piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > PSL za środkowopomorskim

PSL za środkowopomorskim

PSL za środkowopomorskim
Data publikacji: 2016-05-08 22:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 991 132782

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) będzie popierał w sejmie i senacie projekt wniesienia ustawy o powołaniu nowego województwa środkowopomorskiego z siedzibą w Koszalinie.

To odpowiedź na pismo, które wystosował do parlamentarzystów różnych opcji politycznych Roman Biłas, prezes oddziału Północnej Izby Gospodarczej (PIG) w Koszalinie. Przypomnijmy, że 64 procent uczestników badania wśród członków koszalińskiego oddziału PIG uważa, że Środkowopomorskie powinno powstać. Ankiety przyszły od 106 ze 168 firm, zrzeszonych w organizacji i z blisko 20 miejscowości byłego Koszalińskiego. 

"Przedstawiona analiza przez różne grupy społeczne, szczególnie podmioty gospodarcze, których dynamiczny rozwój w tym regionie oczekuje powołania miejscowego organu administracji rządowej, co wpłynie pozytywnie na lepszy rozwój podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a tym samym rozwój branży turystycznej" - czytamy w piśmie sygnowanym przez posła i szefa PSL. List kończy poparcie ludowców dla zmiany na mapie administracyjnej kraju. ©℗

(m)

Graf. Aotearoa (Wikipedia)

 

Komentarze

Jarun
PSL ciągle walczy o stołki ! Wchodzą w koalicję z każdym, byle do koryta. Mnożyć urzędy w nieskończoność i obsadzać swoimi -tego chce PSL. Zapomnieli jak razem z PO rządzili, a teraz odganiani od koryta kwiczą.
2016-05-10 12:23:37
Wawrzek
Co by nie powiedzieć za 49 województw Polska rozwijała się równomierniej a województwami rządzili gospodarze, Wojewoda był Wojewodą i bez jakiś kacyków Marszałków w miejsce KW.
2016-05-10 00:13:27
@@kaes
Ważne i jedno i drugie. Powstanie Środkowopomorskiego nie będzie dobre dla naszego regionu. Po tylu latach pakowania tam samorządowych i unijnych pieniędzy w dawne koszalińskie w ramach tzw. Wyrównywania różnic regionalnych, kosztem gmin szczecińskich, oddanie teraz tej części województwa byłoby wysoce niesprawiedliwe. Co do nazwy to pełna racja. Logika nakazuje zmianę pomorskiego na wschodniopomorskie, bo jeśli o aspekty historyczne chodzi powinno być to województwo kaszubsko-pruskie. Gdańsk nigdy nie leżał na Pomorzu, bo te kończyło się na Lęborku.
2016-05-09 17:11:12
@kaes
Jedno pytanie: Jaki zysk dla Szczecina da ta zmiana nazwy z Pomorskiego na Wschodniopomorskie? Nie ważne, że powstanie Środkowopomorskiego najbardziej odbije się na umniejszeniu rangi naszemu województwu - ważne żeby sąsiad miał nazwę Wschodniopomorskie. Mentalnie nie wyszedłeś poza Kargula i Pawlaka :/
2016-05-09 14:11:01
kaes
Jestem na tak ale pod jednym warunkiem - przy podziale zmiana nazwy pomorskiego na wschodniopomorskie!
2016-05-09 10:06:21
idzie stare
Po co te dyskusje wrócmy do 49 województw, mamy nową przewodnią siłę narodu(suwerena)za chwilę zmienimy Konstytucje (poprzednia z PRL była jeszcze w bardzo dobrym stanie bo nie uzywana. A tak na powaznie to rozbicie zachodniopomorskiego jeszcze bardziej zepchnie kresy zachodnie w niebyt. Gdańsk (Trójmiasto) sobie poradzi jak zawsze.
2016-05-09 07:38:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie