środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Śniadanie? Wszyscy obecni!

Śniadanie? Wszyscy obecni! [GALERIA]

Śniadanie? Wszyscy obecni!
Data publikacji: 2017-05-22 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 563 259581

Gwarno, radośnie, a przede wszystkim bardzo smacznie i zdrowo było wczoraj przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 56 im. kpt. Maciejewicza przy ul. Jacka Malczewskiego w Szczecinie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zjedli razem pyszne, pełne wartościowych składników śniadanie, które przygotowała każda z klas. Po to, by przeżyć wspólnie coś fajnego i integrującego, a także utrwalić sobie zdrowe nawyki żywieniowe.

Imprezę zorganizowano z inicjatywy Rady Rodziców, której ochoczo przyklasnęli nauczyciele i szkolna pani dietetyk. Bo choć placówka dba, by w menu uczniów na stołówce przemycać jak najwięcej warzyw i owoców, i choć na lekcjach sporo się tu mówi o prawidłowych zasadach żywienia, uznano, że warto o tym przypomnieć również w formie wspólnej zabawy. Każda z klas przygotowała więc swoje zdrowe śniadanie, a wiedzę dzieci z tego zakresu oceniało jury na czele ze szkolną Magdą Gessler, w rolę której wcieliła się dyrektor SP 56 Bożena Wojtkiewicz.

- Hasło naszej szkoły brzmi: "Trzymamy się razem" - przypomina B. Wojtkiewicz. - Postanowiliśmy więc razem przygotować i zjeść zdrowe śniadanie. Dzieci mają okazję zjeść ten ważny posiłek w radosnej atmosferze, zainspirować się daniami, skosztować nowych rzeczy.

Stoły pełne były wymyślnych smakołyków. Klasa II b przygotowała pyszną i zdrową sałatkę owocową. Czy jej uczniowie na co dzień jedzą owoce  i warzywa?

- Jem, i to pięć razy dziennie - mówi Szymon Opas. - No, może trochę mniej. Bardzo lubię pomidory.

- A moje ulubione warzywo to brokuł - chwali się Hania Molęda.

- A ja lubię marchewkę - zapewnia Ania Marciniak.

Klaudia Zacharczuk, która w SP 56 jest dietetykiem przyznaje, że świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania jest coraz większa. Duża w tym rola rodziców, bo to oni przygotowują swoim dzieciom posiłki, pakują śniadaniówki i pokazują, co jest dobre, a co nie.

- Dużo pomogła też ustawa wycofująca śmieciowe jedzenie ze sklepików - mówi K. Zacharczuk. - Najprościej dać dziecku na śniadanie słodką bułę, ale kanapka z pełnoziarnistego pieczywa to dla jego zdrowia zdecydowanie lepsza alternatywa.

W szkolnej imprezie wzięli też udział studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy przygotowali dla uczniów zestawy pytań (w języku polskim, niemieckim i angielskim) związanych z odżywianiem. Najlepsi w konkurencji mogli liczyć na nagrodę dyrekcji szkoły.

Anna Gniazdowska

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni! Śniadanie? Wszyscy obecni!

Komentarze

Jednorazowych rękawiczek używa się do żywności,która wprowadzona jest do dalszego obrotu (jeśli ręce nie są czyste).Natomiast jeśli były myte bezpośrednio przed produkcją rękawiczek mieć nie trzeba. :)
2017-05-23 22:08:13
mniaam
Sanepid gdzie? A gdzie rękawiczki jednorazowe?
2017-05-23 07:05:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy