Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sesja RM tylko na papierze

Data publikacji: 02 sierpnia 2016 r. 06:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Sesja RM tylko na papierze
 

Nie będzie zapisów audio z obrad Rady Miasta Szczecin na stronach magistratu. Choć są takie możliwości techniczne.

Z wnioskiem o publikowanie zapisów audio z przebiegu sesji Rady Miasta na internetowych stronach magistratu zwrócił się radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni). Jego zdaniem, to powszechna praktyka w innych gminach, m.in. w Gryfinie. Okazuje się jednak, że w Szczecinie się nie uda. Dlaczego - wyjaśnia sekretarz miasta Ryszard Słoka.

- Zgodnie z Regulaminem Rady Miasta, Biuro Rady Miasta sporządza protokół z sesji RM, który stanowi jedyną formalną dokumentację przebiegu posiedzenia. Dla prawidłowego sporządzenia protokołu pracownik BRM korzysta z dźwiękowego zapisu przebiegu obrad. Po przyjęciu protokołu zapis dźwiękowy ulega likwidacji.” Biorąc pod uwagę powyższe, Wydział Informatyki nie może publikować zapisów audio z przebiegu sesji na stronach Urzędu Miasta Szczecin, choć z technicznego punktu widzenia istnieje taka możliwość - stwierdził Słoka.

Aktualnie można słuchać przebiegu sesji RM w dniu obrad. Są one transmitowane "na żywo" na stronie internetowej miasta. Według zapewnień magistratu obrady radnych mają być transmitowane video po wyremontowaniu i zaadaptowaniu na nową salę sesyjną pomieszczeń po byłej Filharmonii Szczecińskiej (lewe skrzydło Urzędu Miasta). Zakończenie prac przewidziane jest na grudzień 2017 roku.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 2 sierpnia 2016 r.

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Winnicki vel Korbowicz
2016-08-02 22:34:34
Ja to zaraz panstwu wszystko wytlumacze...
Ixi
2016-08-02 18:24:04
O, witamy Jerzego Bielca aka George White na forum
k-2
2016-08-02 11:04:57
Cza aby pan Słoka to nie osoba figurująca w zasobach IPN-u jako jakiś TW?
Nie pierwszy raz....
2016-08-02 07:57:24
Czy pan odpowiadający ma mieszkańców Szczecina (a w szczególności Radnego, który zadał pytanie) za osoby niedorozwinięte umysłowo, czy, nie daj Boże, sam ma o sobie aż tak niskie zdanie? Fonia z sesji Rady Miasta Szczecin jest nagrywana, potem pracownik Biura Rady Miasta odsłuchuje zapis sesji i sporządza protokół, następnie odsłuchiwany zapis jest kasowany, jednak Wydział Informatyki nie może zapisu publikować na stronach, choć jest to technicznie możliwe. Bareja wiecznie żywy. Już można było sobie darować podawanie faktu, że jest to technicznie możliwe, to przynajmniej byłby jakiś argument, a tu...szkoda pisać. Najsmutniejsze jest, że przy tym ośmieszają się najważniejsze osoby w Szczecinie, które powinny świecić przykładem rozumu i logiki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA