Niedziela 25 września 2022r. 
REKLAMA

Pomoc zwierzętom (także) po godzinach

Data publikacji: 2021-03-25 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:23
Pomoc zwierzętom (także) po godzinach
Fot. Sylwia Dudek  

Pomoc zwierzętom nie ma barw politycznych - uznali szczecińscy radni i w kolejnych interpelacjach zabiegają, aby magistrat oraz jednostki mu podległe odpowiedziały na „pilną potrzebę zorganizowania opieki nocnej oraz świątecznej dla zwierząt właścicielskich" w Szczecinie.

Apelowali o to zarówno radni Koalicji Obywatelskiej - Dominika Jackowski, Patryk Jaskulski, Przemysław Słowik oraz Łukasz Kadłubowski, jak również Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztof Romianowski. Za każdym razem odpowiedź urzędników miasta była podobna, a sprowadzała się do twierdzenia: „zapewnienie opieki zwierzętom właścicielskim nie należy do zadań gminy".

Takie też stanowisko właśnie powtórzyła zastępczyni prezydenta Szczecina Anna Szotkowska, odpowiadając na interpelację radnej niezrzeszonej Edyty Łongiewskiej-Wijas. Choć ta postulowała uruchomienie całodobowej pomocy lekarsko-weterynaryjnej dla zwierząt właścicielskich na konkretnych zasadach: partnerstwa publiczno-prywatnego.

- W ustawie o partnerstwie publiczno-prywatnym, każdy podmiot publiczny może angażować się w partnerstwo tylko w zakresie, w jakim

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-03-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA