czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Taki miły Puszek

Taki miły Puszek

Taki miły Puszek
Data publikacji: 2016-06-15 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1721 139021

To nie jest młodziak. Tylko słodziak. Co zabiega o uwagę innych i lgnie do ludzi. Nawet po tym, jak po latach bezgranicznego oddania ktoś bez serca i wahania pozbawił go dachu nad głową, odepchnął, porzucił.

Skazany na bezdomność i poniewierkę. Na strach, głód, na choroby. Pies po 8 latach wiernej służby. Spotkał go los przedmiotu, który się znudził. Tak trafił za kraty: nie za własne winy. Dawne imię zastąpił mu schroniskowy numer, wiszący u szyi niczym wyrok: 544/16. Już zbyt długo czeka na lepszy los, na dobrego człowieka.

- Jest wyjątkowo miły i przyjazny. Potrafi zachować dobre maniery w każdym towarzystwie - mówią pracownicy schroniska. - Jest komunikatywny w relacjach z przedstawicielami wszelkich gatunków. Lubi się bawić, wędrować, poznawać świat. Łasuchuje, jak większość naszych podopiecznych. Ten jednak bardzo lgnie do ludzi. Byłby doskonałym kompanem dla rodziny lubiącej spokojne niewyczerpujące spacery.

Jest średniej wielkości, więc z powodzeniem nadawałby się do każdego przyjaznego domu. Poza tym jego tymczasowe imię - Puszek - mówi o nim właściwie wszystko. Może poza tym, że nie brakuje mu zdrowia, a „tylko" miłości.

Kto chciałby Puszkowi po przejściach (544/16) los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

Taki miły Puszek Taki miły Puszek Taki miły Puszek Taki miły Puszek

Komentarze

rrester
chester co to za ksywa - to ten od "rąsi " - tekst jest dla Ciebie głupi - a pies też _kundlu ?
2016-06-15 21:47:58
chester
Wierna służba, poniewierka, strach, głód... Co za dureń pisze te teksty? Gdybym nie wiedział o co chodzi, pomyślałbym że to o jakimś żołnierzu, który wrócił z Afganistanu. Trochę umiaru i opanowania, mniej egzaltacji niezrównoważonego gimnazjalisty.
2016-06-15 20:05:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie