sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Solidarni z uchodźcami

Solidarni z uchodźcami

Solidarni z uchodźcami
Data publikacji: 2015-10-14 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 754 28368

Ośrodek Teatralny Kana przy pl. św. Piotra i Pawła 4/5 w Szczecinie organizuje w czwartek zbiórkę rzeczy dla uchodźców oraz spotkania z osobami zaangażowanymi w tę tematykę. Wszystko to w ramach Dnia Solidarności z Uchodźcami.

Kana czeka na pomoc dla imigrantów w g. 10 - 22. Jak piszą organizatorzy: "Uważamy, że najważniejsze w tej chwili są wymierne działania, które mogą pomóc konkretnym ludziom. Dlatego chcielibyśmy w tym dniu włączyć się również w akcję zainicjowaną przez autorkę bloga Family Without Borders – Rodziny Bez Granic, Annę Alboth, która prowadzi zbiórkę śpiworów dla uchodźców docierających do Berlina. Dzięki jej inicjatywie (...) udało im się już zebrać 1500 śpiworów, które podarowali ludzie z kilkunastu polskich miast. Zbiórka prowadzona jest nadal – oprócz śpiworów potrzebne są także małe opakowania kosmetyków (szampony, żele, pasty, małe – bo łatwe w transporcie, uchodźcy noszą ze sobą cały dobytek), pieluchy jednorazowe, mokre chusteczki, torby i plecaki oraz, jeśli ktoś posiada, a zdarza się, że tak - książki po arabsku lub persku. Do osób, które włączą się w akcję Anna Alboth kieruje także prośbę: Ale poproszę Was o jeszcze jedno. O włożenie do śpiwora kartki, pocztówki, wiadomości. Napiszcie jedno zdanie, albo co czujecie. Albo czego się boicie. I koniecznie podpiszcie: Kasia, Krysia, Zbyszek z… POLSKI. Zróbcie to z babcią, córką czy kumplem, pogadajcie przy okazji".

O g. 13 w Kluboksięgarni Badet przy ul. Modrej 118 rozpocznie się spotkanie z Filipem Przytulskim. To doktorant w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, a także jeden z organizatorów manifestacji "Uchodźcy mile widziani" w Szczecinie.

A o g. 19 w Kanie rozpocznie się spotkanie z dr Fuadem Jommą, doktorem politologiem, pracownikiem naukowym US, Kurdem z Syrii prowadzącym badania naukowe nad problematyką tożsamości politycznej i społeczno-kulturowej Bliskiego Wschodu.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie