Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Majchrzak na czele „Pobrzeża"

Data publikacji: 30 stycznia 2016 r. 12:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Majchrzak na czele „Pobrzeża"
 

Sławomir Majchrzak, wieloletni działacz NSZZ "Solidarność", został nowym przewodniczącym Zarządu Regionu "Pobrzeże". Tak zadecydowali uczestnicy XXI Walnego Zebrania Delegatów w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

Koszalinianin Sławomir Majchrzak związany z "S" jest 35 lat. W listopadzie 2015 roku, gdy nagle odeszła z piastowanej przez 13 lat funkcji Danuta Czernielewska, pełnił obowiązki szefa Regionu "Pobrzeże". Podczas zebrania były sekretarz zarządu organizacji miał czterech kontrkandydatów do fotela przewodniczącego. W drugiej turze pokonał Cezarego Jankowskiego, związkowca ze Szczecinka.

Ostatnio koszalińska "S" nie miała dobrej passy. 20 stycznia br., po ciężkiej i długiej chorobie, zmarł Roman Gawkowski, który w latach 1998-2002 pełnił funkcję przewodniczącego "Pobrzeża". Wspomniana Danuta Czernielewska odeszła "ze względu na stan zdrowia". Jednak nieoficjalnie szeptano, że zarząd organizacji postawił długoletniej szefowej ultimatum po wykryciu nieprawidłowości w podpisywanych dokumentach.

Nowo wybrany szef zarządu zapowiada konsekwentną walkę z łamaniem praw pracowników i potrzebę wzrostu znaczenia związków zawodowych, w tym pozyskiwanie młodych działaczy. Do "S" w regionie koszalińskim należy ponad 5 tys. związkowców. ©℗

(m)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA