wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Nauka > Gimnazjaliści na start!

Gimnazjaliści na start!

Gimnazjaliści na start!
Data publikacji: 2016-04-18 06:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1680 128544

Dziś najważniejszy dzień dla uczniów trzecich klas gimnazjów w całej Polsce. Rozpoczynają trzydniowy sprawdzian wiedzy z trzech lat nauki. Od poniedziałku do środy czeka ich pięć lub sześć egzaminów.

W Szczecinie przystąpi do nich ponad 3 tysiące uczniów, w całym kraju ponad 360 tysięcy. Egzamin gimnazjalny jest obowiązkowy i ma większe znaczenie w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej niż świadectwo ukończenia gimnazjum.

Gimnazjaliści codziennie przystępować będą do dwóch egzaminów: o godz. 9 i 11. Poniedziałek rozpocznie się sprawdzeniem wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych. Na rozwiązanie zadań z historii i wos-u uczniowie będą mieli 60 min. Następnie po godzinnej przerwie odbędzie się egzamin z języka polskiego, który potrwa 90 min. We wtorek, jako pierwszy odbędzie się godzinny egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii), a po godzinie egzamin z matematyki trwający 90 min. W środę gimnazjaliści wykażą się znajomością języka obcego nowożytnego na dwóch poziomach. O godz. 9 pisać będą egzamin na poziomie podstawowym. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Oba egzaminy trwają po 60 min. Pierwszy jest obowiązkowy dla wszystkich, drugi piszą tylko ci uczniowie, którzy zdawanego języka uczyli się od szkoły podstawowej oraz chętni. ©℗

(el)

Fot. (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie