czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Polickie nawozy na murawy

Polickie nawozy na murawy

Polickie nawozy na murawy
Data publikacji: 2017-03-28 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 441 228570

Sprzedaż nawozów na boiska sportowe po atrakcyjnych cenach w zamian za promocję Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police" SA. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało we wtorek (28 marca) pomiędzy policką spółką a Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

Na mocy tego porozumienia ZZNP podejmie z klubami piłkarskimi w regionie rozmowy o możliwości wykorzystania polickich nawozów do pielęgnacji boisk. Murawa boisk klubów, które zdecydują się zawrzeć współpracę z Grupą Azoty Police, będzie nieodpłatnie przebadana, a spółka dobierze dla niej najbardziej efektywne nawozy. Kluby będą mogły je kupić po konkurencyjnej cenie. W zamian zakłady oczekują m.in., że na boiskach –- a także wokół nich – pojawią się ich reklamy.

– Grupa Azoty Police od wielu lat wspiera sport – podkreślił Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Police. – Współpraca z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej ma na celu inwestycję nie tyle w sportowców, co w odpowiednie warunki do gry, w tym przede wszystkim jakość murawy na boiskach, które w piłce są niezwykle istotne.

ZZPN zrzesza 401 klubów z regionu. Związek organizuje piłkarskie rozgrywki ligowe różnych szczebli i kategorii wiekowych, oraz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Warunkiem, by się mogły odbywać, jest dobry stan boisk trawiastych, które podlegają jego bieżącej kontroli.

– Jestem przekonany, że na zawartym porozumieniu skorzystają przede wszystkim kluby zrzeszone w strukturach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, a co za tym idzie tysiące piłkarzy – uważa Jan Bednarek, prezes ZZPN. – Nawiązanie współpracy z tak wybitnym ekspertem w dziedzinie nawozów, jakim bez wątpienia jest Grupa Azoty, stanowić będzie dla naszych klubów gwarancję posiadania równych i bardziej zielonych boisk.
(mag)

Na zdjęciu: Podpisanie porozumienia

Fot. Grupa Azoty

Komentarze

obserwator
To są ukryte środki dopingowe te " nawozy" Bednarek uśmiechnięty jakby w Toto Lotka wygrał 10 zł. Stachu Nizio go namaścił na Prezesa.Już otruwają nasze dzieci i młodzież na Orlikach teraz nawozami będą truli.
2017-03-28 22:06:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy