poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani

Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani

Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani
Data publikacji: 2019-08-21 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-22 15:40
Wywietleń: 3083 409301

Będzie śniadanie sąsiedzkie, nie tylko ze Szczecińskim Bazarem Smakoszy. Instalacje i historyczne spacery, okraszone ciekawostkami dotyczącymi zarówno zabudowy Starego Miasta, jak i fontanny z orłem na szczycie. Nie zabraknie warsztatów, choćby z tworzenia papierowych kwiatów, a też nauki… puszczania wielkich baniek. Będą koncerty, talenty, tańce i kino. Nawet Forum (Romanum) Młodych i wspólne zdjęcie wszystkich świętujących w sobotę (24 sierpnia) na pl. Orła Białego.

Na start będzie edukacyjna instalacja, dzięki której każdy będzie mógł sprawdzić, gdzie na placu stał ratusz i młyn kieratowy, a gdzie straganiarze i muzycy rozstawiali swoje kramy. Potem ruszy „śniadanie od święta"- impreza składkowa, według prostych zasad, które organizatorzy tak przedstawiają:

- Każdy przynosi ze sobą coś smacznego do jedzenia, siada przy naszym śniadaniowym stole lub piknikuje na trawie i częstuje się pysznościami, które przynieśli inni piknikujący.
Przynieście ze sobą talerz i sztućce - nie szkodźmy Ziemi kolejnymi plastikowymi naczyniami! Zapewniamy gorącą wodę na kawę i herbatę, koce, leżaki i... najlepsze śniadanie integracyjne w mieście.

Równolegle rozstawi swe kramy Szczeciński Bazar Smakoszy (do godz. 13), więc będzie okazja zakupić pyszne specjały, zjeść je na miejscu i powiększyć grono piknikujących „od święta".

W tym samym czasie na pl. Orła Białego czekać będzie mnóstwo niecodziennych atrakcji. Na przykład spotkanie z Władysławem Stecem - twórcą największego w Polsce zegara kulkowego, spacer z Pawłem Madejskim - najlepszym przyrodniczym przewodnikiem, twórcą internetowej mapy drzew Szczecina, a też wyprawy historyczne - z cenionymi przewodnikami: Przemkiem Głową i Tomaszem Wieczorkiem. Odbywać się będą pokazy i warsztaty tańca, a też „tworzenia własnego orła" i papierowych kwiatów. Będzie można wziąć udział w tworzeniu „mentalnej mapy" pl. Orła Białego, warsztatach „mądrego gospodarowania jedzeniem (Jadłodzielnia Szczecin), czy ekologicznym spacerze po Starówce - połączonej z jej sprzątaniem, którego uczestnicy otrzymają kupony na kawę i ciastko w kawiarni „Bardzo Dobrze".

Będą koncerty utalentowanych i Forum (Romanum) Młodych, czyli spotkanie młodzieży z wiceprezydentem Danielem Wacinkiewiczem. I - na finał - kino sąsiedzkie z seansem pt. „Nasz najlepszy rok" (godz. 21).

W morzu tych zabaw i atrakcji nie powinna umknąć jedna: zapowiadana na godz. 11.50 i jako „wspólne zdjęcie z drona" . Szczególna, bo przez organizatorów załączoną instrukcją obsługi: „patrzymy w niebo, machamy dronowi i mamy wszyscy niezwykłą pamiątkę - wspólne zdjęcie z imprezy".

Wstęp na „Święto Placu" dla wszystkich będzie darmowy. I nieograniczony. Za wyjątkiem nauki puszczania wielkich baniek, w której udział potencjalnych uczestników będzie jednak reglamentowany, wiekowo: od 1 do 101 lat.

* * *

Na trzy dni przed terminem, program „Święta Placu" wciąż ewaluuje. Jak bowiem oceniają organizatorzy, w tempie „jak grzyby o deszczu" pojawiają się kolejne zgłoszenia od tych wszystkich, którzy jeszcze chcą uświetnić to wydarzenie. Bez zadęcia: sympatycznie, ludycznie, rodzinnie, gwarantując miłe spędzenie czasu i mnóstwo zabawy. To już w sobotę (24 sierpnia) - od godz. 9 - na pl. Orła Białego wszyscy będą mile widziani.

A. NALEWAJKO

Na zdjęciu: Święto pl. Orła Białego zapowiada się na wydarzenie o intensywności - jak na Szczecin - rzadko spotykanej.

Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani Spotkajmy się na pl. Orła Białego! Wszyscy mile widziani

Komentarze

Dori
Super impreza. Fajnie, że na tym placu można po prostu odpocząć.
2019-08-22 15:39:33
KO
Bez jaj !!! A książeczka i badania ? Wszystko na siłę bo nic się tam nie dzieje. We wrześniu wszystko umrze jak co roku.
2019-08-22 13:25:14
HogoFogo
Impreza rodem z Kercelaka: pyzy ze słoika i pajda chleba ze smalcem. Brakuje jesze gry w trzy kubki i por. Borewicza, który poluje na KokaKolę. Po prostu metropolia jak ch... Smacznego!
2019-08-21 23:27:25
kontroler
A czy osoby przygotowujące te pseudo potrawy mają Ksiżeczki Zdrowia i kasy fiskalne ?
2019-08-21 21:29:07
karol
To może niech najpierw posprzątają przystanki komunikacji miejskiej, żeby można było do nich przyjechać
2019-08-21 18:47:44
miłośnik zieleni
Jakoś nie rajcuje mnie w tej betonowej studni zdjęcie z drona,lepiej wybrać się do lasu do zieleni prawdziwej a nie w doniczce
2019-08-21 18:47:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie