wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Personalne meblowanie rady

Personalne meblowanie rady

Personalne meblowanie rady
Data publikacji: 2015-11-17 09:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1642 38054

Wtorkową sesję rady Szczecina rozpocznie ślubowanie nowych radnych. Personalne roszady to pokłosie wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu. Trzech „starych" radnych przesiadło się już do nowych foteli: sejmowych Artur Szałabawka z PiS i Arkadiusz Marchewka z PO, a do senatorskiego jego kolega partyjny Tomasz Grodzki. Dziś wybrani też zostaną nowy przewodniczący rady i jeden z jego zastępców.

Nową twarzą w samorządowych ławach będzie Małgorzata Gadomska. Obejmie mandat po Arkadiuszu Marchewce. Jest nauczycielką przedsiębiorczości w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, działa w Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym SIMP. Nie należy do PO, ale zadeklarowała, że wejdzie do jej klubu w radzie.

Debiutantem będzie również 27-letni Wojciech Dorżynkiewicz (on zastąpi Tomasza Grodzkiego), który mandat uzyskał dzięki startowi w ubiegłorocznych wyborach do rady z listy PO jeszcze jako jej członek i uzyskał kolejno najwyższą liczbę głosów. Działacz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci", wiceprzewodniczący Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Pomeraniak, absolwent politologii Uniwersystetu Szczecińskiego. W latach 2009-2013 pracował biurze ówczesnego europosła Sławomira Nitrasa. Oddał legitymację partyjną i w ostatnich wyborach do parlamentu wspierał KW Nowoczesnej Ryszarda Petru. Zamierza dołączyć do grona radnych niezrzeszonych.

Po Arturze Szałabawce, dotychczasowym przewodniczącym rady, w roli radnego ponownie pojawi się zaś 58-letni Witold Dąbrowski, zarządca nieruchomości i wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zdrowie, który był już radnym PiS dwóch kadencji, działacz Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia „Od Nowa", były osiedlowiec z Pomorzan, absolwent Politechniki Szczecińskiej.

Umowa o tzw. rotacji w obsadzie funckji przewodniczącego rady zakłada, że na najbliższy rok wybrany do tej roli zostanie reprezentant PO. Według wcześniej poczynionych ustaleń miałby nim zostać Łukasz Tyszler. A jedną z nowych wicperzewodniczących w miejsce po Arkadiuszu Marchewce z kolei rekomendowana przez klub i powiatowy zarząd PO Grażyna Zielińska, dotąd wiceszefowa klubu partii w radzie. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Jak jest a jak powinno.
Jeżeli ktoś startuje z listy danego ugrupowania politycznego to nie ma zmiłuj. Albo przyjmuje mandat i dołącza do radnych tego ugrupowania (w końcu wyborcy głosowali na kogoś startującego z tej konkretnej partii) albo nie obejmuje mandatu i wchodzi następna osoba z listy. Proste i logiczne...byłoby, gdyby zasady ustalali zwykli wyborcy.
2015-11-17 09:18:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie