środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > SOS dla 521

SOS dla 521

SOS dla 521
Data publikacji: 2016-06-17 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1080 139258

Trudno uwierzyć, że ktoś tę psią przylepkę odepchnął, porzucił. A jednak... przy ul. Światowida Oli przed kilkoma tygodniami bezpowrotnie stracił szansę na dawny dom. Teraz czeka na nowy: on - maluch o krótkich nóżkach, niegdysiejszy kanapowiec, zagubiony pomiędzy dziesiątkami innych bezdomnych psów i kotów za kratami szczecińskiego przytuliska.

Oli siedzi cichutki. Dyszy, bo teraz upał, a jego futro grube. Ale bez wahania podnosi się z betonu na widok człowieka. Nie ociąga, by podejść, głowę schylić, ogonem zamerdać, grzbiet nadstawić do głasków. Jakby czuł, że za każdą ręką wyciągniętą w jego stronę kryć się może jego szansa na lepszy los. Niestety - przynajmniej do tej pory - to nadzieja płonna. Z obroży na szyi jego znacznika z numerem, co jak wyrok, nikt nie ściąga.

- Pies 521/16 o imieniu Oli trafił do nas jako bezpański. Przywieziony przez pogotowie interwencyjne. Jest średniej wielkości, w wieku około 3 lat. W schronisku został poddany zabiegowi kastracji - mówią pracownicy schroniska. - Jest psem w typie sportowym, absolutnie niebojaźliwym. W kontakcie z człowiekiem jest wyjątkowo przyjacielski. Pasuje do rodziny aktywnej ruchowo, a jeszcze lepiej wielopokoleniowej. Bo Oli jest zarówno opiekuńczy wobec dzieci, jak też łasy na smakołyki i przytulaski, więc i na kanapie z pewnością chętnie by odpoczywał przy kimś starszym.

Oli reprezentował schroniskowych rezydentów podczas ostatniego wydarzenia ph. „Kolorowa Aleja". Promował adopcję. Kto podchodził do stoiska ZUK, ten nie mógł się oprzeć: Olego przytulał i głaskał. Ktoś rzucił nawet: „Jak się masz, Zbyniu". Oli spojrzał na niego wtedy tak smutno, że ludziom wokół topniały serca. Nie dość, skoro Oli z tego niedzielnego eventu do schroniska - za kraty - powrócił.

Kto chciałby tej wyjątkowej psinie (521/16) los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. Ryszard PAKIESER

SOS dla 521 SOS dla 521 SOS dla 521 SOS dla 521

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie