Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Spodziewają się ostrzejszej zimy

Data publikacji: 23 listopada 2016 r. 13:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Spodziewają się ostrzejszej zimy
 

Szefowie zachodniopomorskich służb i instytucji przedstawili wojewodzie Krzysztofowi Kozłowskiemu informacje na temat przygotowań do zimy. Takie spotkania odbywają się co roku.

Na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówiono m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpowodziowym. Możliwości prowadzenia akcji lodołamania wyjaśnił Andrzej Kreft, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, a na temat stanu wałów oraz magazynów przeciwpowodziowych mówił Maciej Humiczewski, wicedyrektor ds. inwestycji Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

W 2015 roku w Zachodniopomorskiem przebywały 3464 osoby bezdomne. Szacuje się, że w tym roku ich liczba może być podobna. Do dyspozycji potrzebujących schronienia jest 1598 miejsc w schroniskach, 125 w noclegowniach i 70 w ogrzewalniach. Dodatkowo, gminy przygotowują miejsca interwencyjne, do których w razie potrzeby można skierować bezdomnego. Do takich osób zaliczani są również mieszkańcy altanek i domków na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Przedstawiciele szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz Polskich Linii Kolejowych zaprezentowali dane o liczbie osób i sprzętu, które będą uruchamiane przy opadach śniegu oraz oblodzeniu dróg i szlaków kolejowych.

– Spodziewamy się ostrzejszej, niż w ubiegłym roku zimy, dlatego zalecam państwu przejrzenie i aktualizację procedur związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa – powiedział na koniec spotkania wojewoda Kozłowski. (ek)

Fot. ZUW

Na zdjęciu: O przygotowaniach do zimy mówiono na spotkaniu u wojewody.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

samozachwyt
2016-11-23 21:29:51
I tak wszystkich zaskoczy zima, mróz i śnieg. MOPR jak zwykle da d*pska w kwestii interwencyjnej pomocy bezdomnym, Feniks przy wejściu będzie przedmuchiwał alkomatem każdego bezdomnego potrzebującego przetrwania podczas mrozów, tuż ponad jeden promil i zakaz wstępu, izba wytrzeźwień w remoncie co wiąże się z ograniczoną ilością miejsc, ratownictwo medyczne uzna że taki człowiek to nie człowiek, a w ogóle to jest zdrowy i nie zabiorą go do szpitala...bo śmierdzi. Najważniejsze że sztaby kryzysowe będą jak zwykle miały się dobrze i w duchu dobrze wykonanego zadania rozdadzą między swojakami wysokie nagrody. I tak od lat...jego mać!
@
2016-11-23 14:43:05
3464 osoby bezdomne,1598 miejsc w schroniskach, 125 w noclegowniach i 70 w ogrzewalniach. Krzystek będzie piętrowo układał. Po 2 na 1 miejscu. Nowy wniosek w ramach oszczędności
zima
2016-11-23 13:40:07
Nie widać na zdjęciu szefowej mopsu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA