niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzień bez podziałów? Radni PO nie przyjdą

Dzień bez podziałów? Radni PO nie przyjdą

Dzień bez podziałów? Radni PO nie przyjdą
Data publikacji: 2015-11-10 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1703 36675

W środę, 11 listopada, zaplanowano uroczystą sesję Rady Miasta w Świnoujściu. W jej trakcie honorowe obywatelstwo otrzyma kilku mieszkańców miasta. Uhonorowani zostaną również pionierzy Świnoujścia. Rajcy PO postanowili zbojkotować uroczystość. 

Przedstawiamy w całości oświadczenie piątki radnych PO:

“Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP oświadcza, że nie weźmie udziału w uroczystej Sesji Rady Miasta Świnoujście zwołanej w dniu Święta Niepodległości, podczas której nastąpi nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Świnoujście

Tak wyjątkowa data zasługuje na szczególne upamiętnienie, powinna jednoczyć, a nie dzielić. Powinna budować, a nie tworzyć podziały. Honorowe Obywatelstwo powinno zostać nadane po konsultacjach społecznych, a nie w wyniku ustaleń Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Miasto Świnoujście tworzy wspólnota Mieszkańców o różnych poglądach - zarówno prawicowych jak i lewicowych, postkomunistycznych jak i solidarnościowych. Stanowczo protestujemy przeciwko zawłaszczaniu i wykorzystywaniu tej wspólnoty dla budowania własnych celów politycznych, jak to się stało w przypadku tej inicjatywy. 

Szanujemy nominacje Honorowego Obywatelstwa Miasta Świnoujście - wśród wyróżnionych postaci znajdują się z pewnością wartościowe osoby, które swoją pracą przyczyniły się do rozwoju i budowy miasta, ale są też osoby których „zasługi” budzą nasze poważne wątpliwości natury moralnej. Co więcej, w 25 rocznicę obchodów samorządności celowo pominięto osoby, które walczyły o niepodległość, solidarność i demokrację. 

Swój stanowczy sprzeciw wyrażamy również w związku z trybem prac zespołu, który obradował nad „nominacjami” Honorowego Obywatelstwa. Prace zespołu toczyły się w atmosferze emocjonalnego szantażu ze strony Klubu Radnych SLD. Z przykrością oświadczamy, że w trakcie tworzenia regulaminu i wyłaniania kandydatów Pani Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska wykazała się brakiem obiektywizmu, forsując wyłącznie budzących poważne wątpliwości kandydatów zgłoszonych przez lokalną lewicę, odrzucając proponowany i przyjęty przez wszystkie kluby kompromis. Stoimy na stanowisku, że tak ważny element budowy tożsamości historycznej Miasta powinien być szeroko konsultowany, a nominacji powinna dokonywać niezależna kapituła złożona z historyków, a nie  polityków.”

Na zdj.: Jan Borowski ze świnoujskiej PO. 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie