sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Błaszczak: zostaną zbadane okoliczności tragedii w Suszku

Błaszczak: zostaną zbadane okoliczności tragedii w Suszku

Błaszczak: zostaną zbadane okoliczności tragedii w Suszku
Data publikacji: 2017-08-12 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1402 288098

Okoliczności tragedii na obozie w Suszku zostaną zbadanie i będą wyciągnięte wnioski; te działania już podjęła prokuratura - powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, straż pożarna skontroluje podobne obozy w całej Polsce.

W sobotę, szef MSWiA Mariusz Błaszczak wziął udział telekonferencji, podczas której odbierał meldunki dotyczące sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami.

Na obozie w Suszku (Pomorskie) przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR, 140 dzieci i 30 opiekunów. Obóz został zniszczony przez nawałnicę, dwie osoby nie żyją, 20 jest rannych.

Błaszczak poinformował, że w sprawie okoliczności tego zdarzenia zostaną podjęte "działania wyjaśniające". "Te działania już podjęła prokuratura. Okoliczności tej tragedii zostaną zbadane i zostaną wyciągnięte wnioski" - mówił.

Jak zaznaczył, straż pożarna sprawdzi "co się dzieje w każdym z takich obozów". "Każdy obóz jest zarejestrowany w kuratorium oświaty. Sprawdzimy, co się dzieje w każdym z nich. Rozmawiałem z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej. Poszczególni komendanci powiatowi niezwłocznie wyjadą w miejsca, w których są zorganizowane te obozy, żeby sprawdzić przygotowanie i żeby być gotowym w sytuacji, która wymagałaby interwencji ze strony straży pożarnej" - podkreślił szef MSWiA.

Błaszczak podziękował też strażakom za "ofiarność i zaangażowanie" podczas usuwania skutków nawałnic. "To ofiarna postawa funkcjonariuszy i druhów straży pożarnej spowodowała, że akcje ratunkowe zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie, że życie, zdrowie i mienie tych którzy byli zagrożeni, zostało ochronione" - mówił.

Szef MSWiA poinformował, że rozmawiał z ministrem energii na temat skutków nawałnic i jak podkreślił, firmy energetyczne przystąpiły już do usuwania awarii. (pap)

Fot.: PAP/Jakub Kamiński 

Na zdj.: Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (2L) i komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski (2P) podczas konferencji prasowej po wideokonferencji z komendantami wojewódzkimi PSP, 12 bm. w Komendzie Głównej PSP w Warszawie. Podczas odprawy szef resortu odebrał meldunki dotyczące sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami. Ich bilans to pięć ofiar śmiertelnych, ok. 30 rannych.

Komentarze

Gość Do Zygmunta...
Jak potrafili stworzyc sztuczna mgle w roku 2010... to "nie ma problema" i z wichura ??
2017-08-13 23:45:29
Zygmunt
"Badanie okoliczności"to formalność.I tak dowiemy się że to Tusk z Putinem zesłali tą wichurę.
2017-08-13 16:07:18
Lesna pustynia
Jak sama nazwa wskazuje, w tym Suszu i Upalach... byc moze korzenie drzew nie mialy sie czego trzymac i dlatego Wichura - tak latwo je "powywracala" ??
2017-08-12 22:36:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy