niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Personalne meblowanie rady

Personalne meblowanie rady

Personalne meblowanie rady
Data publikacji: 2015-11-17 09:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1797 38054

Wtorkową sesję rady Szczecina rozpocznie ślubowanie nowych radnych. Personalne roszady to pokłosie wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu. Trzech „starych" radnych przesiadło się już do nowych foteli: sejmowych Artur Szałabawka z PiS i Arkadiusz Marchewka z PO, a do senatorskiego jego kolega partyjny Tomasz Grodzki. Dziś wybrani też zostaną nowy przewodniczący rady i jeden z jego zastępców.

Nową twarzą w samorządowych ławach będzie Małgorzata Gadomska. Obejmie mandat po Arkadiuszu Marchewce. Jest nauczycielką przedsiębiorczości w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, działa w Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym SIMP. Nie należy do PO, ale zadeklarowała, że wejdzie do jej klubu w radzie.

Debiutantem będzie również 27-letni Wojciech Dorżynkiewicz (on zastąpi Tomasza Grodzkiego), który mandat uzyskał dzięki startowi w ubiegłorocznych wyborach do rady z listy PO jeszcze jako jej członek i uzyskał kolejno najwyższą liczbę głosów. Działacz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci", wiceprzewodniczący Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Pomeraniak, absolwent politologii Uniwersystetu Szczecińskiego. W latach 2009-2013 pracował biurze ówczesnego europosła Sławomira Nitrasa. Oddał legitymację partyjną i w ostatnich wyborach do parlamentu wspierał KW Nowoczesnej Ryszarda Petru. Zamierza dołączyć do grona radnych niezrzeszonych.

Po Arturze Szałabawce, dotychczasowym przewodniczącym rady, w roli radnego ponownie pojawi się zaś 58-letni Witold Dąbrowski, zarządca nieruchomości i wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zdrowie, który był już radnym PiS dwóch kadencji, działacz Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia „Od Nowa", były osiedlowiec z Pomorzan, absolwent Politechniki Szczecińskiej.

Umowa o tzw. rotacji w obsadzie funckji przewodniczącego rady zakłada, że na najbliższy rok wybrany do tej roli zostanie reprezentant PO. Według wcześniej poczynionych ustaleń miałby nim zostać Łukasz Tyszler. A jedną z nowych wicperzewodniczących w miejsce po Arkadiuszu Marchewce z kolei rekomendowana przez klub i powiatowy zarząd PO Grażyna Zielińska, dotąd wiceszefowa klubu partii w radzie. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Jak jest a jak powinno.
Jeżeli ktoś startuje z listy danego ugrupowania politycznego to nie ma zmiłuj. Albo przyjmuje mandat i dołącza do radnych tego ugrupowania (w końcu wyborcy głosowali na kogoś startującego z tej konkretnej partii) albo nie obejmuje mandatu i wchodzi następna osoba z listy. Proste i logiczne...byłoby, gdyby zasady ustalali zwykli wyborcy.
2015-11-17 09:18:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie