sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śledztwo ws. korupcji w Szpitalu Zdunowo

Śledztwo ws. korupcji w Szpitalu Zdunowo

Śledztwo ws. korupcji w Szpitalu Zdunowo
Data publikacji: 2019-12-10 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 16:26
Wywietleń: 2694 432459

Wszczęto śledztwo dotyczące korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był profesor Tomasz Grodzki - poinformowało we wtorek Radio Szczecin. Jak podała rozgłośnia, postępowanie dotyczy zdarzenia z 2009 r., ale prokuratura bada też "kilka innych wątków korupcyjnych".

Jak podaje Radio Szczecin, cytując rzecznika szczecińskiej Prokuratury Regionalnej, śledztwo dotyczące zachowania o charakterze korupcyjnym zostało wszczęte w czwartek.

- Jednakże, z uwagi na dobro tego postępowania, mogę się ograniczyć tylko do tego, że chodzi o zdarzenie z 2009 r. Prokurator, który to postępowanie prowadzi, nie ujawnia żadnych innych szczegółów - powiedział prok. Marcin Lorenc.

Prokuratura bada także kilka innych wątków korupcyjnych w szpitalu Szczecin-Zdunowo - czytamy na stronie Radia Szczecin. Jednym z nich jest sprawa rzekomego przyjęcia 500 dolarów "na fundację" za operację matki od profesor Agnieszki Popieli, czego miał domagać się prof. Tomasz Grodzki - podano.

Rzecznik w rozmowie z rozgłośnią podkreślił, że śledztwo jest na "absolutnie początkowym etapie" i zostało wszczęte w wyniku rozpoznania zawiadomienia. Jego zakres może się zwiększyć, "jeżeli w jego toku zostaną ujawnione inne wątki".

* * *

W połowie listopada na facebookowym profilu prof. Agnieszki Popieli z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego pojawił się wpis: "Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę".

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Senatu złożył 27 listopada w delegaturze CBA w Gdańsku pomorski radny PiS Karol Guzikiewicz. Samorządowiec dostał maila, w którym mieszkanka Szczecina twierdzi, że Tomasz Grodzki jako lekarz wziął w 2009 r. łapówkę za operację jej ojca.

Mec. Jacek Dubois zażądał sprostowania (od "Gazety Polskiej") i zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby m.in. w 2009 r. Grodzki wziął pieniądze za operację. Guzikiewicz w piątek napisał na Twitterze: "Przepraszam Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego za moje nieprawdziwe twierdzenia jakoby Marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówki". Dodał, że podtrzymuje sprawę zgłoszeń korupcyjnych przekazanych do CBA "dotyczących innych osób".

Pełnomocnik marszałka Senatu poinformował, że zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie przez Guzikiewicza.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

gosc
dobrze ze to nie koperty i 50 tys dla ksiedza ktory cudownie zniknął
2019-12-11 16:26:19
@ Heniek z Konga i Korei Północnej
Widzę, że wiesz, jak tam jest ale nie rozumiesz, że przedawnieniu może podlegać sam akt kradzieży a złodziej zostaje złodziejem do samej śmierci.
2019-12-11 13:52:13
Wiking18
Prześwietlić majątek Grodzkiego...i po sprawie jak ma pokrycie
2019-12-11 13:37:23
SromotnikBezwstydny
PiSdzielcy ryją i ryją... a wieżowce na SREBRNEJ??? Stoją???
2019-12-11 13:28:49
do @ Heniek
Takim "normalnym" dla Ciebie krajem jest Korea Północna lub Kongo w Afryce. W cywilizowanych krajach jest instytucja przedawnienia.
2019-12-11 13:28:17
do @ haha
- napisz czy Karczewski dostał te 400 za wykonaną pracą czy tylko iż był Karczewski?...Dla idei pracował ten, który mówił; "Mój wybór jest jednoznaczny, dyskutowałem o tym ważąc racje i podjąłem decyzję, że chcę być dalej polskim premierem. Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“ i „Wreszcie zacząć przywozić jakieś pieniądze i zrobić krajowy cymesik”... Tyle.
2019-12-11 12:51:35
haha
Marszałek Karczewski powiedział że pracował dla idei. Idei 400 tysięcy zł.
2019-12-11 12:33:28
@ Heniek
W normalnym kraju złodzieja ściga się aż do jego śmierci.
2019-12-11 10:20:10
111
Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek Senatu, w latach 2009-2015 zarobił ponad 400 tys. zł. Sprawdzić czy to byly dyzury rzeczywiste czy urujone (sztuczne) kiedy był np w senacie.
2019-12-11 10:18:01
do @ read
Stanisław Karczewski jako senator otrzymał te 400 tys. za pracą, którą wykonał czy dali mu 400 tys. "za urlop bezpłatny"? Jeśli pracował i za swą pracą otrzymał wynagrodzenie (wynika z twego wpisu) to "beknąć" powinien ten kto go zatrudnił do wykonywania pracy w czasie gdy przebywał (Karczewski) na urlopie bezpłatnym skoro to jest zabronione. Zarzuty do Karczewskiego są bezpodstawne. Mnie także "stary" sciągnął z urlopu bezpłatnego ponieważ mu się "duda" paliła - terminy.
2019-12-11 10:09:24
read
Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek Senatu, w latach 2009-2015 zarobił ponad 400 tys. zł, odbywając płatne dyżury w szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas wykonywania mandatu senatora. Ministerstwo Zdrowia uznało wtedy taką sytuację za niedopuszczalną. Podobną opinię wyrazili eksperci oraz Główny Inspektor Pracy. Sam Karczewski pytany o sprawę odpowiada: - Działałem w pełnym przekonaniu, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.
2019-12-11 08:12:20
Heniek
Po 10 latach śledztwo o 500 dolarów? Czy to jest normalny kraj??? Sprawa już dawno przedawniona przecież.
2019-12-11 07:22:52
.
Kurier odważnie publikuje informację PAP, która to PAP powtarza za Polskim Radiem Szczecin. Własnego zdania redakcja nie ma już od dawna, w żadnej sprawie. Takie odważne dziennikarstwo śledcze.
2019-12-11 06:44:14
Heh
A co z Karczewskim który wziął 400.000 zł
2019-12-10 22:33:50
Ed
Nareszcie Szczecin będzie rozsławiony. Szkoda, że takimi pierdołami.
2019-12-10 21:59:13
No, no, czas pokaze...
A wiec idzmy dalej PO nitce... do Klebka !!!
2019-12-10 21:44:20
Odliczający czas ...PIS-ego upadku
Spójrzcie towarzyszu Sasin w lustro Kogo tam widzicie? Nie poznajecie? W lustrze widać Banasia nie was. Wszyscy jesteście Banasiami. Jedną wielką kliką, szajką, mafią żerującą na Polsce. Pan myśli, że jest lepszy od Banasia czy innych z szajki? Błąd. Historia was osądzi i będą wykopywać wasze kości i rozrzucać po śmietnikach, będą burzyć pomniki waszej pychy. Przeklęty będzie żoliborski socjopata.
2019-12-10 20:36:32
@Hubim
To jest akurat tekst Polskiej Agencji Prasowej.
2019-12-10 20:26:36
@ Hubim
Niestety Kurier w zależności od "dyżurnego" stał się już od dawna "reżimową" gazetką tak jak Radio Szczecin..., a szkoda.
2019-12-10 20:26:08
Wreszcie.
.
2019-12-10 20:19:07
Hubim
Takim artykułami, atakującymi jednego z polityków opozycji historyjkami wyssanymi z palca z przed 10 lat Kurier dołączył do PIS-mediów zwanych Narodowymi. Chyba Kurier dostanie zlecenia na drukowanie ogłoszeń reklamujących Orlen, ENEA, Stocznię Szczecińską, PKO BP.
2019-12-10 20:09:52
Zgred
Guzikiewicz, Nitras, Duklanowski to takie dyżurne klauny partyjne, bredzące na zawołanie, każdy temat.
2019-12-10 19:04:20