Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Personalne meblowanie rady

Data publikacji: 17 listopada 2015 r. 09:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Personalne meblowanie rady
 

Wtorkową sesję rady Szczecina rozpocznie ślubowanie nowych radnych. Personalne roszady to pokłosie wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu. Trzech „starych" radnych przesiadło się już do nowych foteli: sejmowych Artur Szałabawka z PiS i Arkadiusz Marchewka z PO, a do senatorskiego jego kolega partyjny Tomasz Grodzki. Dziś wybrani też zostaną nowy przewodniczący rady i jeden z jego zastępców.

Nową twarzą w samorządowych ławach będzie Małgorzata Gadomska. Obejmie mandat po Arkadiuszu Marchewce. Jest nauczycielką przedsiębiorczości w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, działa w Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym SIMP. Nie należy do PO, ale zadeklarowała, że wejdzie do jej klubu w radzie.

Debiutantem będzie również 27-letni Wojciech Dorżynkiewicz (on zastąpi Tomasza Grodzkiego), który mandat uzyskał dzięki startowi w ubiegłorocznych wyborach do rady z listy PO jeszcze jako jej członek i uzyskał kolejno najwyższą liczbę głosów. Działacz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci", wiceprzewodniczący Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Pomeraniak, absolwent politologii Uniwersystetu Szczecińskiego. W latach 2009-2013 pracował biurze ówczesnego europosła Sławomira Nitrasa. Oddał legitymację partyjną i w ostatnich wyborach do parlamentu wspierał KW Nowoczesnej Ryszarda Petru. Zamierza dołączyć do grona radnych niezrzeszonych.

Po Arturze Szałabawce, dotychczasowym przewodniczącym rady, w roli radnego ponownie pojawi się zaś 58-letni Witold Dąbrowski, zarządca nieruchomości i wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zdrowie, który był już radnym PiS dwóch kadencji, działacz Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia „Od Nowa", były osiedlowiec z Pomorzan, absolwent Politechniki Szczecińskiej.

Umowa o tzw. rotacji w obsadzie funckji przewodniczącego rady zakłada, że na najbliższy rok wybrany do tej roli zostanie reprezentant PO. Według wcześniej poczynionych ustaleń miałby nim zostać Łukasz Tyszler. A jedną z nowych wicperzewodniczących w miejsce po Arkadiuszu Marchewce z kolei rekomendowana przez klub i powiatowy zarząd PO Grażyna Zielińska, dotąd wiceszefowa klubu partii w radzie. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jak jest a jak powinno.
2015-11-17 09:18:45
Jeżeli ktoś startuje z listy danego ugrupowania politycznego to nie ma zmiłuj. Albo przyjmuje mandat i dołącza do radnych tego ugrupowania (w końcu wyborcy głosowali na kogoś startującego z tej konkretnej partii) albo nie obejmuje mandatu i wchodzi następna osoba z listy. Proste i logiczne...byłoby, gdyby zasady ustalali zwykli wyborcy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA