piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PSL za środkowopomorskim

PSL za środkowopomorskim

PSL za środkowopomorskim
Data publikacji: 2016-05-08 22:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 865 132782

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) będzie popierał w sejmie i senacie projekt wniesienia ustawy o powołaniu nowego województwa środkowopomorskiego z siedzibą w Koszalinie.

To odpowiedź na pismo, które wystosował do parlamentarzystów różnych opcji politycznych Roman Biłas, prezes oddziału Północnej Izby Gospodarczej (PIG) w Koszalinie. Przypomnijmy, że 64 procent uczestników badania wśród członków koszalińskiego oddziału PIG uważa, że Środkowopomorskie powinno powstać. Ankiety przyszły od 106 ze 168 firm, zrzeszonych w organizacji i z blisko 20 miejscowości byłego Koszalińskiego. 

"Przedstawiona analiza przez różne grupy społeczne, szczególnie podmioty gospodarcze, których dynamiczny rozwój w tym regionie oczekuje powołania miejscowego organu administracji rządowej, co wpłynie pozytywnie na lepszy rozwój podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a tym samym rozwój branży turystycznej" - czytamy w piśmie sygnowanym przez posła i szefa PSL. List kończy poparcie ludowców dla zmiany na mapie administracyjnej kraju. ©℗

(m)

Graf. Aotearoa (Wikipedia)

 

Komentarze

Jarun
PSL ciągle walczy o stołki ! Wchodzą w koalicję z każdym, byle do koryta. Mnożyć urzędy w nieskończoność i obsadzać swoimi -tego chce PSL. Zapomnieli jak razem z PO rządzili, a teraz odganiani od koryta kwiczą.
2016-05-10 12:23:37
Wawrzek
Co by nie powiedzieć za 49 województw Polska rozwijała się równomierniej a województwami rządzili gospodarze, Wojewoda był Wojewodą i bez jakiś kacyków Marszałków w miejsce KW.
2016-05-10 00:13:27
@@kaes
Ważne i jedno i drugie. Powstanie Środkowopomorskiego nie będzie dobre dla naszego regionu. Po tylu latach pakowania tam samorządowych i unijnych pieniędzy w dawne koszalińskie w ramach tzw. Wyrównywania różnic regionalnych, kosztem gmin szczecińskich, oddanie teraz tej części województwa byłoby wysoce niesprawiedliwe. Co do nazwy to pełna racja. Logika nakazuje zmianę pomorskiego na wschodniopomorskie, bo jeśli o aspekty historyczne chodzi powinno być to województwo kaszubsko-pruskie. Gdańsk nigdy nie leżał na Pomorzu, bo te kończyło się na Lęborku.
2016-05-09 17:11:12
@kaes
Jedno pytanie: Jaki zysk dla Szczecina da ta zmiana nazwy z Pomorskiego na Wschodniopomorskie? Nie ważne, że powstanie Środkowopomorskiego najbardziej odbije się na umniejszeniu rangi naszemu województwu - ważne żeby sąsiad miał nazwę Wschodniopomorskie. Mentalnie nie wyszedłeś poza Kargula i Pawlaka :/
2016-05-09 14:11:01
kaes
Jestem na tak ale pod jednym warunkiem - przy podziale zmiana nazwy pomorskiego na wschodniopomorskie!
2016-05-09 10:06:21
idzie stare
Po co te dyskusje wrócmy do 49 województw, mamy nową przewodnią siłę narodu(suwerena)za chwilę zmienimy Konstytucje (poprzednia z PRL była jeszcze w bardzo dobrym stanie bo nie uzywana. A tak na powaznie to rozbicie zachodniopomorskiego jeszcze bardziej zepchnie kresy zachodnie w niebyt. Gdańsk (Trójmiasto) sobie poradzi jak zawsze.
2016-05-09 07:38:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie