Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani

Data publikacji: 21 sierpnia 2019 r. 18:40
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2019 r. 15:40
Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani
 

Będzie śniadanie sąsiedzkie, nie tylko ze Szczecińskim Bazarem Smakoszy. Instalacje i historyczne spacery, okraszone ciekawostkami dotyczącymi zarówno zabudowy Starego Miasta, jak i fontanny z orłem na szczycie. Nie zabraknie warsztatów, choćby z tworzenia papierowych kwiatów, a też nauki… puszczania wielkich baniek. Będą koncerty, talenty, tańce i kino. Nawet Forum (Romanum) Młodych i wspólne zdjęcie wszystkich świętujących w sobotę (24 sierpnia) na pl. Orła Białego.

Na start będzie edukacyjna instalacja, dzięki której każdy będzie mógł sprawdzić, gdzie na placu stał ratusz i młyn kieratowy, a gdzie straganiarze i muzycy rozstawiali swoje kramy. Potem ruszy „śniadanie od święta"- impreza składkowa, według prostych zasad, które organizatorzy tak przedstawiają:

- Każdy przynosi ze sobą coś smacznego do jedzenia, siada przy naszym śniadaniowym stole lub piknikuje na trawie i częstuje się pysznościami, które przynieśli inni piknikujący.
Przynieście ze sobą talerz i sztućce - nie szkodźmy Ziemi kolejnymi plastikowymi naczyniami! Zapewniamy gorącą wodę na kawę i herbatę, koce, leżaki i... najlepsze śniadanie integracyjne w mieście.

Równolegle rozstawi swe kramy Szczeciński Bazar Smakoszy (do godz. 13), więc będzie okazja zakupić pyszne specjały, zjeść je na miejscu i powiększyć grono piknikujących „od święta".

W tym samym czasie na pl. Orła Białego czekać będzie mnóstwo niecodziennych atrakcji. Na przykład spotkanie z Władysławem Stecem - twórcą największego w Polsce zegara kulkowego, spacer z Pawłem Madejskim - najlepszym przyrodniczym przewodnikiem, twórcą internetowej mapy drzew Szczecina, a też wyprawy historyczne - z cenionymi przewodnikami: Przemkiem Głową i Tomaszem Wieczorkiem. Odbywać się będą pokazy i warsztaty tańca, a też „tworzenia własnego orła" i papierowych kwiatów. Będzie można wziąć udział w tworzeniu „mentalnej mapy" pl. Orła Białego, warsztatach „mądrego gospodarowania jedzeniem (Jadłodzielnia Szczecin), czy ekologicznym spacerze po Starówce - połączonej z jej sprzątaniem, którego uczestnicy otrzymają kupony na kawę i ciastko w kawiarni „Bardzo Dobrze".

Będą koncerty utalentowanych i Forum (Romanum) Młodych, czyli spotkanie młodzieży z wiceprezydentem Danielem Wacinkiewiczem. I - na finał - kino sąsiedzkie z seansem pt. „Nasz najlepszy rok" (godz. 21).

W morzu tych zabaw i atrakcji nie powinna umknąć jedna: zapowiadana na godz. 11.50 i jako „wspólne zdjęcie z drona" . Szczególna, bo przez organizatorów załączoną instrukcją obsługi: „patrzymy w niebo, machamy dronowi i mamy wszyscy niezwykłą pamiątkę - wspólne zdjęcie z imprezy".

Wstęp na „Święto Placu" dla wszystkich będzie darmowy. I nieograniczony. Za wyjątkiem nauki puszczania wielkich baniek, w której udział potencjalnych uczestników będzie jednak reglamentowany, wiekowo: od 1 do 101 lat.

* * *

Na trzy dni przed terminem, program „Święta Placu" wciąż ewaluuje. Jak bowiem oceniają organizatorzy, w tempie „jak grzyby o deszczu" pojawiają się kolejne zgłoszenia od tych wszystkich, którzy jeszcze chcą uświetnić to wydarzenie. Bez zadęcia: sympatycznie, ludycznie, rodzinnie, gwarantując miłe spędzenie czasu i mnóstwo zabawy. To już w sobotę (24 sierpnia) - od godz. 9 - na pl. Orła Białego wszyscy będą mile widziani.

A. NALEWAJKO

Na zdjęciu: Święto pl. Orła Białego zapowiada się na wydarzenie o intensywności - jak na Szczecin - rzadko spotykanej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dori
2019-08-22 15:39:33
Super impreza. Fajnie, że na tym placu można po prostu odpocząć.
KO
2019-08-22 13:25:14
Bez jaj !!! A książeczka i badania ? Wszystko na siłę bo nic się tam nie dzieje. We wrześniu wszystko umrze jak co roku.
HogoFogo
2019-08-21 23:27:25
Impreza rodem z Kercelaka: pyzy ze słoika i pajda chleba ze smalcem. Brakuje jesze gry w trzy kubki i por. Borewicza, który poluje na KokaKolę. Po prostu metropolia jak ch... Smacznego!
kontroler
2019-08-21 21:29:07
A czy osoby przygotowujące te pseudo potrawy mają Ksiżeczki Zdrowia i kasy fiskalne ?
karol
2019-08-21 18:47:44
To może niech najpierw posprzątają przystanki komunikacji miejskiej, żeby można było do nich przyjechać
miłośnik zieleni
2019-08-21 18:47:16
Jakoś nie rajcuje mnie w tej betonowej studni zdjęcie z drona,lepiej wybrać się do lasu do zieleni prawdziwej a nie w doniczce

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA