niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Arkonka - idą zmiany

Arkonka - idą zmiany

Arkonka - idą zmiany
Data publikacji: 2015-10-20 14:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 2509 29929

Prawdopodobnie - jeśli pogoda na to pozwoli - na początku grudnia uruchomione zostanie lodowisko na Arkonce. To, że skończył się sezon letni, nie oznacza jednak, że teraz nic się nie dzieje - trwają bowiem przygotowania tak do zimy, jak i do następnych wakacji. Nowość - bilety kupimy w internecie, będzie też można płacić kartą. 

- Chcielibyśmy rozbudować system informacji o dostępności zarówno samego obiektu, jak i miejsc parkingowych, zainstalować tablice informacyjne na parkingu i przy kasach. Wtedy do każdego należałaby decyzja, czy warto jeszcze przyjść, czy już nie. Myślimy o rozbudowie i wzbogaceniu infrastruktury technicznej, dodatkowych miejscach do grillowania, kolejnych przebieralniach, szerszej ofercie dla najmłodszych gości - mówił pod koniec sierpnia w wywiadzie dla „Kuriera" Karol Lament, kierownik Arkonki. 

Okazuje się, że część z zadań jest właśnie realizowana. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, bilety na lodowisko będzie można kupować już w internecie. Poza tym ślizgawka będzie podzielona - ma być na niej także odcinek do nauki jazdy na łyżwach. Najmłodsi amatorzy łyżwiarstwa skorzystają natomiast ze specjalnych chodzików-podpórek, ułatwiających stawianie pierwszych kroków na lodowisku. Zakupiono dwa pingwinki i dwa niedźwiadki, ich koszt to 5 tysięcy złotych. Wszystkim amatorom aktywnego spędzania czasu zimą umilała go będzie muzyka z głośników.

Lepsze warunki organizowane są także dla tenisistów - kort wreszcie będzie oświetlony. Ci, którzy na Arkonkę przyjeżdżają własnymi samochodami, tego, czy znajdą jeszcze miejsce parkingowe, dowiedzą się ze specjalnych świetlnych tablic, które w najbliższych dniach mają być dostarczone do Szczecina.

Tegoroczne lato pokazało, że obiekt może funkcjonować nieźle, ale wciąż potrzebuje usprawnień. W trzecim sezonie takie usprawnienia powinny już działać. Do tej pory kolejki przy kasie generowały kołowrotki - każdy, kto kupił bilet, musiał go odbić i dopiero wtedy wchodził na Arkonkę. Kołowrotki mają zostać przeprogramowane, tak by ruch odbywał się płynnie. Wiosną planowana jest wymiana gresu na zjeżdżalniach, na zły materiał skarżyli się czasami wypoczywający. Rozbudowane również zostaną przebieralnie, przybędzie miejsc do grilla, a w najmniejszym basenie pojawią się wodne zabawki dla dzieci. ©℗

E. KOLANOWSKA

Komentarze

Kierownik
Czy kierownikiem jest jeszcze ten pan postrzelony przez snajpera?
2015-10-21 08:24:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie