sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szyby w 16 miesięcy

Szyby w 16 miesięcy

Szyby w 16 miesięcy
Data publikacji: 2015-11-06 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1779 35898

Piątek, 6 listopada 2015 r. To data historyczna dla dziejów dawnej alei kwiatowej na pl. Żołnierza Polskiego. Po 16 miesiącach od wypadku, na skutek którego została zniszczona spora część jego zachodniej elewacji wraz z drzwiami, pawilon zwany szklaną pułapką odzyskuje dawną formę. Znikają płyty maskujące miejsca po zbitych szybach. Ich miejsce zajmują tafle szkła.

Niestety, pozostałe ze zbitych szyb (od strony słonecznego zegara) będą jeszcze musiały poczekać na wymianę. Czy zajmie się tym poprzedni administrator pawilonu, czyli Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, czy może nowy - Zakład Usług Komunalnych? Dla szczecinian to sprawa drugorzędna. Ważne, by pawilon, będący częścią inwestycji wartej 8 milionów złotych, wreszcie przestał szpecić centrum miasta.

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI/Robert STACHNIK

Szyby w 16 miesięcy Szyby w 16 miesięcy

Komentarze

Szczecinianin
Szpeci cały ten potworek jaką jest przebudowana dawna aleja a nie kilka zbitych szyb. Koszt dla zrealizowania chorego pomysłu pewnego biura architektonicznego 10 mln winien pokryć decydent tej inwestycji a nie mieszkańcy Szczecina. Pokrętna obrona tego pomysłu przez jego twórcę o przestrzeni i pamięci jest nie do przyjęcia. Przestrzeń ma służyć mieszkańcom i być im przyjazna, o czym świadczy wynik głosowania na budżet obywatelski. Tak zniszczono również Plac Solidarności tworząc betonowy bunkier. No cóż gospodarzy miasta sami wybraliśmy.
2015-11-06 14:56:48
JaKto
Przestanie szpecić jak TYLKO go się usunie i przestanie straszyć, śmieszyć i generować straty.Tego nikt nie jest w stanie utrzymać bez dopłat z niczyjej kasy miejskiej- naszej, nie mylić UM.
2015-11-06 14:50:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie