niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Grodzki zapowiada kroki prawne przeciwko Guzikiewiczowi i „Gazecie Polskiej”

Grodzki zapowiada kroki prawne przeciwko Guzikiewiczowi i „Gazecie Polskiej”

Grodzki zapowiada kroki prawne przeciwko Guzikiewiczowi i „Gazecie Polskiej”
Data publikacji: 2019-12-01 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 11:45
Wywietleń: 400 430855

Zdecydowałem się podjąć kroki prawne w obronie swojego dobrego imienia; jest przygotowany pozew przeciwko pomorskiemu radnemu Karolowi Guzikiewiczowi, jak również przeciw "Gazecie Polskiej" - oświadczył w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Jak zaznaczył marszałek Senatu, szczegóły sprawy zostaną przedstawione w poniedziałek.

Grodzki w niedzielnym programie Wp.pl i Polsat News "Newsroom" zapowiedział "kroki prawne w obronie swojego dobrego imienia", bo - jak stwierdził - "obrzydliwe kłamstwa, które powielają niektóre media, przekraczają już wszelkie granice".

- Zdecydowałem się podjąć kroki prawne w obronie swojego dobrego imienia, bo te obrzydliwe kłamstwa, które powielają niektóre media, przekraczają już wszelkie granice - oświadczył marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jak zaznaczył polityk, szczegóły na ten temat ogłosi podczas briefingu w poniedziałek.

Odnosząc się do sprawy Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie, podkreślił, że jest to "taka sama fundacja jak wielkie fundacje Polsatu, pana Owsiaka i innych". Więc tutaj doszukiwanie się podwójnego dna odczytuję tylko i wyłącznie jako próbę ataku na mnie i przykrywanie innych spraw, które dotykają obecnie rządzących.

Pytany, kogo planuje pozwać, marszałek Senatu poinformował, że "jest przygotowany pozew przeciwko panu Karolowi Guzikiewiczowi, jak również przeciwko >Gazecie Polskiej<, która zatytułowała swój artykuł w sposób haniebny i dla niego krzywdzący".

W środę radny pomorski PiS Karol Guzikiewicz złożył w delegaturze CBA w Gdańsku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Senatu. Samorządowiec dostał maila, w którym mieszkanka Szczecina twierdzi, że Tomasz Grodzki jako lekarz wziął w 2009 r. łapówkę za operację jej ojca. Z kolei w poniedziałek Radio Szczecin podało, że obecny marszałek Senatu - który jako lekarz chirurg zawodowo związany był ze Specjalistycznym Szpitalem im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie - kontaktował się w 2016 r. z prof. Agnieszką Popielą ws. wpłaty "na fundację". Chodzi o Fundację Pomocy Transplantologii w Szczecinie. Według rozgłośni z korespondencji, do której dotarli dziennikarze, wynika, że Grodzki przyjął wpłatę, gdy matka Popieli walczyła z chorobą nowotworową. Prof. Popiela napisała w środę na Twitterze, że wpłata była efektem presji psychicznej. "Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną" - napisała.

Grodzki kolejny raz zaprzeczył tym zarzutom.

Na pytanie, czy złoży też pozew przeciwko prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu, Grodzki odpowiedział, że rozmawia o tym ze swoim prawnikiem i w niedzielę wieczorem podejmie w tej sprawie decyzję. Jak podkreślił, w tym przypadku chodzi o "tekst na pasku", który pojawił się w programie Michała Rachonia w TVP Info.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

ja nie lekarz
chłopie coś nie za bardzo ztą czystoscia skoro tyle tematów tak czysto było z tym prezesem nizk i co dziś slysze grozi mu siedzenie w cieniu 5lat
2019-12-03 18:31:22
Skalpel
A najlepiej: to ta cala 20-21 letnia Finansowo-Rozliczeniowa Dokumentacje na "Stol Operacyjny"...!!!
2019-12-03 11:39:49
e-lex
Komu Grodzki temu Grodzki a guzikom, burakom i innej gawiedzi to prof. GRODZKI !
2019-12-02 00:06:10
Śmierć kliniczna czy etyczna?
Transplantacja to nie jest leczenie. Kto ma być dawcą narządów , skoro warunkiem ich pobrania jest tzw. "śmierć kliniczna", którą można sztucznie wywołać poprzez podanie specjalnego środka farmaceutycznego. Są objawy - jest śmierć kliniczna - mówisz i masz! Pomijam już odwrócenie procedury poprzez obowiązujące prawo "domniemanej zgody kandydata na dawcę" będącego w stanie pre-denatalnym. To wszystko brzydko pachnie dużym popytem transplantologicznym, prawem popytu i podaży na skrzyżowaniu wielkich tego świata i nic nie znaczących przechodniów po pasach ziemskiego padołu.
2019-12-01 22:46:15
glsc
jaki autor taki donos, brak slow poprostu, pewnie za nic to nie bylo ,a w niedziele do spowiedzi bog honor ojczyzna- oczywisicie ojczyzna zawsze na koncu i takie sa efekty, naszosc jest znow akceptowalna , gdzie byl wnioskodawca w latach 80 jak profesor grodzki walczyl z komuna? zreszta zeby on do tego poziom doszedl to by musial miec w glowie zaaplikowana stuczna inteligencje a tak sie nie da na szczescie, dramat i wstyd, ale w niedziele na mszy był, dla panstwa bez-VAT-ykan został oddany datek wiec jest gites a pincet na koncie ,olchokracja
2019-12-01 22:16:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie