sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Słowacy dotarli na ćwiczenia

Słowacy dotarli na ćwiczenia

Słowacy dotarli na ćwiczenia
Data publikacji: 2015-11-09 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 1088 36384

Ponad dwustu słowackich żołnierzy wraz z trzydziestoma jednostkami sprzętu dotarło w sobotę do Drawska Pomorskiego. W kolejną sobotę rozpocznie się tam międzynarodowe ćwiczenie Common Challenge-15.

PRZYJAZD transportu operacyjnego na stację rozładunkową w Jankowie Pomorskim, w którym wzięło udział około trzydziestu jednostek sprzętu wojskowego, nadzorowali oficerowie z 12 Brygady Zmechanizowanej. Ćwiczenie certyfikujące Grupę Bojową Unii Europejskiej V4 zostanie przeprowadzone w dniach 14-20 listopada. Polscy żołnierze będą współdziałać w Drawsku Pomorskim z Czechami, Słowakami, Węgrami oraz przedstawicielami Ukrainy. - Te działania mają na celu określenie stopnia gotowości bojowej do realizacji zadań reagowania kryzysowego. Łącznie weźmie w nim udział blisko dwóch tysięcy żołnierzy i sto dwadzieścia jednostek sprzętowych - informuje por Błażej Łukaszewski z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. W szkoleniu uczestniczyć będą m.in. artylerzyści, przeciwlotnicy, saperzy, lotnicy, zwiadowcy, logistycy, żołnierze wojsk specjalnych. 

(szymw)

Fot. 12 SDZ

 

Komentarze

k....k12
Powitać trzeba braci Słowaków jak należy chlebem i kielonkiem. Smutny karpacki ludek, który ok 2050 r będzie mniejszością we własnym kraju i jeszcze chcą go ubogacić islamem. BOŻE ! Widzisz i nie grzmisz. Operetkowe i jakieś daremne to wszystko. Dwa tysiące żołnierzy i trochę starego sprzętu. Szkoda zdrowia i paliwa. Robić coś jednak trzeba. Bezdomny też musi wygramolić się z barłogu, odlać i znieczulić. Tyle to świat obchodzi co jakaś uliczna strzelanka w meksykańskiej zapadłej mieścinie. Światowi bandyci nękają narody, których ziemie zawierają cenne, poszukiwane bogactwa, a mali gołodupcy są zmuszani do akcesji w zamian za względne bezpieczeństwo, bez prawa do łupów. Ich mali przywódcy nigdy im w oczy nie powiedzą, co im kazano robić, ze strachu o własny tyłek i tak żyje na niby ta Europa Środkowa, jakby tu śmierć nie była prawdziwa. Te miernoty cieszą się korytem, które mogą im sprzątnąć sprzed nosa nie ci, którzy na nich tyrają
2015-11-09 20:00:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy