Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Arkonka - idą zmiany

Data publikacji: 20 października 2015 r. 14:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Arkonka - idą zmiany
Fot. Ryszard Pakieser  

Prawdopodobnie - jeśli pogoda na to pozwoli - na początku grudnia uruchomione zostanie lodowisko na Arkonce. To, że skończył się sezon letni, nie oznacza jednak, że teraz nic się nie dzieje - trwają bowiem przygotowania tak do zimy, jak i do następnych wakacji. Nowość - bilety kupimy w internecie, będzie też można płacić kartą. 

- Chcielibyśmy rozbudować system informacji o dostępności zarówno samego obiektu, jak i miejsc parkingowych, zainstalować tablice informacyjne na parkingu i przy kasach. Wtedy do każdego należałaby decyzja, czy warto jeszcze przyjść, czy już nie. Myślimy o rozbudowie i wzbogaceniu infrastruktury technicznej, dodatkowych miejscach do grillowania, kolejnych przebieralniach, szerszej ofercie dla najmłodszych gości - mówił pod koniec sierpnia w wywiadzie dla „Kuriera" Karol Lament, kierownik Arkonki. 

Okazuje się, że część z zadań jest właśnie realizowana. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, bilety na lodowisko będzie można kupować już w internecie. Poza tym ślizgawka będzie podzielona - ma być na niej także odcinek do nauki jazdy na łyżwach. Najmłodsi amatorzy łyżwiarstwa skorzystają natomiast ze specjalnych chodzików-podpórek, ułatwiających stawianie pierwszych kroków na lodowisku. Zakupiono dwa pingwinki i dwa niedźwiadki, ich koszt to 5 tysięcy złotych. Wszystkim amatorom aktywnego spędzania czasu zimą umilała go będzie muzyka z głośników.

Lepsze warunki organizowane są także dla tenisistów - kort wreszcie będzie oświetlony. Ci, którzy na Arkonkę przyjeżdżają własnymi samochodami, tego, czy znajdą jeszcze miejsce parkingowe, dowiedzą się ze specjalnych świetlnych tablic, które w najbliższych dniach mają być dostarczone do Szczecina.

Tegoroczne lato pokazało, że obiekt może funkcjonować nieźle, ale wciąż potrzebuje usprawnień. W trzecim sezonie takie usprawnienia powinny już działać. Do tej pory kolejki przy kasie generowały kołowrotki - każdy, kto kupił bilet, musiał go odbić i dopiero wtedy wchodził na Arkonkę. Kołowrotki mają zostać przeprogramowane, tak by ruch odbywał się płynnie. Wiosną planowana jest wymiana gresu na zjeżdżalniach, na zły materiał skarżyli się czasami wypoczywający. Rozbudowane również zostaną przebieralnie, przybędzie miejsc do grilla, a w najmniejszym basenie pojawią się wodne zabawki dla dzieci. ©℗

E. KOLANOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kierownik
2015-10-21 08:24:59
Czy kierownikiem jest jeszcze ten pan postrzelony przez snajpera?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA