niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sesja w toku. Nowi radni i nowy przewodniczący

Sesja w toku. Nowi radni i nowy przewodniczący (akt. 1)

Sesja w toku. Nowi radni i nowy przewodniczący
Data publikacji: 2015-11-17 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 610 38083

Rada Szczecina pracuje już ponownie w pełnym składzie. Wtorkowe obrady rozpoczęło uzupełnienie jej składu o troje nowych radnych. Personalne roszady to pokłosie wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

Trzech „starych" radnych przesiadło się już do nowych foteli: sejmowych Artur Szałabawka z PiS i Arkadiusz Marchewka z PO, a do senatorskiego jego kolega partyjny Tomasz Grodzki. Nowym przewodniczącym rady został Łukasz Tyszler, dotychczasowy szef klubu PO. Nową twarzą w samorządowych ławach jest Małgorzata Gadomska. Objęła mandat po Arkadiuszu Marchewce. Jest nauczycielką przedsiębiorczości w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, działa w Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym SIMP. Nie należy do PO, ale zadeklarowała, że wejdzie do jej klubu w radzie.

Debiutuje w samorządzie Szczecina także 27-letni Wojciech Dorżynkiewicz (on zastąpił Tomasza Grodzkiego), który mandat uzyskał dzięki startowi w ubiegłorocznych wyborach do rady z listy PO jeszcze jako jej członek i uzyskał kolejno najwyższą liczbę głosów. Działacz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci", wiceprzewodniczący Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Pomeraniak, absolwent politologii Uniwersystetu Szczecińskiego. W latach 2009-2013 pracował w biurze ówczesnego europosła Sławomira Nitrasa. Oddał legitymację partyjną i w ostatnich wyborach do parlamentu wspierał KW Nowoczesnej Ryszarda Petru. Dołączy do grona radnych niezrzeszonych.

Po Arturze Szałabawce, dotychczasowym przewodniczącym rady, w roli radnego ponownie pojawił się zaś 58-letni Witold Dąbrowski, zarządca nieruchomości i wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zdrowie, który był już radnym PiS dwóch kadencji, działacz Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia „Od Nowa", były osiedlowiec z Pomorzan, absolwent Politechniki Szczecińskiej.

Zakończyło się już także glosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego rady. Kandydat byłt tylko jede n. Zgodnie z wcześniejszymii miedzyklubowymi ustaleniami, zgłoszony został Łukasz Tyszler, dotychczasowy szef klubu PO. Za wyborem Tyszlera Głowalo 17 z 27 radnych, przeciw było 5 i wstrzymało się 5. Tuż po wyborze Tyszler deklarował, że postara się wypełniać godnie powierzoną mu funkcję, godzić i wypracowywać wspólne stanowiska przy jak najniższym poziomie niepotrzebnych emocji . Funkcję będzie pełnił przez najbliższy rok obecnej kadencji rady. Wedle umowy między klubami o tzw. rotacji, zrzeknie się jej jesienią 2016 r. i wtedy swojego przewodniczącego wskaże prezydencki klub Bezpartyjni. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Robert STACHNIK

Na zdjęciu: nowym przewodniczącym rady został Łukasz Tyszler.

 

Komentarze

24h
Chyba niektóre osoby mają ponad 24-godzinną dobę, skoro znajdują czas na sumienne pełnienie swoich wszystkich funkcji i etatów.
2015-11-17 11:12:16
Jak to...?
W Warszawie ma juz Rzadzic PiS a w Szczecinie jeszcze resztki z PO-stkomunistow... ??
2015-11-17 10:34:12
Szczerbaty,
Hmm..., jak patrze na to zdjecie, to od razu zaczynaja bolec mnie moje ostatnie 4 zeby...i sam nie wiem dlaczego ??
2015-11-17 10:30:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie