Wtorek, 21 maja 2024 r. 
REKLAMA

Gimnazjaliści na start!

Data publikacji: 18 kwietnia 2016 r. 06:50
Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2017 r. 18:49
Gimnazjaliści na start!
 

Dziś najważniejszy dzień dla uczniów trzecich klas gimnazjów w całej Polsce. Rozpoczynają trzydniowy sprawdzian wiedzy z trzech lat nauki. Od poniedziałku do środy czeka ich pięć lub sześć egzaminów.

W Szczecinie przystąpi do nich ponad 3 tysiące uczniów, w całym kraju ponad 360 tysięcy. Egzamin gimnazjalny jest obowiązkowy i ma większe znaczenie w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej niż świadectwo ukończenia gimnazjum.

Gimnazjaliści codziennie przystępować będą do dwóch egzaminów: o godz. 9 i 11. Poniedziałek rozpocznie się sprawdzeniem wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych. Na rozwiązanie zadań z historii i wos-u uczniowie będą mieli 60 min. Następnie po godzinnej przerwie odbędzie się egzamin z języka polskiego, który potrwa 90 min. We wtorek, jako pierwszy odbędzie się godzinny egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii), a po godzinie egzamin z matematyki trwający 90 min. W środę gimnazjaliści wykażą się znajomością języka obcego nowożytnego na dwóch poziomach. O godz. 9 pisać będą egzamin na poziomie podstawowym. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Oba egzaminy trwają po 60 min. Pierwszy jest obowiązkowy dla wszystkich, drugi piszą tylko ci uczniowie, którzy zdawanego języka uczyli się od szkoły podstawowej oraz chętni. ©℗

(el)

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA