sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sobota tylko z paniami

Sobota tylko z paniami

Sobota tylko z paniami
Data publikacji: 2017-03-31 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:20
Wywietleń: 1748 230845

Nieco zaskoczeni mogą być w sobotę (1 kwietnia) pasażerowie autobusów linii 101 i 107 łączących Police ze szczecińskim pl. Rodła. Za kierownicą żadnego z pojazdów nie będzie bowiem… mężczyzny. To taki sympatyczny żart z okazji prima aprilis, który jednocześnie ma uświadomić, że zawód kierowcy autobusu dawno przestał być męską domeną.

Dla Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pracuje już ponad 20 kobiet. To efekt programu „Dziewczyny na autobusy”, o jakim informowaliśmy niespełna rok temu.

– Jedną z barier, które potencjalni kierowcy autobusów muszą pokonać przy uzyskiwaniu uprawnień do wykonywania zawodu, jest wysoki koszt kursów. Osoby młode albo poszukujące pracy  zwykle nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi aby przejść kursy, których koszt to ok. 10 tys. zł – przypomina Kazimierz Trzciński, prezes SPPK. – Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw naszym potencjalnym pracownikom. Spółka finansuje im uzyskanie uprawnień i stwarza warunki, dzięki którym pracownik może się związać na dłużej z zakładem pracy.

Rok temu postawiono na panie. Spółka nie tylko sfinansowała koszt zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy w wysokości 95 proc., ale także po uzyskaniu uprawnień zaproponowała przeszkolonym paniom zatrudnienie na umowę o pracę na stanowisku kierowcy autobusu na minimum 3 lata. Panie przyjęte do pracy w ramach tego projektu objęte zostały także specjalnym programem wspierania nowo zatrudnionych pracowników.

Dlaczego oferta skierowana jest do pań?

– SPPK nie ma oporów przed zatrudnianiem kobiet na stanowisku kierowcy autobusów. Byliśmy pionierami w tej dziedzinie. To u nas pracowały dwie pierwsze kobiety jako kierowcy autobusów w komunikacji miejskiej. Kobiety oczekują stabilnych warunków pracy, a SPPK takie oferuje – dodaje Grzegorz Ufniarz, kierownik Działu Przewozów w SPPK.

ToT

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

@22
To nie spółka Polic tylko szczecińsko-policka. A Police nalezą do aglomeracji szczecińskiej, więc dla dobra pasażerów spółka powinna ujednolicić malowanie z innymi spółkami w obrębie szczecińskiego obszaru metropolitalnego. PKS Szczecin obsługuje linie podmiejskie m.in. do Dobrej czy Kołbaskowa i potrafił się ustandaryzować ze swoimi autobusami. Czy ładniejsze czy brzydsze te szczecińsko-polickie to kwestia gustu, ale porządek powinien być!
2017-03-31 23:45:38
107
@22 - a może jeszcze hostessy (w toplesie), na koszt firmy, zimne drinki mają podawać? Za 3 zeta(o ile kasujesz) 20 km !!! @Robert: panie same mają przemalować te wozy?
2017-03-31 20:23:23
@Robert
Malowanie polickich autobusów jest o niebo ładniejsze niż szczecińskich w krzystkowe floating garden.
2017-03-31 20:06:48
22
@Robert : Police to inna spolka i miasto wiec ma inne barwy niz Szczecin,choc niektore wspolne autobusy maja barwy fg, jak beda Panie to moze nie bedzie łamania przepisow bo niektorzy jasnie "panowie "kierowcy to tak zapier... jak by ziemniaki wozili, o braku wiedzy czy klima grzeje na cieplo i blokadzie w tym czasie okien nie wspominajac, przeciez co go to obchodzi ,on u siebie ma oddzielne sterowanie, juz kwiecien i po 20stopni to kierowcy pewnie obudza sie w czerwcu ze cieplo jest...oczywiscie czekam na komentarze typu, zatrudnij sie za tyle i tyle a nie narzekasz itd. wiem jedno jak cos sie robi to albo dobrze albo wcale.
2017-03-31 18:43:11
Robert
Brawo dla Pań!!! Jeszcze niech autobusy przemalują na takie jak w reszcie aglomeracji jeżdżą, bo ta obecna malatura nie dość że niespójna z resztą komunikacji w aglomeracji, to jeszcze kolorystyka trąci latami 90 tymi
2017-03-31 17:35:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy