Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

"Solidarność" czeka na mieszkańców

Data publikacji: 23 sierpnia 2016 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
"Solidarność" czeka na mieszkańców
 

W związku ze zbliżającą się rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego będzie prowadził akcję promocyjno-informacyjną "Spotkanie z Solidarnością". Od środy do piątku (24-26 sierpnia) na placu Grunwaldzkim ma stać namiot, w którym mieszkańcy będą mogli spotkać się z działaczami związku.

- Na miejscu będą obecni organizatorzy  związkowi, którzy doradzą jak założyć związek lub się do niego przyłączyć i opowiedzą, jak funkcjonuje on w różnych zakładach pracy - opowiada Paulina Łątka z "Solidarności". - Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych,  udzielanych przez prawników Zarządu Regionu, porozmawiać ze specjalistami z Biura Porad Obywatelskich lub skorzystać z doradztwa  zawodowego prowadzonego przez Związkowe Biuro Pośrednictwa Pracy. Dla odwiedzających przygotowaliśmy publikacje, materiały promocyjne i  gadżety z logo NSZZ "Solidarność". Na placu będzie też można obejrzeć
wystawę poświęconą patronowi "Solidarności", błogosławionemu księdzu  Jerzemu Popiełuszce.

W środę namiot będzie działał w g. 12-16, a w czwartek i piątek - w g. 9 - 16.

To nie wszystko. W związku z rocznicą podpisania Porozumień Fundacja Polskie Wartości przygotowała wystawę "Zapomniani Ludzie Solidarności".

- Bohaterami wystawy są niepodległościowi działacze i społecznicy, kolporterzy ulotek, plakatów i wydawnictw niezależnych - mówi Łukasz Szełemej z Fundacji Polskich Wartości. -Wielokrotnie zatrzymywani, przesłuchiwani i więzieni. Z narażeniem życia walczyli o Wolną Polskę. Dziś zapomniani...

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 3 września o g. 16 w Centrum Dialogu "Przełomy", oddziale Muzeum Narodowego, na placu Solidarności. Mecenasem wydarzenia jest firma Cito.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nikt nie chce się z Solidarnością spotykać
2016-08-24 07:17:57
bo się sprzedała jak tania ...
Nie zapomnieć o kiju
2016-08-23 23:09:16
na Solidaruchów.
miro
2016-08-23 19:52:01
Ponieważ teraz wszystko jest PISowskie i jeszcze bardziej sukienkowe nie mam zamiaru chodzić i słuchać tego kitu dla "ciemnego ludu" (słowa cyt. za politycznym wieszczem, obecnie w TV).
gosc
2016-08-23 19:10:06
narzędzie w ręku pisu i kosciola ,ciekawe ze na pogrzebie Mariana Jurczyka nie było tylu dobrozmianowcow jak na pogrzebie wojewody mam prosbe do solidarnosci aby w projekcie zakazu pracy w niedzieli dopisac także koscioly, tam handel wymyslonymi obietnicami jest prowadzony 24h ,oczywiscie zadnych paragonow i kasy fiskalnej nie ma a miliony uciekaja do Panstwa Watykan.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA