wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Skandal czy zapomniany login?

Skandal czy zapomniany login?

Skandal czy zapomniany login?
Data publikacji: 2015-09-29 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 3038 24747

Kilka lub kilkanaście osób dziennie ma problem z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego - tak twierdzą pracownicy Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Szczecinie. Zdaniem rodziców, kłopoty nie wynikają tylko z niemożności sprawnego korzystania z elektronicznej formy dziennika, ale bywa i tak, że dane zapisane przez nauczycieli nie wyświetlają się potem opiekunom ucznia.

W większości szczecińskich szkół prowadzonych przez magistrat, rodzice mogą na bieżącą sprawdzać oceny swoich dzieci za pomocą dziennika elektronicznego. Ale nie tylko. W dzienniku są też zapisywane takie informacje, jak choćby planowane klasówki, wyjścia do teatru czy kina, szkolne festyny, również obecności i nieobecności dziecka. Sprawdzając codziennie dziennik, ma się niemal pełną wiedzę o postępach lub nie swojej pociechy, a także o tym, co dzieje się w szkole. Oczywiście pod warunkiem, że nauczyciele i dyrekcja na bieżąco wpisują wszelkie informacje. Zdarza się bowiem i tak, że nauczyciele uzupełniają oceny w dzienniku internetowym dopiero... pod koniec semestru.

Rodzice mający dzieci w wieku szkolnym, wiedzą o tym, że dostępność do dziennika elektronicznego jest możliwa m.in. dzięki loginowi otrzymanemu ze szkoły. Taki login osobno otrzymują oboje opiekunowie dziecka - mama i tata, a należy go potem wpisać w odpowiednie rubryki na miejskim portalu edukacyjnym - www.pe.szczecin.pl. Jak się okazało, po wakacjach zdarzali się rodzice, którzy zapomnieli swojego hasła albo loginu.

Monika Gapińska

Czytaj więcej w „Kurierze Szczecińskim"

 

Komentarze

Historia
Kiedyś był zwykły dzienniczek ucznia i nie było problemów.
2015-09-30 06:08:18
gh
@w szkole podst 68 nie wpisują na bieżąco ocen Jako rodzic często miałem problemy z czasem operacji. A ja tylko przeglądałem. Ciekawe były wpisy ocen ok północy, ok 2-3 w nocy. Ale przestałem się dziwić kiedy miałem okazję widzieć nauczyciela, który usiłował wprowadzać dane. Zawieszanie się programu, wyrzucanie użytkownika, długie oczekiwanie na zalogowanie. Podejrzewam, że serwery są za słabe na taką bazę, a po drugie wiele do życzenia pozostawiają przepustowości łącz w szkołach.
2015-09-30 05:46:24
Noname
A czy pani redaktor była uprzejma dowiedzieć się czy każdy nauczyciel korzystający z e-dziennika ma dedykowany dla niego komputer (laptop, tablet), który umożliwiałby mu pracę z e-dziennikiem na bieżąco??
2015-09-29 21:58:41
nomad
Brednie, nie działa w wielu klasach - powinno się zwrócić pieniądze wydane na ten niewypał!!!
2015-09-29 20:24:01
w szkole podst 68 nie wpisują na bieżąco ocen
wielka porażka ten dziennik, miał służyć lepszym kontaktom rodziców ze szkoła a najsłabsze ogniwo - nauczyciel jest leniem i nie wpisuje na bieżąco ocen, tylko przed wywiadówką hurtowo. Jak rodzic ma na bieżąco kontrolować oceny? Nauczyciele nie odpowiadają na wiadomości od rodziców, nie wpisują terminów sprawdzianów.... porażka totalna przez lenistwo nauczycieli i braku kontroli dyrektorstwa albo brak podstawowych umiejętności obsługi komputera.
2015-09-29 19:18:51
att
elektroniczny dziennik w wersji "szczecińskiej" to kompletna porażka. Rejestracja i logowanie opisane w artykule to jedno. Ale jak wygląda iDziennik PO udanej próbie zalogowania to już katastrofa. Wygląd, funkcjonalności, niezgodności z przeglądarkami to chciałoby się powiedzieć lata 90te.
2015-09-29 15:26:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie