Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Solidarni z uchodźcami

Data publikacji: 14 października 2015 r. 18:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Solidarni z uchodźcami
Fot. R.WOJCIECHOWSKI  

Ośrodek Teatralny Kana przy pl. św. Piotra i Pawła 4/5 w Szczecinie organizuje w czwartek zbiórkę rzeczy dla uchodźców oraz spotkania z osobami zaangażowanymi w tę tematykę. Wszystko to w ramach Dnia Solidarności z Uchodźcami.

Kana czeka na pomoc dla imigrantów w g. 10 - 22. Jak piszą organizatorzy: "Uważamy, że najważniejsze w tej chwili są wymierne działania, które mogą pomóc konkretnym ludziom. Dlatego chcielibyśmy w tym dniu włączyć się również w akcję zainicjowaną przez autorkę bloga Family Without Borders – Rodziny Bez Granic, Annę Alboth, która prowadzi zbiórkę śpiworów dla uchodźców docierających do Berlina. Dzięki jej inicjatywie (...) udało im się już zebrać 1500 śpiworów, które podarowali ludzie z kilkunastu polskich miast. Zbiórka prowadzona jest nadal – oprócz śpiworów potrzebne są także małe opakowania kosmetyków (szampony, żele, pasty, małe – bo łatwe w transporcie, uchodźcy noszą ze sobą cały dobytek), pieluchy jednorazowe, mokre chusteczki, torby i plecaki oraz, jeśli ktoś posiada, a zdarza się, że tak - książki po arabsku lub persku. Do osób, które włączą się w akcję Anna Alboth kieruje także prośbę: Ale poproszę Was o jeszcze jedno. O włożenie do śpiwora kartki, pocztówki, wiadomości. Napiszcie jedno zdanie, albo co czujecie. Albo czego się boicie. I koniecznie podpiszcie: Kasia, Krysia, Zbyszek z… POLSKI. Zróbcie to z babcią, córką czy kumplem, pogadajcie przy okazji".

O g. 13 w Kluboksięgarni Badet przy ul. Modrej 118 rozpocznie się spotkanie z Filipem Przytulskim. To doktorant w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, a także jeden z organizatorów manifestacji "Uchodźcy mile widziani" w Szczecinie.

A o g. 19 w Kanie rozpocznie się spotkanie z dr Fuadem Jommą, doktorem politologiem, pracownikiem naukowym US, Kurdem z Syrii prowadzącym badania naukowe nad problematyką tożsamości politycznej i społeczno-kulturowej Bliskiego Wschodu.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA