Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Wybudują dom kultury w Przecławiu [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2018-03-28 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Wybudują dom kultury w Przecławiu
Projekt GDK wykonała spółka Portal-PP Szczecin  

Śląska spółka Adamietz wybuduje dom kultury w Przecławiu. Obiekt ma powstać w ciągu 20 miesięcy, a umowa w tej sprawie została podpisana w Urzędzie Gminy Kołbaskowo.

- Mamy doświadczenie w realizacji tak dużych inwestycji. Obecnie budujemy fabrykę czekolady w Nowej Soli, wcześniej postawiliśmy obiekt dla Fametu w Opolu. Jestem przekonany, że mieszkańcy z domu kultury będą zadowoleni – mówił Arkadiusz Majorczyk, dyrektor biura technicznego spółki Adamietz.

Oferty na budowę obiektu złożyły trzy firmy - szczecińska Calbud, która budowę wyceniła na 30,4 mln zł brutto; gdańska Doraco - 28,7 mln zł brutto oraz Adamietz - 27,4 mln zł brutto. Wszystkie trzy przedsiębiorstwa zobowiązały się wybudować obiekt w 20 miesięcy, dawały także 72-miesięczną gwarancję i rękojmię. To był drugi przetarg. Pierwszy nie został rozstrzygnięty, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta -  Doraco - na ok. 30 mln zł brutto, czyli kwotę przekraczającą budżet przedsięwzięcia.

- To bardzo ważna dla nas budowa. To będzie obiekt użyteczności publicznej, który będzie odwiedzany przez tysiące ludzi - powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

  

Prace ruszą w najbliższych dniach. Najpierw będą to prace przygotowawcze, ziemne. Na maj planowane jest wmurowanie kamienia węgielnego.

Dom Kultury ma powstać w Przecławiu, przy drodze krajowej nr 13, w pobliżu ogródków działkowych. Piętrowy budynek będzie podzielony na część kulturalną i rekreacyjną. Na parterze znajdzie się wielofunkcyjna sala widowiskowo-konferencyjna na 300 osób wraz ze sceną i zapleczem. W części sportowo-rekreacyjnej zaprojektowano basen o wymiarach 11,5 na 3,90 m, jacuzzi, solarium, saunę, salę fitness, siłownię. Na piętrze znajdą się sale do prowadzenia zajęć plastycznych, muzycznych czy komputerowych. Przed budynkiem będzie parking i teren zielony. Przewidziano także korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, tereny zielone i alejki spacerowe oraz trzy wybiegi dla psów.

Według najnowszych danych w Przecławiu i sąsiednich Warzymicach zameldowanych jest obecnie 7 tys. osób, a szacuje się, że mieszka tam ok. 11 tysięcy. Wielu z nich to rodzice z dziećmi, którzy czekają na taki obiekt.

ToT

Wizualizacja: UG Kołbaskowo

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

współczuj
2018-03-28 13:16:25
Wytwór chorego umysłu.
ekonomista
2018-03-28 13:02:21
Dom kultury i dom pogrzebowy w jednym? Widać rękę szczecińskich architektów.
Pol
2018-03-28 10:09:12
Czy potrafimy projektować i budować tylko klocki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA