Środa 29 września 2021r. 
REKLAMA

Społeczni inspektorzy nagrodzeni

Data publikacji: 2020-12-28 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 11:26
Społeczni inspektorzy nagrodzeni
Fot. OIP Szczecin  

Rok w rok Państwowa Inspekcja Pracy nagradza najaktywniejszych społecznych inspektorów pracy, a zwieńczeniem ich całorocznych wysiłków jest zaproszenie na uroczystą galę, która w minionych latach odbywała się w Zamku Królewskim w Warszawie. Tym razem pandemia uniemożliwiła tę uroczystość a Jolanta Mieżecka i Marek Sobczak wyróżnienia za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w swoich zakładach pracy otrzymali w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie.

Z województwa zachodniopomorskiego wyróżniono dwoje społecznych inspektorów pracy: Jolantę Mieżecką – Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy w PKP PLK S.A., Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie oraz Marka Sobczaka – Wydziałowego Społecznego Inspektora Pracy w Grupie Azoty, Zakładach Chemicznych „Police”. Znaleźli się oni wśród szesnastu wyróżnionych w konkursie ogólnopolskim. Swoją codzienną
pracą aktywnie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w swoich zakładach, a także dbają o ochronę uprawnień pracowniczych.

- Państwowa Inspekcja Pracy, podobnie jak szereg innych instytucji państwowych, stanęła przed ogromnym wyzwaniem jakim jest epidemia koronawirusa w naszym kraju. W związku z tą sytuacją nie
zawsze możemy dotrzeć do wszystkich zakładów pracy i sprawdzić czy pracodawcy przestrzegają należycie nałożonych obostrzeń i czy wystarczająco chronią swoich pracowników. Stąd też ogromna rola społecznych inspektorów pracy, jako przedstawiciele załogi mogą czuwać nad bezpieczeństwem swoich kolegów, a także reagować na zaniedbania - podkreślał Konrad Pachciarek, okręgowy inspektor pracy w Szczecinie wyróżniając społecznych inspektorów.

Uroczystość w inspektoracie przy ul. Pszczelnej 7 w Szczecinie nie obyła się bez gratulacji i życzeń od Głównego Inspektora Pracy,  Andrzej Kwalińskiego, które przygotowano w formie krótkiego filmu.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

vik
2021-02-10 11:00:33
Też zwróciłem uwagę na maskę... bez dalszego komentarza, że najszybciej zainfekować się można własnie przez nos a nie jamę ustną, ale co tam...!
RYSZARD
2020-12-29 09:33:19
NAGRADZAJĄ TZW. SPOŁECZNYCH DLA SPOKOJU WŁASNEGO SUMIENIA ?
oczywiście
2020-12-28 17:09:25
Jak Pan inspektor tak robi inspekcje jak nosi maskę to mamy to co mamy, czyli jeden wielki burd i zero poszanowania pracowników od państwówki po prywatne firmy... ale kasę sami swoi przytulą, od 30 lat w końcu siedzą i siedza na swoich stanowiskach

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ