Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Sesja w toku. Nowi radni i nowy przewodniczący (akt. 1)

Data publikacji: 17 listopada 2015 r. 11:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Sesja w toku. Nowi radni i nowy przewodniczący
 

Rada Szczecina pracuje już ponownie w pełnym składzie. Wtorkowe obrady rozpoczęło uzupełnienie jej składu o troje nowych radnych. Personalne roszady to pokłosie wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

Trzech „starych" radnych przesiadło się już do nowych foteli: sejmowych Artur Szałabawka z PiS i Arkadiusz Marchewka z PO, a do senatorskiego jego kolega partyjny Tomasz Grodzki. Nowym przewodniczącym rady został Łukasz Tyszler, dotychczasowy szef klubu PO. Nową twarzą w samorządowych ławach jest Małgorzata Gadomska. Objęła mandat po Arkadiuszu Marchewce. Jest nauczycielką przedsiębiorczości w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, działa w Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym SIMP. Nie należy do PO, ale zadeklarowała, że wejdzie do jej klubu w radzie.

Debiutuje w samorządzie Szczecina także 27-letni Wojciech Dorżynkiewicz (on zastąpił Tomasza Grodzkiego), który mandat uzyskał dzięki startowi w ubiegłorocznych wyborach do rady z listy PO jeszcze jako jej członek i uzyskał kolejno najwyższą liczbę głosów. Działacz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci", wiceprzewodniczący Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Pomeraniak, absolwent politologii Uniwersystetu Szczecińskiego. W latach 2009-2013 pracował w biurze ówczesnego europosła Sławomira Nitrasa. Oddał legitymację partyjną i w ostatnich wyborach do parlamentu wspierał KW Nowoczesnej Ryszarda Petru. Dołączy do grona radnych niezrzeszonych.

Po Arturze Szałabawce, dotychczasowym przewodniczącym rady, w roli radnego ponownie pojawił się zaś 58-letni Witold Dąbrowski, zarządca nieruchomości i wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zdrowie, który był już radnym PiS dwóch kadencji, działacz Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia „Od Nowa", były osiedlowiec z Pomorzan, absolwent Politechniki Szczecińskiej.

Zakończyło się już także glosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego rady. Kandydat byłt tylko jede n. Zgodnie z wcześniejszymii miedzyklubowymi ustaleniami, zgłoszony został Łukasz Tyszler, dotychczasowy szef klubu PO. Za wyborem Tyszlera Głowalo 17 z 27 radnych, przeciw było 5 i wstrzymało się 5. Tuż po wyborze Tyszler deklarował, że postara się wypełniać godnie powierzoną mu funkcję, godzić i wypracowywać wspólne stanowiska przy jak najniższym poziomie niepotrzebnych emocji . Funkcję będzie pełnił przez najbliższy rok obecnej kadencji rady. Wedle umowy między klubami o tzw. rotacji, zrzeknie się jej jesienią 2016 r. i wtedy swojego przewodniczącego wskaże prezydencki klub Bezpartyjni. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Robert STACHNIK

Na zdjęciu: nowym przewodniczącym rady został Łukasz Tyszler.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

24h
2015-11-17 11:12:16
Chyba niektóre osoby mają ponad 24-godzinną dobę, skoro znajdują czas na sumienne pełnienie swoich wszystkich funkcji i etatów.
Jak to...?
2015-11-17 10:34:12
W Warszawie ma juz Rzadzic PiS a w Szczecinie jeszcze resztki z PO-stkomunistow... ??
Szczerbaty,
2015-11-17 10:30:08
Hmm..., jak patrze na to zdjecie, to od razu zaczynaja bolec mnie moje ostatnie 4 zeby...i sam nie wiem dlaczego ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA