Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Seryjny włamywacz w areszcie

Data publikacji: 2015-10-10 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:29
Seryjny włamywacz w areszcie
Fot. Robert Stachnik  

Policcy kryminalni  zatrzymali 30 - latka podejrzewanego  o dokonanie licznych włamań do domów na terenie powiatu polickiego oraz Szczecina. Policjanci odzyskali część ukradzionego mienia w tym m.in. kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech  miesięcy.

W wyniku  intensywnej pracy operacyjnej  policcy funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego o dokonanie licznych włamań do domów na terenie powiatu polickiego oraz Szczecina. Okazał się nim 30 – letni mieszkaniec Polic. Podczas przeszukania jego mieszkania,  mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów i stosował wobec stróżów prawa przemoc fizyczną chcąc utrudnić im wykonywane czynności. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 gramów amfetaminy oraz  przedmioty pochodzące z przestępstw w tym min. wyroby jubilerskie, elektronarzędzia i kilkadziesiąt telefonów komórkowych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 

Mężczyzna już usłyszał 5 zarzutów w tym m.in. zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności, posiadania narkotyków oraz dokonania kradzieży z włamaniami. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone, że 30 – latek usłyszy kolejne zarzuty. Policjanci pracują teraz nad ustaleniem  właścicieli odzyskanych przedmiotów.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Policach materiału dowodowego decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(isz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko pytam...,
2015-10-10 19:42:18
Brawo Policja i tak trzymac ! A co jeszcze mial na strychu czy w piwnicy... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA