sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niespodzianka za wycieraczką

Niespodzianka za wycieraczką

Niespodzianka za wycieraczką
Data publikacji: 2015-11-24 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2353 40862

Mieszkańcy ulicy Pocztowej w Szczecinie skarżą się na kierowców, którzy nie zważając na przepisy, zostawiają swoje samochody gdzie popadnie. W poniedziałkowe popołudnie policjanci ze szczecińskiej drogówki zainteresowali się tymi, którzy źle zaparkowali. 

Zatrzymywanie aut na pasach przy skrzyżowaniu Pocztowej z ul. Jagiellońską jest na porządku dziennym.

- Dobrze, że policja się za to zabrała, tylko zastanawia mnie jedno: zawiadomienie o tym, że ktoś złamał prawo wkłada się tak po prostu za wycieraczkę. I tu moje spostrzeżenie: przecież taką karteczka nic nie jest warta. Jeden weźmie, zgniecie i wyrzuci. Komuś może odfrunąć, jeszcze komuś zamoknąć, mamy przecież listopad. Czy to nie jest działanie pozbawione sensu? - pyta nasz Czytelnik. - Może warto byłoby taką informację wkładać w jakąś folię?

Jak się okazuje zawiadomienie oznacza równocześnie wszczęcie sprawy. Dlatego lepiej samemu od razu zgłosić się do wskazanego komisariatu. Jeśli natomiast tego nie zrobimy, policja i tak nas wcześniej czy później odnajdzie - ma przecież numer rejestracyjny pojazdu.

- Oprócz tego, że policjant zostawia zawiadomienie, sporządza jeszcze notatkę oraz robi dokumentację fotograficzną. Osoba, do której należy auto zgodnie z prawem musi wskazać, kto w danym dniu siedział za kierownicą i zostanie on ukarany mandatem za wykroczenie - tłumaczy kom. Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Na razie nie przewidujemy by wiadomości, jakie wkładane są za wycieraczki były np. foliowane. ©℗

Tekst i fot. (kol)

NZ: W ten sposób policja powiadamia o popełnionym wykroczeniu

 

 

 

Komentarze

Niech cham się martwi jak zamoknie. Są jeszcze zdjęcia.
Gonić hołotę bez litości !!!
2016-02-16 17:38:18
Nauczka
Tylko lawet lub blokada na koło może oduczyć chamskiego zachowania.
2015-11-25 07:28:11
Mieszkaniec
A czemu nie laweta?Dopiero by bolało takiego "kierowcę"?
2015-11-24 17:58:25
Karać matołów
A gdzie się podziała straż miejska ze swoimi kosztownymi blokadami :-) , takich bezmózgich kierowców powinno się surowo karać aby się nauczyli gdzie można parkować !
2015-11-24 16:21:00
ja
Mnie ciekawi kto usunął znak informujący o zakazie zatrzymywania i postoju na ul. Jagiellońskiej na odcinku od Boh. Warszawy do Strzeleckiej i od Strzeleckiej do przejścia dla pieszych w kierunku do Noakowskiego. Jakiś czas temu straż miejska zakładała tam blokady, teraz jest "wolna amerykanka". To jest chyba temat dla policji, która z Pocztowej ma bardzo blisko.
2015-11-24 14:52:52
KAŻDY sposób jest dobry przeciw ulicznym, zmotoryzowanym chamom.
.
2015-11-24 14:25:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie