niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Profesor oskarża, Grodzki zaprzecza

Profesor oskarża, Grodzki zaprzecza

Profesor oskarża, Grodzki zaprzecza
Data publikacji: 2019-11-15 13:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18 18:20
Wywietleń: 3567 427890

"Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę"- tak na swoim profilu na Facebooku napisała prof. Agnieszka Popiela z Uniwersytetu Szczecińskiego. Nowy marszałek stanowczo odrzuca te zarzuty.

- Nie pamiętam żadnego kontaktu z autorką wpisu. Kategorycznie i stanowczo zaprzeczam, bym domagał się pieniędzy za operację. Wpłaty na działającą poza szpitalem fundację na rzecz transplantologii są absolutnie dobrowolne - powiedział Grodzki w rozmowie z Wirtualną Polską. - Apeluję, zgodnie z wymową mojego wczorajszego orędzia, o opamiętanie. Tym niemniej, choć z natury jestem człowiekiem łagodnym, w przypadku dalszego oczerniania mojej osoby będę zmuszony wystąpić na drogę sądową w obronie mojego dobrego imienia

Na Facebooku pojawiły się kolejne wpisy prof. Popieli: "Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje, wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny torakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to, co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie. Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę, to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę".

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Anka
Marek Rosochacz Spróbujmy może podejść do sprawy logicznie. 1. Dziwnym wydaje mi się, że p. prof. Popiela, choć zdecydowanie kibicuje innej opcji politycznej niż nowy marszałek, nie zgłosiła się ze swoimi rewelacjami wcześnie, kiedy p. Grodzki kandydował na radnego miasta Szczecin (jej miasta), na europosła, czy w końcu dwukrotnie na senatora. Czy wtedy (kiedy bolesne wspomnienia powinny być świeższe) nie odczuwała tego rodzaju wzmożenia? Dopiero teraz, ale co ciekawe, już po wyborze? 2. Osobliwe jest też, że oskarżycielka nie używa sformułowań w rodzaju zażądał, wziął, oczekiwał itp. tylko jakiego dziwnie bezosobowego "trzeba było dać" (nawet nie pisze, że konkretnie jemu). Ostrożność procesowa? 3. Pani Popiela z zastanawiającą konsekwencją próbuje przenieść ciężar dowodu na obwinionego i to w sytuacji, kiedy nie wiadomo, czy w ogóle przekazała mu (czy też fundacji) ową pięćsetkę.Przypominam , to dotyczyło roku 1998 ~!
2019-11-18 18:17:47
gosc
ciekawe kto te wszystkie bzdury i wylew szamba płaci pewnie podatnicy tylko jeszcze nie wiedzą które żrodło....moze jeszcze wolne media ustala
2019-11-17 08:23:53
baba
agnieszka p. ze Szczecina to stan "umysłu"
2019-11-16 21:47:49
Szczecinski
Ale się zrobiło.Oskarzaja zbawce narodu.Profesorcdostal wiatr w żagle i stracił chyba rozum.Skad te mrzonnki o roli senatu.To jego koledzy szli do wyborów z hasłem likwidacji senatu.Skad te dążenie do uprawiania polityki zagranicznej której nie ma prawa uprawiać bo to prerogatywy innych.Hucpa i woda sodowa która uderzyła do głowy.A mógł spokojnie leczyć pacjentów.Nie w Zduńskiej,co prawda, bo ten szpital pod jego okiem zostal zrujnowany.Ale co tam te 30 mln,skoro jest się obecnie kolegą Gawla. Wstyd dla Szczecina, oj wstyd.
2019-11-16 19:29:06
A jak tam kolega Gawłowski ?
.
2019-11-16 18:22:06
Szczeciński Pasztecik czyli Fundacja Wesołego Romka
Jolka, Jolka pamiętasz.. jak lobbowałaś na rzecz swojej Fundacji będąc żoną Prezydenta RP? Kto odmówi żonie Prezydenta ? Kto odmówi kierownikowi kliniki od którego zależy powodzenie operacji? Jeżeli wykonawca operacji jest jednocześnie dyrektorem Fundacji, przypuszczalnie etatowym, to mamy nieciekawy Szczeciński Pasztecik. Gdyby proceder odbywał się w prywatnej klinice to nikomu nic do tego. Pacjent płaci i wymaga, a jak ma fantazję to wspomaga dobrowolną darowizną na stosowne konto Fundacji na Rzecz Operacji. Takie tam finansowe fiki-miki. Jednak gdy na terenie publicznej placówki szpitalnej dochodzi do rozmów przy kominku i przedstawianie oczekiwań nie do odrzucenia - a to wtedy mamy nadużycie kierowniczego stanowiska i próbę wywarcia presji na pacjencie w celu skłonienia go do poniesienia wydatków pieniężnych na rzecz obcego szpitalowi podmiotu, jakim jest taka czy inna fundacja. Pytanie jest czy szpital może być partycypantem w jakiejkolwiek fundacji. Jak by nie było, to nie wydaje się, aby dopuszczalne było oficjalne lobbowanie na terenie szpitala i wśród pacjentów, podczas przeprowadzania ich kwalifikacji do operacji.
2019-11-16 16:53:53
Robert
Nie wszyscy którzy jawnie nie pucują się do obecnie rządzącej formacji są lewakami, tak samo jak nie wszyscy w obecnie rządzącej formacji są nielewakami. Dużo obecnych ma rodowód w ludowym wojsku polskim czy prokuraturze PRL.
2019-11-16 13:35:41
Obserwator
Pytanie1 To komu pani profesor dała 500 NIEZALEŻNEJ FUNDACJI czy marszałkowi to ważne ponieważ łatwo jest rzucać oskarżenia i ewentualne przeprosiny nic nie dadzą. Pytanie2 Kogo ta pani wspierała w wyborach zdaje sie ze był to kandydat pis a więc nasuwa sie kolejne pytanie. Czy to ludzka zawiść czy może polityka. Pozdrawiam i pamietajcie SZCZECIN AND NOTHING ELSE MATTERS !!!!!!!!!
2019-11-16 13:31:12
Zemsta lewaków.
Teraz pani profesor Popiela będzie mieć duży problem z lewakami i neokomunistami ze Szczecina. Będą się mścić. A bardziej mściwych ludzi od lewaków nie ma na całym świecie. Gdyby coś się działo , nawet za rok czy dwa to proszę panią profesor o informację w mediach społecznościowych na bieżąco.
2019-11-16 11:11:04
Lewacka taktyka.
No to lewak Grodzki ma problem . Usta ma pełne frazesów o uczciwości a tu taka wpadka. Oczywiśćie lewactwo będzie go teraz bronić , tak jak bronią Gawłowskiego , który jest oskarżany o kilkaset mln zł przekrętów. A sedziowie , będą przewlekać sprawę kolejne 30 lat. Taka taktyka. Lewactwo trzyma się razem.
2019-11-16 10:09:27
czytam
Wielu komentującym polityka myli się z etyką . W "dyskusji " najważniejsza jest dla nich przynależność partyjna i polityczne poglądy . Np. poseł, senator jest oskarżony w sprawach z KK , ale jest dobry i "uczciwy " bo jest z mojego obozu . Nieważne są kwestie etyczne , a nawet logiczne myślenie i kultura dyskursu - ważne jest ,że cham jest z PiS , złodziej z PO . Daleko zaszliśmy w tej naszej zadymokracji !
2019-11-16 09:57:32
Grzesiek
Gdyby nie zaangażowanie polityczne pani profesor można byłoby o tym dyskutować. A tak wygląda to bardzo brzydko. Moja mama też leżała w Zdunowie i nikt niczego nie żądał. Odzyskanie pamięci po 21 latach należy uznać za cud albo działanie znakomitego lekarza. Czy przypadkiem nie nazywał się Stanisław Karczewski?
2019-11-16 09:44:40
Ten chłop zupełnie odpłynął w swojej (widać) megalomanii. Takie samopoczucie jest groźne!
.
2019-11-16 08:32:40
Robert
Żenujące. Jak taka pani, mająca stanowisko profesora uniwersyteckiego będzie mogła spojrzeć w oczy innym kolegom z uczelni, a przede wszystkim studentom? Po tym jadzie, który z siebie wylała? Z katolicyzmem nie ma to nic wspólnego! Lepiej by Stalina cytowała, bardziej pasowałby do jej postępowania.
2019-11-16 07:28:57
do @ Pralka Frania...
- wypierzemy wszystko oprócz 36 kont i walizki pieniędzy teścia, który "arbajtował" w niewoli u Niemca. Jak prać to na całego - idzie nowe i sztandar EU wrócił.
2019-11-16 02:00:51
Pralka Frania...
Wyjmowac wszystkie Brudy nawet od 1945 roku liczac... by wreszcie w calej Polsce zapanowalo Prawo i Sprawiedliwosc... a nie jakies tam dalsze bezprawie czy taki czy inny POPIS...!/! Gdyz inaczej wyglada to tak: jak Wy nie ruszycie Nas - to i My nie ruszymy Was ?/?
2019-11-15 23:36:39
@antypisior - a w której ławce w kościele siadali dziadek i babcia?
A tatulo zjedli legitymację PZPR na sucho, czy popijali Stoliczną ?
2019-11-15 21:53:45
Dla patologicznej ambicji zostawiłeś medycynę.
Nie jesteś pionier.
2019-11-15 21:50:50
Antypisior i antyklecha
No brawo za tą szczujnię!! Merytoryki "0" , ale szambo bezpodstawne owszem ..to tak po chrześcijańsku!!- jutro do kościoła do pierwszej ławki :))))
2019-11-15 21:12:09
Grodzki -
- jeśli dobrze szło ci w medycynie, zwłaszcza w chirurgii, to ciężki wstyd, sromota, że opuściłeś specjalistyczną pomoc ludziom. WSTYD. SROMOTA.
2019-11-15 21:10:30
*kalafior* - jak to kalafior - miazga. Trzeba szlauchem spłukać.
.
2019-11-15 20:52:08
kalafior
Ta Pani niestety to ten sam poziom co Krystyna Pawłowicz o zgrozo tez profesor więc trzeba wziąć dużą poprawkę na to co plecie.
2019-11-15 20:46:32
RP
Bardzo bogaty, następny etap to władza, niesPOdziewanie dostał i zupełny odlot /gest Mazowieckiego, orędzie itd,/
2019-11-15 20:38:00
Grodzki - baw się w klocki nie w politykę NARODU.
.
2019-11-15 20:36:09
Przepraszam za głos na PIS!!
Po tym "wiadrze pomyj" wyimaginowanym przez wyborców PIS utwierdziłem się w ZŁYM wyborze : NIGDY WIĘCEJ pis !!!
2019-11-15 20:33:31
Tym ktorzy piszą o przedawnieniu
być może w tak w rozumieniu prawa ale skoro akcje #metoo umożliwia powiedzieć że ktoś kogoś molestował 40 lat wcześniej to czemu nie poinformować w akcji #extortoo o wymuszania płacenia okupu?
2019-11-15 19:47:35
@ "czy Grodzki jest...."
Chłopaczki z jednej paczki.
2019-11-15 19:29:57
Czy Grodzki jest kumplem Gawłowskiego??
.
2019-11-15 18:59:57
czytam
Może wystarczyłoby ... 50 senatorów / i jeszcze np. takich , wobec których nie toczy się żadne postępowanie karne ?/ i ... 230 posłów ?
2019-11-15 18:24:30
cdn
Panie Grodzki wroc pan do leczenia.Kwiatki i koniak za udana operacje dozwolone.Ostatnie ''oredzie do narodu'' to farsa i kompromitacja''Przebywanie w towarzystwie Gawlowskiego i Kwiatkowskiego ,ktorzy sa na wolnosci tylko dlatego ,ze nadzwyczajna kasta wydala wojne rzadowi nie przynosi panu chwaly.
2019-11-15 18:12:18
Zakład?
Teraz pani dostanie nagrodę. Należy sie
2019-11-15 17:52:01
do @ Waldi
"Pan Marszałek" (kowal w odnowionej kuźni) nie "złoży doniesienie do Prokuratury i pozwie tą panią." Zakład? Babsztyl powinien trzymać "ryło" na uwięzi.
2019-11-15 17:46:27
Wawrzek
A ja mam nadzieję, że pan Marszałek w końcu zrealizuje program PIS-u i zlikwiduje pasożytniczą instytucję jaką jest po-buzkowy Senat a środki na jego dotychczasowe utrzymanie przeznaczy na Lecznictwo.Doświadczenie ma, gdyż będąc długoletnim reprezentantem rządzącej w Szczecinie PO, która likwidowała tu wszystko co można było zlikwidować to i z Senatem powinno mu pójść gładko.
2019-11-15 17:38:36
Olaboga
@Waldi a ty co brałeś?, ze tak atakujesz? wołał?, wołał, dała?, dała, ludzie znają bogatsze datki. Profesor Lekarz ma być bardziej święty niż Papież bo czasem musi leczyć Papieża.
2019-11-15 17:25:45
biela
Gdyby to nie była prawda, to uważam, że Pani Profesor nigdy by się nie odważyła postawić publicznie taki zarzut, mając na uwadze spore konsekwencje w przypadku kłamstwa. Ponadto Jej drugi wpis jednoznacznie potwierdza, że Pan Grodzki otrzymał 500 dolarów za operację, nie wystawiając faktury.
2019-11-15 17:24:08
Waldi
Pani Popiela na ma zdjecia z A Dudą i nie kryje sympatii do PIS,wiec te oskarżenia to czysty bolszewizm.Pan Marszałek powinien złożyc doniesienie do Prokuratury i pozwać tą panią.
2019-11-15 17:08:49
Narrow St.
Czy aby ta pani profesor nie jest koleżanką niejakiej Jacyny-Witt? Chamstwo na podobnym poziomie. ...i to wycofywanie się rakiem, gdy dostała pierwsze ostrzeżenie. Bezpodstawne oskarżanie jest karane. Proponuję mniejszą aktywność na FB, a więcej uwagi poświęcić - zaniechanej ostatnio - pracy naukowej.
2019-11-15 17:08:12
Wojciech D
Jak można takie haniebne pomówienia rzucać wobec najbardziej wybitnego w tym kraju torakochirurga, który swoją ciężką pracą i talentem uratował tysiące ludzi?? Jakim trzeba być podłym człowiekiem, żeby podpierać swoje świnskie zachowanie słowami byłego papieża?? Jako członek społeczności Uniwersytetu jestem skrajnie zbulwersowany, tym co zrobiła ta pani. Żądam od Rektora US aby powołał komisję dyscyplinarną i etyczną w tej sprawie. Nie możemy jako uczelnia sygnować takiej ludzkiej podłości!!!!
2019-11-15 17:05:54
Trudno. Nie wierzę mu.
.
2019-11-15 17:04:38
To dopiero początek.
To dopiero początek. Niedługo zgłoszą się kolejni uczestnicy programu 500 $ plus. Afery w PO to nie sensacja to norma.
2019-11-15 16:48:59
Kto jest autorem programu 500+
Pisowcy mówią , że to oni wymyślili. Teraz okazuje się , że profesor Grodzki ich wyprzedził o kilkanaście lat. To wizjoner. W Szczecinie są jeszcze osoby , które potwierdzą , że to pan profesor wymyślił ten program.
2019-11-15 16:42:49
Zawsze
się zastanawiam, co robić z takimi ludźmi jak pani prof. Agnieszka. Leczyć? Przytulić? Jak widać nigdy nie jest za późno, ani żaden tytuł naukowy nie jest przeszkodą, żeby opaść na samo D N O.
2019-11-15 16:38:35
Pi
Jak Pani moze tak robić. WSTYD również dla Pi
2019-11-15 15:22:34
Madry
Brali ido kieszeni chowali a w Zdunowie jeden wkajdankach wyjechal tez chirurg -ortopeda
2019-11-15 15:22:15
tak sobie
Szczucie i cytacik " z gazety".Obowiazkowy zestaw ..
2019-11-15 15:20:36
Bezprawnik
Oczywiście tępić takie hejterskie wpisy i oskarżenia w zarodku.Po wielu latach damulka obudziła się z letargu i przypomniała sobie że na łożu śmierci ukochanej jej osoby żądano"wiana". Takie czyny i zachowania zgłasza się odpowiednim organom niezwłocznie a nie bredzi teraz na portalach społecznościowych i oskarża.Co w tej sprawie zrobiła pani do tej pory-?
2019-11-15 15:17:22
Nototego
Szczucie i cytacik " z papieza".Obowiazkowy zestaw ...
2019-11-15 15:13:32
do @ Rita
"..Bardzo to dziwne,że po tylu latach.." Rita, ty jako "czarna parasolka" za_PO_mniałaś już iż inna "parasolka" po 40-u (czterdziestu) latach przy_PO_mniała sobie iż Polański chędożył ją, widocznie nieskutecznie. Przy_PO_mij sobie co wypisywałaś.
2019-11-15 15:07:45
do @ Oj tam, oj tam.
- "paragoniki" są wymagene gdy chce się udowodnić zapłatę i ew. zwrot kosztów. O tym przekonał się pewien Austriak i jego "papuga" niejaki "koń"... Wniosek- "kasa fiskalna" nawet w sraczu i kościele. Tak trzymać i nie popuszczać.
2019-11-15 15:01:57
Do US
Władze uczelni powinny wyjaśnić tą sytuację z panią mgr, prof. US, czy nie doszło do pomówienia osoby, ale takźe obniżenia rangi samej uczelni. Wpłaty w tamtych czasach podlegały odliczeniu od pdoof na podstawie dokumentu kasowego, albo z banku, i nie były obięte ewidencjonowaniem na kasach fiskalnych. Każdy czyn, nawet jakby co, podlega przedawnieniu, a ten na pewno zgodnie z kk uległ, w tym stanie rzeczy pani mgr, prof. US, powinna o tym wiedzieć.
2019-11-15 14:59:32
Rita
Wstyd pani profesor ! I naprawdę nie ma znaczenia ,że jest pani osobą mocno popierającą partię PiS ?Pamiętam pani działania w komitecie budowy pomnika L.Kaczyńskiego w Szczecinie i wspieranie kandydatury PiS mec.Sochańskiego na prezydenta Szczecina ... Bardzo to dziwne,że po tylu latach nagle - mimo wdzięczności za leczenie mamy- występuje pani z takim publicznym zarzutem wobec pana Marszałka Grodzkiego .Mam nadzieję ,że w najbliższym otoczeniu- wśród znajomych,sąsiadów,współpracowników-odczuje pani dezaprobatę za to niegodne i wstrętne zachowanie.
2019-11-15 14:50:56
as
pisowska dzi..a ,
2019-11-15 14:40:25
Oj tam, oj tam.
"Paragonik był ale wyblakł".
2019-11-15 14:38:45
PolakKatolik
Marszałek Grodzki nie od dziś jest osobą publiczną, można było dawno przy wcześniejszych wyborach wyciągać takie rzeczy, czyżby teraz było to na zamówienie polityczne?
2019-11-15 14:37:39
Profesorka
Ktoś nie umie przegrywać, BOOOOOOLI, OJ BOOOOOOOLI.......
2019-11-15 14:34:14
Prawda
Uratował mi życie i pieniędzy nie żądał, a wśród pacjentów krążyła opinia żeby nie iść do Profesora z czymkolwiek w ramach wdzięczności
2019-11-15 14:30:48
Prawda nas wyzwoli
Co ta pani ma wspólnego z PiS? Kto wie?
2019-11-15 14:26:54
Gość58
Żenada, nawrót pamięci po tylu latach i to akurat teraz, żenada ...
2019-11-15 14:25:09
Lalo
Olaboga, nie wytrzymom, inni mają a jo ni mom ! To takie Polskie, Narodowe, Swojskie i Patriotyczne.
2019-11-15 14:18:41
Robroy
Znam inmci pana i wiem że na pieniążkach społecznych mu nie zależy .przykład zdunowo. A znam to z zarządu
2019-11-15 14:08:14
Jak tam Jaguarek ???
.
2019-11-15 13:39:39