wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Solidarni z uchodźcami

Solidarni z uchodźcami

Solidarni z uchodźcami
Data publikacji: 2015-10-14 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 357 28368

Ośrodek Teatralny Kana przy pl. św. Piotra i Pawła 4/5 w Szczecinie organizuje w czwartek zbiórkę rzeczy dla uchodźców oraz spotkania z osobami zaangażowanymi w tę tematykę. Wszystko to w ramach Dnia Solidarności z Uchodźcami.

Kana czeka na pomoc dla imigrantów w g. 10 - 22. Jak piszą organizatorzy: "Uważamy, że najważniejsze w tej chwili są wymierne działania, które mogą pomóc konkretnym ludziom. Dlatego chcielibyśmy w tym dniu włączyć się również w akcję zainicjowaną przez autorkę bloga Family Without Borders – Rodziny Bez Granic, Annę Alboth, która prowadzi zbiórkę śpiworów dla uchodźców docierających do Berlina. Dzięki jej inicjatywie (...) udało im się już zebrać 1500 śpiworów, które podarowali ludzie z kilkunastu polskich miast. Zbiórka prowadzona jest nadal – oprócz śpiworów potrzebne są także małe opakowania kosmetyków (szampony, żele, pasty, małe – bo łatwe w transporcie, uchodźcy noszą ze sobą cały dobytek), pieluchy jednorazowe, mokre chusteczki, torby i plecaki oraz, jeśli ktoś posiada, a zdarza się, że tak - książki po arabsku lub persku. Do osób, które włączą się w akcję Anna Alboth kieruje także prośbę: Ale poproszę Was o jeszcze jedno. O włożenie do śpiwora kartki, pocztówki, wiadomości. Napiszcie jedno zdanie, albo co czujecie. Albo czego się boicie. I koniecznie podpiszcie: Kasia, Krysia, Zbyszek z… POLSKI. Zróbcie to z babcią, córką czy kumplem, pogadajcie przy okazji".

O g. 13 w Kluboksięgarni Badet przy ul. Modrej 118 rozpocznie się spotkanie z Filipem Przytulskim. To doktorant w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, a także jeden z organizatorów manifestacji "Uchodźcy mile widziani" w Szczecinie.

A o g. 19 w Kanie rozpocznie się spotkanie z dr Fuadem Jommą, doktorem politologiem, pracownikiem naukowym US, Kurdem z Syrii prowadzącym badania naukowe nad problematyką tożsamości politycznej i społeczno-kulturowej Bliskiego Wschodu.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”