piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Seryjny włamywacz w areszcie

Seryjny włamywacz w areszcie

Seryjny włamywacz w areszcie
Data publikacji: 2015-10-10 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1305 27388

Policcy kryminalni  zatrzymali 30 - latka podejrzewanego  o dokonanie licznych włamań do domów na terenie powiatu polickiego oraz Szczecina. Policjanci odzyskali część ukradzionego mienia w tym m.in. kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech  miesięcy.

W wyniku  intensywnej pracy operacyjnej  policcy funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego o dokonanie licznych włamań do domów na terenie powiatu polickiego oraz Szczecina. Okazał się nim 30 – letni mieszkaniec Polic. Podczas przeszukania jego mieszkania,  mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów i stosował wobec stróżów prawa przemoc fizyczną chcąc utrudnić im wykonywane czynności. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 gramów amfetaminy oraz  przedmioty pochodzące z przestępstw w tym min. wyroby jubilerskie, elektronarzędzia i kilkadziesiąt telefonów komórkowych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 

Mężczyzna już usłyszał 5 zarzutów w tym m.in. zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności, posiadania narkotyków oraz dokonania kradzieży z włamaniami. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone, że 30 – latek usłyszy kolejne zarzuty. Policjanci pracują teraz nad ustaleniem  właścicieli odzyskanych przedmiotów.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Policach materiału dowodowego decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(isz)

 

Komentarze

Tylko pytam...,
Brawo Policja i tak trzymac ! A co jeszcze mial na strychu czy w piwnicy... ??
2015-10-10 19:42:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie