Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Skrzyżowanie Janickiego z Rostworowskiego. Pomysł dobry, ale wykonanie...

Data publikacji: 02 grudnia 2018 r. 08:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:26
Skrzyżowanie Janickiego z Rostworowskiego. Pomysł dobry, ale wykonanie...
 

Zdaniem mieszkańców szczecińskiego Pogodna, skrzyżowanie ul. Janickiego z ul. Rostworowskiego jest niebezpieczne ze względu na ograniczające widoczność parkujące tu wszędzie samochody. Na ich wniosek miasto ustawiło więc słupki. Teraz jest… tak jak było.

Sytuacja na krzyżówce w ogóle się nie zmieniła. Powód jest jeden: słupki ustawiono w złym miejscu. Złośliwi dodają, że wkopano je tam, gdzie było łatwiej.

– Postulowaliśmy, żeby słupki ustawić tak, by uniemożliwić kierowcom parkowanie przy samym skrzyżowaniu. Co zrobili? – pyta pan Adam. – Wkopali słupki w miejscu, w którym nie spełniają swojego zadania – samochody stoją tak, jak stały. Szkoda fatygi i pieniędzy – macha ręką nasz Czytelnik.

Chodzi o skrzyżowanie ulic Janickiego i Rostworowskiego, po stronie sklepu. Samochody stoją tam od zawsze – na obu ulicach. Z tym, że wzdłuż ul. Janickiego parkują na jezdni, na ul. Rostworowskiego jednym kołem wjeżdżają na chodnik. Okolicznym mieszkańcom chodziło o to, by kierowcy nie pozostawiali swoich aut przy samym zakręcie – przede wszystkim na ul. Rostworowskiego. Co miałoby im to uniemożliwić? Słupki wkopane przy krawężniku!

Po ich interwencji zdecydowano, że rzeczywiście, barierki są tu potrzebne – najwyraźniej służby uznały, że częściowo parkujące na chodniku auta faktycznie przeszkadzają pieszym, a kierowcom ograniczają widoczność. Wkopano więc słupki wzdłuż ul. Janickiego przy samym krawężniku, choć pojazdy nigdy nie wjeżdżały na trawnik. Na ul. Rostworowskiego przeciwnie – teraz niepotrzebnie oddzielają one trotuar od reszty terenu. A auta dalej stoją na chodniku. Sytuacja w ogóle się nie zmieniła. Jest, jak było – może trochę trudniej przejechać wózkiem między samochodami.

Tekst i fot. Leszek WÓJCIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej
2018-12-02 16:07:29
1. słupków nie montuje się w jezdni, także te w zieleńcu są dobrze postawione, bo tam też parkowali - teraz jedynie działać może Straż Miejska 2. w drugim miejscu pojazdy wjeżdżały na zieleniec, stąd jest teraz klepisko. Już nie będą wjeżdżać. A słupków nie można było zamontować w chodniku bo jest za wąski. Tu też jedynie Straż Miejska. 3. w ww. lokalizacjach można jeszcze zamontować znaki zakazu zatrzymywania się i znak z holownikiem, ale ile może być tych znaków...
czytelnik
2018-12-02 13:13:41
Bo łatwiej było wkopać słupki w ziemię, niż wiercić otwory w płytach chodnikowych ;) Jestem ciekaw jakimi kryteriami kierują się osoby decydujące o postawieniu takich słupków w danym miejscu. Na ul. Bytomskiej (w pobliżu Straży Pożarnej) wykonano remont chodnika, po czym poniszczono nowe płytki chodnikowe montując "stado" słupków. Po tej "operacji" chodnik wygląda źle. Co ciekawe w tym miejscu nigdy nie było problemów z parkującymi samochodami bo w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma żadnego budynku.
Pogodniak
2018-12-02 11:36:28
@do Pieszy.Oddział Straży Miejskiej na Pogodnie to fikcja.Załogę SM "w pracy" na Pogodnie zastać to tak jak trafić w totolotka.Pozorują swoją obecność w służbie,jedynie do tego,że przejadą dwa razy w czasie pełnienia służby po głównej ulicy Mickiewicza i tyle się ich widzi.Żadnej własnej inicjatywy i podejmowania interwencji-żadnej !!!. No chyba,że będzie jakaś medialna akcja,nagonka-wówczas kolejna pozoracja i wzmożona aktywność.Parkujące na Pogodnie samochody byle jak i byle gdzie to patologia i sytuacja której Straż Miejska i Policja kompletnie nie dostrzegają i zwyczajnie lekceważą.Przykład np.Ryneczek Pogodno i tamtejsza "strefa" lub wyjazdy,wyjazdy na posesja czy garaży na Mickiewicza.Takich stref jest cała masa-a strażnicy po prostu rżną głupa,pobierają kasę niesłusznie im się należącą bo zwyczajnie odwalają bumelkę a nie służą.Ciekawe jak oni są z tej służby rozliczani,i jakie piszą farmazony w swoich notatnikach za czas spędzony w służbie.Bardzo bym chciał taki notatnik zobaczyć.
Mm
2018-12-02 10:29:15
Samochody nie stoją tam od zawsze tylko od czasu przebudowy koszar w mieszkania i za sprawą uniwersytetu
propozycja dla ZDiTM
2018-12-02 10:13:44
Polecam ZDiTM zainstalowanie takich słupków na zielonych skwerkach rozdzielających ukośne miejsca parkingowe przy ul. Potulickiej, dopóki jeszcze do końca nie zostały zdewastowane przez parkujących na nich troglodytów.
Pieszy
2018-12-02 09:19:28
Straż miejska laweta kilka zwyżek raz drugi trzeci może coś sebixsy i karyny nauczy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA