do tego jeszcze Islamistow ! Przeciez to wlasnie Islamisci, tak zaciekle niszcza Chrzescijanstwo i morduja na rozne sposoby Chrzescijan na calym Swiecie ! Nie... cos Mi tu LEWA NIE ROWNA SIE PRAWEJ ? Czyzby wiec Papiez nie wiedzial (?) ze Kontynent Afrykanski jest kilka razy wiekszy od Europejskiego i Islamisci maja tam bardzooo duzooo miejsca i terenuuu... by sie moc tak wzdluz jak i w szerz przemieszczac... a nie setkami tysiecy rocznie, zalewac mala Chrzescijanska Europe - by pozniej i w koncu wszystkich Europejskich Chrzesciajan pomordowac i wymordowac !!
2016-04-16 22:49:02
do gargamela
PRzecież Ty Gargamelu nie masz zawodu. jestes prostakiem bez wyobrazni. Biegasz w każdą niedzielę do kościoła a potem znów kradniesz, kłamiesz i oszukujesz. Zamiast zazdrościć innym weź się do uczciwej pracy, a nie tylko czekaj aż ktoś coś ci da.
2016-04-16 19:34:08
Gargamel
Fajnie być takim uchodźom, dostajesz wikt i opierunek za darmo od państwa, nie musisz pracować i wszycsy traktują cię z szacunkiem. A ty dalej wstawaj o tej 6 rano i pędź do roboty za marne grosze, płać coraz wyższe podatki. Wszytsko po to by uchodźca mógł sobie kupić nowego iPhona, spać do południa, chlać na umór, a wieczorami gwałcić wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. Wszystko za darmo i w pakiecie z immunitetem. Chyba zmienię zawód!! Europa nie umiera, ona już dawno zdechła.
2016-04-16 19:02:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy