Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Skradzioną broń trzymał w mieszkaniu

Data publikacji: 02 września 2016 r. 13:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Skradzioną broń trzymał w mieszkaniu
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Dwa sztucery, dubeltówkę i amunicję – takie przedmioty znaleźli policjanci u 25-letniego mieszkańca powiatu drawskiego. Broń trzymał w domu nielegalnie, na dodatek została wcześniej skradziona.

Policjanci z Komisariatu w Bornem Sulinowie zgromadzili informacje, z których wynikało, że 25-latek posiada broń i amunicję bez zezwolenia, a przedmioty mają pochodzić z przestępstwa. Wspólna praca policjantów z Czaplinka, Drawska Pomorskiego i Szczecinka doprowadziła do zatrzymania mężczyzny. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli broń myśliwską – dwa sztucery i dubeltówkę oraz kilka sztuk amunicji.

Przypuszczenia się potwierdziły. 25-latek nie miał zezwolenia na posiadanie broni. Arsenał, który u niego znaleziono, należał do kogoś innego. Broń została skradziona na początku sierpnia.

– Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 10 lat więzienia – informuje asp. sztab. Irena Kornicz.

(reg)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA