środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pocztowa 19, czyli dużo dobrego

Pocztowa 19, czyli dużo dobrego

Pocztowa 19, czyli dużo dobrego
Data publikacji: 2020-10-17 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-18 16:01
Wywietleń: 968 479080

Czy Dzień Dobroczynności musi być raz w roku? Na pewno nie przy ul. Pocztowej 19, czyli w niezwykłej szczecińskiej "Kamienicy w lesie". Na co najlepszym dowodem jest kolejne wydarzenie, zaplanowane pod owym klimatycznym adresem dla wsparcia podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie.

Pierwsza edycja Dnia Dobroczynności odbyła się na początku września. Spotkała się z ogromnym przyjaznym zainteresowaniem szczecinian, dzięki czemu przyniosła dużo dobrego: wpływy z licytacji, karma oraz rozmaite akcesoria groomerskie trafiły do skrzywdzonych przez los i ludzi bezdomniaków pozostających pod opieką TOZ.

Dzień Dobroczynności cyklicznie

Organizatorki akcji - w tej roli Monika Szymanik oraz Julia Stankiewicz - postanowiły więc przekształcić zaplanowane jako okazjonalne wydarzenie w cykliczne. I zacumować je na dłużej właśnie przy ul. Pocztowej 19. Gdzie - przypomnijmy - właśnie pani Monika wraz z mężem prowadzi kameralną kawiarnię literacką, w której nie tylko można przyjemnie spędzić czas, kosztując aromatycznych naparów i pysznych ciast, kupić i poczytać książkę, ale też nadać pocztówkę z klimatycznym zdjęciem zrobionym przez gospodynię a zarazem autorkę „Kamienicy w lesie".

- Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Dnia Dobroczynności. Będzie to czas, kiedy zjednoczymy siły, aby wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - zachęcają organizatorki wydarzenia. - Możecie pomóc przynosząc karmę lub inne produkty niezbędne zwierzakom, wrzucając chociaż parę złotych do puszki TOZ-u. Albo też kupując produkt lub usługę wystawioną na licytację. Tego dnia, poza przepyszną kawą z rąk najlepszych baristów, na Pocztowej 19 będzie można porozmawiać na wszelkie psie tematy, skorzystać z porady psycholożki zwierząt. Odwiedzi nas również Gabi - jeden z psiaków pod opieką TOZ-u. Być może to będzie dla niej szczęśliwy dzień, w którym znajdzie swój dom?

Dla TOZ-u

Same o pomoc nie zdołają prosić: skrzywdzone bezdomne zwierzęta. Na co dzień je ratuje z opresji, wydobywa z nieludzkich warunków, leczy, przywraca zaufanie do ludzi, szuka i znajduje nowe domy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Skala potrzeb jest ogromna. Natomiast TOZ jest organizacją pożytku publicznego, więc pomaga na miarę środków pozyskanych od osób nieobojętnych na los "braci mniejszych" - szlachetnych darczyńców.

Każdy ma szansę znaleźć się w tym elitarnym gronie. Dać z siebie coś na rzecz zwierząt w potrzebie. Choćby przy okazji drugiej edycji Dnia Dobroczynności na Pocztowej 19 - "Kamienicy w lesie" odbędzie się już w najbliższą niedzielę (18 października), a potrwa w godz. 9-19. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

DLACZEGO
A DLACZEGO PSY BEZ KAGANCA
2020-10-18 15:43:35
maniek
Piękna inicjatywa. Brawo! To jest czyste dobro.
2020-10-18 10:14:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie