Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Skubi i moc dobrego

Data publikacji: 12 kwietnia 2021 r. 08:46
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2021 r. 08:46
Skubi i moc dobrego
III edycja Dnia Dobroczynności odbędzie się w ogródku przy ul. Ojca Beyzyma, za tydzień. Jednak już teraz można ruszyć z pomocą - wesprzeć podopiecznych TOZ - szczególnie Skubiego - np. kupując produkt lub usługę wystawioną na licytację internetową (FB). Fot. TOZ  

W Szczecinie Dzień Dobroczynności dla "braci mniejszych" w potrzebie nie jest jednorazowym wydarzeniem. Lecz cyklem spotkań pod egidą Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tym razem odbędzie się w ogródku przy ul. Ojca Beyzyma, za kilka dni. Jednak już teraz można ruszyć z pomocą - wesprzeć podopiecznych TOZ np. uczestnicząc w okolicznościowej aukcji internetowej.

Dwie pierwsze edycje Dnia Dobroczynności zawładnęły "Kamienicą w lesie", czyli kameralną kawiarnią literacką, jaką przy ul. Pocztowej 19 prowadzi Monika i Konrad Szymanik. Tym razem miejscem spotkania szczecińskich zwierzolubów, miłośników pysznych ciast i aromatycznej kawy, będzie ogródek przy siedzibie TOZ - czyli przy ul. Ojca Behyzyma 17.

- 17 i 18 kwietnia w naszym ogródku będziecie mogli spotkać behawiorystów i z nimi porozmawiać. Podobnie jak i napić się kawy i zjeść ciastko. Monika i Konrad z Pocztowej 19 będą z nami całą niedzielę. Za to w sobotę możecie spróbować m.in. pysznych bez Hani ze "Szczecińskiej bezy". Zapraszamy również na konkursy: będzie można wygrać drobiazgi dla swoich kotów lub psów - zachęca Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału TOZ.

To za tydzień - jednak już teraz na stronie wydarzenia można wziąć udział w otwartych licytacjach drobnych przedmiotów: od zabawek dla kociaków i psiaków, przez narzędzia groomerskie i vouchery do SPA, po biżuterię. Z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W szczególności dla Skubiego.

- Tym razem Dzień Dobroczynności będzie miał swojego bohatera: psiaka Skubiego. Środki zebrane w ramach akcji będą przeznaczone na pokrycie kosztów jego diagnostyki - mówi prez. Karolina Winter-Zielińska. - Dzięki dotychczas przeprowadzonym badaniom wiemy, że jego problemy z oddychaniem są następstwem doznanego urazu: przez uszkodzone oskrzele tworzy się odma. Psiak ma również problemy gastryczne. Czeka go więc długie leczenie i kolejne badania. Chłopak jeśli nie przebywa w przylecznicowym szpitaliku, to jest w domu tymczasowym. Można dorzucić złotówkę od siebie na jego leczenie za pośrednictwem portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/e4sdc7).

Pomóc można również w realu. Już teraz. Przynosząc karmę (najlepiej mokrą), koce, żwirek, rękawiczki jednorazowe do siedziby TOZ lub dorzucając parę złotych do stojącej tam skarbonki.

- Zapraszamy na licytacje, konkursy, ciacho i kawę - do udziału w III Dniu Dobroczynności zachęca Karolina Winter-Zielińska. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA