wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Stalmacha, czyli niekończąca się historia

Stalmacha, czyli niekończąca się historia

Stalmacha, czyli niekończąca się historia
Data publikacji: 2015-10-26 23:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1966 33532

W połowie września Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu z Urzędu Miasta, zapowiedział, że kwestią kilku dni jest przesunięcie przystanku tramwajowego przy ul. Stalmacha. Do wczoraj ten manewr się nie udał. Nie ma też jeszcze wyników badań natężenia ruchu. A mieszkańcy okolic czekają na decyzję - czy będzie tam sygnalizacja świetlna, czy też nie. Przypomnijmy, że w lipcu na pasach zginęła tam kobieta.

 O to, by w końcu przejście było bezpieczne walczy pani Aisha, krewna ofiary.

„Poprosiłam Radę Osiedla o wykaz działań i wsparcia w sprawie tragedii z ul. Stalmacha. Poprosiłam, gdyż w żaden sposób nie wsparli projektu dla budżetu obywatelskiego nr 125 «Bezpieczny pieszy na Drzetowie», którego autorem jest radny Duklanowski. W odpowiedzi RO napisała mi, że po swoich działaniach (żadnych, bo pisanie, że rozmawiali z radnymi i przekazali stanowisko do odpowiednich służb, to bajka) czekają na podjęcie decyzji przez instytucje mające środki na ten cel. Gdy zapytałam się na ilu posiedzeniach RM byli, gdy temat ul. Stalmacha był poruszany, otrzymałam pytanie zwrotne: jakich posiedzeniach... Stwierdzili, że nie byli informowani o żadnych posiedzeniach. Biedactwa... No to jak można być radnym i nie wiedzieć, że istnieje harmonogram posiedzeń? Owszem zwykły mieszkaniec ma prawo o tym nie wiedzieć, ale osoba będąca w świecie polityki nie wie, jak to się wszystko odbywa? ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. E. KOLANOWSKA

Komentarze

SimoN
Po pierwsze to należy tam postawić dwie porządne latarnie !! Na dzisiaj jedyne oświetlenie tego miejsca to resztki padającego światła z Biedronki i warzywniaka. To jest jakaś kpina aby Miasta nie było stać na te latarnie , a ciemno tam niczym w d....ale postawa Miasta wcale mnie nie dziwi; skoro przez tyle lat nie zrobili NIC to dlaczego teraz miałoby się coś zmienić - taka urzędnicza mentalność po wyborcza!
2015-10-27 11:42:36
Chareza to klamca
W połowie września Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu z Urzędu Miasta, zapowiedział, że kwestią kilku dni jest przesunięcie przystanku tramwajowego przy ul. Stalmacha.
2015-10-27 10:52:02
andi
lepiej przenieść biedronke na drugą strone
2015-10-27 10:21:30
remo
Proponuje rodzinie zabitego przechodnia pokazać Charęze w TVN UWAGA. Facet prezentuje całkowity brak kompetencji. Ten pan to kompromitacja miasta
2015-10-27 09:39:14
HogoFogo
Niech UM postawi tam Frygę przy przejściu dla pieszych, ewentualnie kosze na śmieci w kształcie cycków, lub blaszane parasolki. Na to kasa na pewno się znajdzie, no i zainteresowanie radnych murowane.
2015-10-27 08:46:18
Bezpieczeństwo pieszych
W Szczecinie jest wiele niebezpiecznych miejsc dla pieszych, ale jeśli ktoś zabiera pas jezdni i daje go dla rowerzystów, to o czym my ty piszemy?
2015-10-27 08:33:20
daro
Rady osiedla to fikcja. Do takiej samej tragedii może dojść na ul. Miedzianej, która od lat jest nieoświetlona i nie posiada chodnika. O tej porze roku w godzinach popołudniowych jest tam ciemno jak w d... u murzyna. Ruch pieszych i samochodów bardzo duży.
2015-10-27 07:14:52
zabka
przejscie dla pieszych na wysokosci zabki jest jeszcze bardziej niebezpieczne auta jadace z centrum skrecaja w prawo prosto na pieszych przejscie jest prawie na samym zakrecie
2015-10-27 04:59:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie